Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Čína - Tibet - Nepál - Indie - Posvátná místa Himálaje

Tibet, Kombinace destinací

Čína - Tibet - Nepál - Indie - Posvátná místa Himálaje (hlavní fotografie)
  • Čína - Tibet - Nepál - Indie - Posvátná místa Himálaje (fotografie 2)
  • Čína - Tibet - Nepál - Indie - Posvátná místa Himálaje (fotografie 3)
  • Čína - Tibet - Nepál - Indie - Posvátná místa Himálaje (fotografie 4)
  • Čína - Tibet - Nepál - Indie - Posvátná místa Himálaje (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 27 dní
Doprava Letecká
Poznávací zájezdy

Popis

Pestrá mozaika toho nejlepšího ze čtyř zemí v komfortním balení.

Program

1.- 2 Den :Letecky do ČÍNY. Peking - prvotní seznámení s hlavním městem.

Den 3 : Chrám nebes, symbol Pekingu. Tradiční duchovní centrum. Náměstí Nebeského klidu s"Mao-Ce-Tungovým mauzoleem (místo známého masakru z roku 1988). Císařské Zakázané město založené Kublajchánem, vládní i soukromé sídlo čínských císařů dynastie Ming a Čching (UNESCO). Tradiční čínská opera. Buddhistický chrám Lama Temple, nejbarevnější chrám v Pekingu. Ochutnáme tradiční čínskou kachnu?

Den 4 : Nejnavštěvovanější atrakce světa - Velká čínská zeď (UNESCO). Vznikla na obranu proti častým mongolským nájezdům. V délce šesti tisíc kilometrů kopíruje severní čínskou hranici. Večer fakultativně návštěva akrobatické show.

Den 5 : Letecky do TIBETU na letiště Gonkar. Cesta do „města bohů“ Lhasy. Ubytování v srdci staré Lhasy. Chrám Jokhang (UNESCO) s drahokamy zdobeným Buddhou nás definitivně přeladí na neopakovatelnou atmosféru starobylého Tibetu. Posvátná kora s prostrací, plazivou chůzí. S poutníky se projdeme po posvátném poutním okruhu Barkhor. Rozmanitá tibetská kuchyně a stylový západ slunce nad střechami starého města.

6.- 7 Den :Lhasa. Klášter Drepung a Nechung. Chrám orákula, věštce budoucnosti. Četné gompy, klášterní kuchyně. Výstup k branám sídla dalajlámů Potaly (UNESCO), „klenotnice náboženských, uměleckých a řemeslných skvostů“. Tepající živá tržnice. Netradiční tibetsko - čínské taneční vystoupení. Klášter Sera a meditující mniši.

Den 8 : Letní sídlo dalajlámů Norbulinka, odkud uprchl současný 14. dalajláma přes hory do indického exilu. Nejen aklimatizační výjezd do kláštera a vesničky Ganden, hlavního sídla školy Gelug-pa („žlutých čepic“) tibetského buddhismu. Ruční tisk modlitebních praporků a náboženských textů. Tradiční dřevořezba.

Den 9 : Po snídani vyrážíme přes několik pětitisícových průsmyků po nejvýše položené silnici světa směrem k nepálské hranici. Jezero Jamdrok Tso s nebesky modrou vodou. Městečko Gyantse, jedno z nejkrásnějších v"Tibetu.

Den 10 : Fantastická stará tibetská čtvrť a klášter Pelkor Chöde. Dzongy, tibetské pevnosti. Mohutná stúpa Kumbujm s nepřeberným počtem bohů lamaistického pantheonu. Odpolední cesta do Shigatse, druhého největšího města Tibetu.

Den 11 : Shigatse. Prohlídka jednoho z"nejvyhlášenějších tibetských klášterů a sídla pančenlámů, klášter Tashi Lhunpo. Přes nejvyšší bod trasy, sedlo Gatso La (5 220 m) do New Tingri. Zastavený čas svérázných vesniček.

Den 12 : Celodenní výlet k"Rongbuku - nejvýše položenému klášteru světa. Putování do základního tábora pod Everestem. Uvidíme Mt. Everest?

Den 13 : Přejezd směrem na tibetsko-nepálskou hranici. Cestou výhledy na další majestátní osmitisícové vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Shisha Pangma.

Den 14 : Sjezd z náhorní tibetské planiny do zeleného NEPÁLU s banánovníky a mandarinkami. Překonáme přes dva tisíce výškových metrů. Dojezd do starobylého údolí Káthmándú. Buddhismus vystřídá hinduismus. Ubytujeme se v srdci Thamelu. Buddhistický opičí chrám Svajambúnáth.

Den 15 : Možnost ranního vyhlídkového letu nad Himálajem. Káthmándú s"památkami zapsanými v UNESCO. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí Déví, náměstí s chrámy a névárskou dřevořezbou. Legendární Freak Street. Gháty v Pashupatináth na řece Bagmátí, svatí muži, poutní místo, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Silný zážitek, na který se nezapomíná. Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou.

Den 16 : Přejezd do Bhaktapuru, jednoho ze tří královských měst v Káthmándském údolí. Stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami, procházka tajemným labyrintem dvorků. Ochutnávka domácího piva čhang. Možnost nákupu suvenýrů - malované thanky, nože gurků, obřadní masky. Návštěva chrámu Changu Narayan.

Den 17 : Odjezd do Pokhary. Cestou výjezd lanovkou k"chrámu Manakamana Déví zasvěcený bohyni Bhagavátí, která údajně splní i ta nejtajnější přání.

Den 18 : Pokhara, oblíbené horské město na břehu jezera Phéva. Možnost fakultativních aktivit. Plavba na loďce po jezeře. Pro zájemce pěšky k"pagodě Míru. Odpočinek s"výhledem na osmitisícové Annapurny. Nocleh v"Pokhaře.

Den 19 : Ranní výhledy z"místa Sarangkhot na masív Annapuren. Jízda krajinou s"nádhernými scenériemi do Lumbini.

Den 20 : Lumbini, pod patronátem UNESCO. Zde se podle tradice narodil princ Siddhártha, který se později stal Buddhou Šákjamunim. Prohlídka areálu různých stúp v"Lumbini. Přejezd do INDIE. Poutní místo buddhistů Kušinagar. Místo, kde Buddha Šákjamuni odešel do paranirvány (tzv. „konečné vyvanutí“).

Den 21 : Odjezd do Varanásí, nejposvátnější město hinduismu s"neopakovatelnou atmosférou. Město legend na řece Ganze. Centrum poutníků. Vishwanath. Chrám krvelačné Durgy. Labyrint uliček starého města. Výroba jemného hedvábí.

Den 22 : Cesta do buddhistického poutního místa Sárnáthu (UNESCO). Buddha zde přednesl první kázání. Zříceniny stúpy císaře Ašóky. Místní muzeum s proslulou lví hlavicí. Večerní návštěva slavnosti Ganga Aatri s mystickou rituální obětí řece.

Den 23 : Ranní plavba loďkou podél spalovacích ghátů, očistné koupele i svérázné pradleny. Hranice na spalování mrtvých. Tradiční způsob kremace. Letecky do hlavního města Díllí. Nezapomenutelná jízda cyklorikšou, barvité bazary. Omamný trh koření.

Den 24 : Jednodenní výlet vlakem do Agry, města proslulého indo - muslimskou architekturou. Centrum mughalské říše na řece Jamuně. Údajně nejkrásnější stavba světa - Taj Mahal (UNESCO), „Památka neutuchající manželské lásky” z bílého mramoru"vykládaná drahokamy s barevnými odstíny. Červená pevnost (UNESCO). Večerní návrat do Díllí.

25.- 26 Den :Nové Díllí z „mughalského červeného pískovce”. Velkolepý prezidentský palác, třída Rádžpáth, slavná India Gate. Tepající střed Connaught Place. Necháme si odborně vyčistit uši? Provoněné Staré Díllí. Různorodá směsice náboženství. Muslimská mešita Jama Masjid s"vyhlídkovým minaretem. Zlatý chrám sikhů plný zpěvu a křehké nádhery. Džinistická ptačí nemocnice. Koupíte si pestrobarevné sárí na památku?

Den 27 : Letecký návrat domů.

Ostatní

Hlavní atrakce Pekingu. Tibetské „město bohů" - Lhasa. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka a sídlo Potala. Šestidenní jízda po nejvýše položené silnici světa - vyhlášené Friendship Highway. Zajímavé zastávky v nejatraktivnějších místech. Spatříme i Mt. Everest? Starobylé chrámy, svatyně a paláce Káthmándského údolí. Buddhistické stúpy i královské město Bhaktapur. Možnost letu k nejvyšší hoře světa Mt. Everestu. Svérázné horské městečko Pokhara. Lumbini, rodiště prince Siddhárty, který se později stal Buddhou. Plavba po posvátné řece Ganze. Spalovací gháty ve Varanásí. Jednodenní výlet do Agry na Taj Mahal. Kouzlo starého Díllí s mughalskými památkami. Z navštívených zemí vám chceme ukázat maximum. Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v regionu Himálaje v komfortním podání. Jedná se o pohodový, fyzicky nenáročný zájezd, který nabídne srovnání odlišných kultur. Akce je určena především zájemcům o historické památky, kulturu, náboženské zvyky a tradice. Během jedné cesty navštívíme buddhistická, hinduistická i islámská posvátná místa. Zájezd s důrazem na vysokou úroveň služeb. Program je spojení zájezdů, zájezdů č. 230 a 231.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Tibet v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat