Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Velká cesta Indočínou

Thajsko, Kombinace destinací

Velká cesta Indočínou (hlavní fotografie)

8% sleva až

Strava Bez stravy, Dle programu, Polopenze, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní, 17 dní, 18 dní, 19 dní, 21 dní, 25 dní, 26 dní, 27 dní, 28 dní, 32 dní
Doprava Letecká
Další názvy
Thajsko - Barma (Myanmar) - Laos - Památky, Příroda I Pláže
Asijská velkoměsta na dlani
Bangkok a okolí + pláže Koh Changu
Bangkok a okolí + pláže Koh Changu - ČJ průvodce
...
Cena za osobu od 19 900 Kč

Dostupných: 1 819 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Dovolená s dětmi Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory

Program

1. den
Odlet z Prahy přes Bangkok do Siem Reapu.

2. den
Přílet do Kambodži do Siem Reapu, které je branou do Angkoru, kolébky civilizace, kde se zrodila Kambodža.Famózní archeologická lokalita, která je nazývána jedním ze sedmi největších divů světa pokrývá asi 600 km2, zahrnuje více než 100 báječných prastarých monumentů a přes tucet chrámů, které byly postaveny během nejokázalejší éry dynastie Khmerů v průběhu 9. až 13. století. Po příletu transfer do hotelu. Podvečerní návštěva města a večerních místních trhů. Nocleh.

3. den
Snídaně. Celodenní pobyt vč. oběda v areálu Angkor Thom (Velké město). Návštěvu zahájíme v jednom z nejfamóznějších chrámů na území Angkoru – v Angkor Wat, jednom ze sedmi největších architektonických divů světa. Byl postaven jako chrám a mausoleum krále Suryavarmana II. ve vrcholné éře khmerského císařství v první polovině 12. století. Dále navštívíme Angkor Thom, kde si prohlédneme Prasat Kravan a Ta Prohm. Jeden z nejhezčích chrámů byl téměř zarostlý stromy, které jeho zdivo z velké části prorůstají do dnešních dnů. Prohlídka areálu pokračuje dalšími skvosty - Jižní brána, slavný Bayon Temple z 12. stol.(jeden z nejtajemnějších chrámů v Angkoru, složený z 54 gotických věží zdobených 216 smějícími se tvářemi), Baphuon Temple, Terrace of Elephants (obří tribuna pro slavnostní příležitosti), Terrace of the Leper King, Phimeanakas Temple. Následuje prohlídka Phnom Bakheng Temple (první chrám v regionu Angkor postavený králem Yacovarmanem I. v první pol.9. stol.). Návrat do Siem Reapu. Večer se můžete vydat na velmi živý noční trh, kde budete mít možnost nakoupit různé suvenýry. Nocleh.

4. den
Snídaně. Vydáme se objevovat běžný život místních obyvatel. Nejdříve pojedeme do okresu Pouk, kde navštívíme farmu na produkci a zpracování hedvábí. Zastávka u vodní nádrže Western Baray, která zásobovala vodou celý středověký Angkor. Odpoledne výlet místní typickou lodí po největším kambodžském a sladkovodním jezeru Tonle Sap do některé z plovoucích vesnic (např. Chong Khneas). Večeře v tradiční restauraci s Apsara tradičními tanci. Nocleh.

5. den
Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Saigonu, největšího města Vietnamu známého jako „Perla Dálného Východu“. Oběd. Projížďka centrem města, jehož budovy jsou historickými svědky vzestupů a pádů i politických otřesů národa a jeho generací. Zastávka u novorománské katedrály Notre Dame, městské pošty (jednoho ze symbolů města), Ho Či Minova městského lidového výboru (před rokem 1975 stará radnice) a Opery, postavené v roce 1899, a u prezidentského paláce, kde sídlila vláda Jižního Vietnamu v době Americké války. Návštěva Muzea války, kde jsou vystaveny válečné exponáty z této války. Návrat do hotelu. Nocleh.

6. den
Snídaně. Čeká nás fantastická cesta po řece Mekong vč. oběda. Nejprve přejezd do 70 km vzdáleného My Tho nazývaného "Brána řeky Mekong a její Delty". Delta Mekongu je vietnamskou zásobárnou rýže a ohromnou oblastí pěstování durianu, manga, rambutanu a ostatních lahodných tropických ovocných plodů. V My Tho nástup na motorovou loď a projížďka po horním toku podél poloostrova Tan Long s návštěvou 4 ostrovů - Dragon, Unicorn, Tortoise, Phoenix. Ochutnáte čerstvé kokosové mléko, zastavíte se v rukodělné vesnici, která produkuje výrobky z kokosových palem, uslyšíte tradiční melodie a národní písně, užijete si krátkou Tilbury tour v koňských povozech.Nalodění na malé lodičky a plavba romantickým kanálem lemovaným palmami. Návrat zpět do Ho Či Minova Města.Volno a nocleh.

7. den
Snídaně. Transfer na letiště, let do Da Nangu, prastarého města úzce spojeného s kulturními tradicemi.Nacházejí se zde překrásná místa s bílými písečnými plážemi. Přejezd do Hoi An na břehu řeky Thu Bon, které má zřetelnou čínskou atmosféru s nízkými, obklady zdobenými domy a úzkými ulicemi. Hoi An bylo jedno z hlavních obchodních center jihovýchodní Asie v 16. stol. Všechny domy byly stavěny z ušlechtilého dřeva, dekorovány lakovanými prkny a krovy a panely dřevořezeb s čínskou tématikou. Procházka městem je tou nejlepší cestou, jak toto město objevit. Oběd. Návštěva Japonského krytého mostu a pagody Ong postavené v roce 1653. Budova parlamentu postavená v roce 1692 čínským kupcem Phuoc Kien je architektonickým unikátem s uměleckými ornamenty a nádhernými sochami. Nocleh.

8. den
Snídaně. Návštěva císařského města Hue (UNESCO) s mnoha památkami (srdce centrálního Vietnamu bylo mezi lety 1802 a 1945 za třinácti vládců dynastie Nguyen sídlem politické moci). Cesta povede mnoha nádhernými scenériemi podél dálnice - zastávka na Hai Van Pass, literárně nazývaném “Moře a oblaka”(nejvyšší a nejdelší průsmyk ve Vietnamu o výšce 496 m n. m., jehož vrcholek je téměř vždy v oblacích a který v 15. stol. král Le Thanh Ton nazval největší grandiozitou Země). Z nejvyššího bodu v průsmyku je vidět z ptačí perspektivy pulzující město Danang zrcadlící se ve vodách řeky Han. Jižně na úpatí pohoří leží mořské pobřeží Nam O s nádhernými plážemi a rybářskými loděmi. Oběd. Plavba dračí motorovou lodí po Voňavé řece k návštěvě pagody Thien Mu (Pagoda božské paní, která byla postavena v roce 1601 a jejíž 21 m vysoká sedmipatrová věž je nejkrásnější ze všech pagod v celé zemi). Transfer do hotelu. Nocleh.

9. den
Snídaně. Návštěva Citadely – císařského města, které bylo z velké části zničené koncem 2. sv. války a během Vietnamské války. Prohlídka zachovalých částí města, oběd, poté transfer na letiště Phu Bai a let do Hanoje, které je kolébkou civilizace delty červené řeky se zelenými rýžovými poli. Přílet na letiště Noi Bai, poté odjezd přímo do Halong Bay. Krajina je lemována rýžovými poli a malými vesnicemi. Příjezd na pláž Halong, kde můžete pozorovat západ slunce. Nocleh.

10. den
Snídaně. Čtyřhodinová plavba velkou dřevěnou džunkou po zátoce Halong Bay, která je zlatým vrcholem cesty a mistrovským dílem přírody (UNESCO). Halong Bay tvoří 3000 malých a velkých ostrovů všech možných tvarů.Je to skutečný div světa - zelené ostrovy, nádherně modrá voda, korály, perly, jeskyně. Oběd, odpoledne odjezd autobusem do Hanoje. Návštěva vodního loutkového divadla. Nocleh.

11. den
Snídaně. Celodenní výlet Hanojí vč. oběda. Návštěva palácového komplexu Chairman, kde se nachází Ho Či Minovo mausoleum, náměstí Ba Dinh National Square a dalších památek (Stilt House, One Pillar Pagoda). Dalším cílem bude návštěva pagody a chrámu Tran Quoc Pagoda & Quan Thanh Temple, které se nachází na ostrově západního jezera, dále návštěva Chrámu literatury, symbolu konfucianismu. Odpoledne návštěva Muzea historie Vietnamu. Hodinová jízda tradiční rikšou po nákupní třídě i uličkami starého města. Po příjezdu zpět návštěva zahrady Hoan Kiem Lake (Jezero obráceného meče), Chrámu hrdinů Ngoc Son a věže But, která fascinuje 600 let starými legendárními příběhy. Odjezd na letiště a večerní let do Luang Prabangu (Laos). Nocleh.

12. den
Snídaně. Celodenní prohlídka Luang Prabangu, pradávného hlavního města království Laos (UNESCO) vč. oběda. Návštěva královského chrámu Wat Xieng Thong, který reprezentuje klasickou architekturu chrámů v Luang Prabang, stupy Wat Visoun, stupy známé jako Makmo, protože její tvar se podobá polovině vodního melounu. Poté návštěva chrámu Wat Aham a korunního klenotu mezi všemi chrámy města Wat Wieng Thong. Dále se vydáme hlavní třídou lemovanou mnoha kláštery a chrámy (Wat Sibounheuang, Wat Si Moungkhoun, Wat Sop a Wat Sene) ke královskému paláci, kde žila královská rodina a také poslední král Laosu. Po jeho prohlídce návštěva chrámu Wat Mai. Pro zájemce na závěr návštěva chrámu Phousi s 382 schody, odkud je možno pozorovat nádherný západ slunce. Volno na každodenním rušném večerním trhu. Nocleh.

13. den
Snídaně. Odjezd do sloního campu. Jeho návštěvu zahájíme projížďkou na slonech, poté budeme mít možnost pozorovat jejich výcvik a povely k jejich ovládání. Po obědě pozorování slonů při koupeli v řece Nam Khan. Na závěr odpoledne nás čeká výlet tradiční dlouhou laoskou lodí k vodopádu Tad Sae na relaxaci s možností koupání v čisté, chladné vodě. Návrat do Luang Prabangu. Nocleh.

14. den
Snídaně. Volno. Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

15. den
Přílet do Prahy.

Ostatní

Asijské země Kambodža, Laos a Vietnam, bývalé francouzské kolonie, patří do regionu jihovýchodní Asie, která se historicky nazývá Indočína. Cesta, na kterou se společně vydáme, Vás bezesporu uchvátí. Skvosty, jako Angkor Wat, Luang Prabang, Hue, Mekong, Ha Long Bay patří ke světovému kulturnímu a přírodnímu dědictví, z nichž řada je zapsána na listinu UNESCO.
15-denní poznávací zájezd.

Popis

15-denní poznávací zájezd.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat