Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Čína - Tibet - Nepál - Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú

Tibet, Kombinace destinací

Čína - Tibet - Nepál - Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú (hlavní fotografie)
  • Čína - Tibet - Nepál - Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú (fotografie 2)
  • Čína - Tibet - Nepál - Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú (fotografie 3)
  • Čína - Tibet - Nepál - Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú (fotografie 4)
  • Čína - Tibet - Nepál - Po střeše světa z Pekingu do Káthmándú (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 18 dní
Doprava Letecká
Poznávací zájezdy

Popis

Poznejte pestrou škálu památek, náboženství a přírodních krás.

Program

1.- 2 Den :Letecky do ČÍNY. Peking - prvotní seznámení s hlavním městem.

Den 3 : Chrám nebes, symbol Pekingu. Tradiční duchovní centrum. Náměstí Nebeského klidu s"Mao-Ce-Tungovým mauzoleem (místo známého masakru z roku 1988). Císařské Zakázané město založené Kublajchánem, vládní i soukromé sídlo čínských císařů dynastie Ming a Čching (UNESCO). Tradiční čínská opera. Buddhistický chrám Lama Temple, nejbarevnější chrám v Pekingu. Ochutnáme tradiční čínskou kachnu?

Den 4 : Nejnavštěvovanější atrakce světa - Velká čínská zeď"(UNESCO). Vznikla na obranu proti častým mongolským nájezdům. V délce šesti tisíc kilometrů kopíruje severní čínskou hranici. Večer fakultativně návštěva akrobatické show.

Den 5 : Letecky do TIBETU na letiště Gonkar. Cesta do „města bohů“ Lhasy. Ubytování v srdci staré Lhasy. Chrám Jokhang (UNESCO) s drahokamy zdobeným Buddhou nás definitivně přeladí na neopakovatelnou atmosféru starobylého Tibetu. Posvátná kora s prostrací, plazivou chůzí. S poutníky se projdeme po posvátném poutním okruhu Barkhor. Rozmanitá tibetská kuchyně a stylový západ slunce nad střechami starého města.

6.- 7 Den :Lhasa. Klášter Drepung a Nechung. Chrám orákula, věštce budoucnosti. Četné gompy, klášterní kuchyně. Výstup k branám sídla dalajlámů Potaly"(UNESCO), „klenotnice náboženských, uměleckých a řemeslných skvostů“. Tepající živá tržnice. Netradiční tibetsko - čínské taneční vystoupení. Klášter Sera a meditující mniši.

Den 8 : Letní sídlo dalajlámů Norbulinka, odkud uprchl současný 14. dalajláma přes hory do indického exilu. Nejen aklimatizační výjezd do kláštera a vesničky Ganden, hlavního sídla školy Gelug-pa („žlutých čepic“) tibetského buddhismu. Ruční tisk modlitebních praporků a náboženských textů. Tradiční dřevořezba.

Den 9 : Po snídani vyrážíme přes několik pětitisícových průsmyků po nejvýše položené silnici světa směrem k nepálské hranici. Jezero Jamdrok Tso s nebesky modrou vodou. Městečko Gyantse, jedno z nejkrásnějších v Tibetu.

Den 10 : Fantastická stará tibetská čtvrť a klášter Pelkor Chöde. Dzongy, tibetské pevnosti. Mohutná stúpa Kumbujm s nepřeberným počtem bohů lamaistického pantheonu. Odpolední cesta do Shigatse, druhého největšího města Tibetu.

Den 11 : Shigatse. Prohlídka jednoho z"nejvyhlášenějších tibetských klášterů a sídla pančenlámů, klášter Tashi Lhunpo. Přes nejvyšší bod trasy, sedlo Gatso-La (5 220 m) do New Tingri. Zastavený čas svérázných vesniček.

Den 12 : Celodenní výlet k"Rongbuku - nejvýše položenému klášteru světa. Putování do základního tábora pod Everestem. Uvidíme Mt. Everest?

Den 13 : Přejezd směrem na tibetsko-nepálskou hranici. Cestou výhledy na další majestátní osmitisícové vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Shisha Pangma."

Den 14 : Sjezd z náhorní tibetské planiny do zeleného NEPÁLU s banánovníky a mandarinkami. Překonáme přes dva tisíce výškových metrů. Dojezd do starobylého údolí Káthmándú. Buddhismus vystřídá hinduismus. Ubytujeme se v srdci Thamelu. Buddhistický opičí chrám Svajambúnáth.

Den 15 : Možnost ranního vyhlídkového letu nad Himálajem. Káthmándú"s"památkami zapsanými v UNESCO. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí Déví, náměstí s chrámy a névárskou dřevořezbou. Legendární Freak Street. Gháty v Pashupatináth na řece Bagmátí, svatí muži, poutní místo, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Silný zážitek, na který se nezapomíná. Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou.

Den 16 : Přejezd do Bhaktapuru, jednoho ze tří královských měst v Káthmándském údolí. Stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami, procházka tajemným labyrintem dvorků. Ochutnávka domácího piva čhang. Možnost nákupu suvenýrů - malované thanky, nože gurků, obřadní masky. Návštěva chrámu Changu Narayan.

Den 17 : Poslední rozloučení s"Nepálem. Odpolední odlet domů.

Den 18 : Letecký návrat domů.

Ostatní

Hlavní atrakce Pekingu. Tibetské „město bohů“ - Lhasa. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka a sídlo Potala. Šestidenní jízda po nejvýše položené silnici světa - vyhlášené Friendship Highway. Zajímavé zastávky na nejatraktivnějších místech. Spatříme i Mt. Everest? Starobylé chrámy, svatyně a paláce Káthmándského údolí. Z navštívených zemí vám chceme ukázat maximum. Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v regionu Himálaje v komfortním podání. Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný zájezd, který nabídne srovnání odlišných kultur, památek a náboženství. Na vyhlášené Friendship Highway nás čekají zajímavé zastávky, podíváme se i do základného tábora Everestu a do Tibetu. Závěr cesty bude patřit starobylému Káthmándskému údolí. Nabízíme bohatou zkušenost z uvedené destinace. Možnost delší varianty zájezdu, akce č. 246.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Tibet v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat