Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Tibet - Nepál - Mystický Kailás i království Guge

Tibet, Kombinace destinací

Tibet - Nepál - Mystický Kailás i království Guge (hlavní fotografie)
  • Tibet - Nepál - Mystický Kailás i království Guge (fotografie 2)
  • Tibet - Nepál - Mystický Kailás i království Guge (fotografie 3)
  • Tibet - Nepál - Mystický Kailás i království Guge (fotografie 4)
  • Tibet - Nepál - Mystický Kailás i království Guge (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 23 dní
Doprava Letecká
Poznávací zájezdy

Popis

Trek kolem "ledového klenotu", nejposvátnější hory pro čtyři světová náboženství.

Program

1.- 2 Den :Letecky do ČÍNY. Přílet do Pekingu. Krátké seznámení s"hlavním městem.

Den 3 : Letecky do TIBETU na letiště Gonkar. Cesta do města „bohů“ Lhasy. Chrám Jokhang s drahokamy zdobeným Buddhou nás přeladí na neopakovatelnou atmosféru starobylého Tibetu. Posvátná kora s „plazivou chůzí“ prostrací. Projdeme posvátný poutní okruh Barkhor. Rozmanitá tibetská kuchyně. Podmanivý západ slunce nad střechami starého města. Nocleh v srdci starého města."

Den 4 : Výstup k Potale, sídlu dalajlámů. Klenotnice náboženských a řemeslných skvostů. Klášter Sera a meditující mniši. Chrám orákula, věštce budoucnosti. Tepající živá tržnice. Letní sídlo dalajlámů Norbulinka, odkud musel utéct 14. Dalajláma do exilu. Nocleh ve"Lhase.

Den 5 : Drepung - četné gompy, klášterní kuchyně. Stihneme i aklimatizační výjezd do kláštera Ganden, hlavního sídla školy Gelugpa,"tzv. „žlutých čepic“ tibetského buddhismu. Obrovská otevřená náruč klášterního komplexu. Ruční tisky modlitebních praporků a náboženských textů. Tradiční dřevořezby. Nocleh ve"Lhase.

Den 6 : Pronajatým vozem přes vysokohorské průsmyky putování po vyhlášené Fiendship Highway. Posvátné jezero Štírů Jamdrok Tso s nebesky modrou vodou. Starobylé městečko Gyantse, snad nejkrásnější v Tibetu – působivý klášter Pelkor.

Den 7 : Tradiční tibetská čtvrť a klášter Pelkor Chöde. Majestátní pevnost vysoko na skaliskách. Mohutná stúpa Kumbujm s nepřeberným počtem bohů lamaistického pantheonu. Odpolední cesta do Shigatse, druhého největšího města Tibetu. Rozsáhlé tržiště plné tibetských artefaktů.

Den 8 : Shigatse. Vyhlášený klášter a sídlo pančenlámů, Tashi Lhunpo je obrovský klášterní komplex odlišných svatyní.

9.- 10 Den :Velká výprava tibetskou náhorní plošinou k posvátné hoře Kailás. Saga je neobvyklým místem odlišných civilizací. Stylové tibetské jídelny. Střecha světa je plná zajímavých míst." Fotogenické výhledy na písečné duny. Centrum poutníků Darchen s"výhledy na magickou horu.

11.- 13 Den :Třídenní poutní okruh KORA kolem nejposvátnější hory světa Kailás. Kora symbolizuje cestu životem, smrtí i bardo, stav mezi smrtí a novým životem znovuzrození. Klášter Diraphug ve výšce 5 050 m. Další den výstup do nejvyššího sedla Dolma-La (5 630 m) magického okruhu. Klášter Dzutulpuk (4 835 m) - další mystická lokalita pobytu Padmasambhavy. Tajemné jeskyně Guru Rinpočeho. Poslední den přes planinu Barkha dotočíme okruh finálně až do Darchenu. Výhledy na sedmitisícovou Nanda Devi. Tisíce posvátných kamenů s"rytinami a stovky zvířecích reliktů, jezerní výjevy i příjemně horká voda termálů v Tirthapori. Podle legendy i sám Padmasambhava si zde dopřál koupel.

Den 14 : Velká cesta do západního Tibetu. Izolovaným územím údolí Satladž ke skalním chrámům bönismu Gurungam. Odlehlý Kjunklung je prvotním místem bönismu a sídlo slavné říše Žamžung. Odlišné stavby čortenů a stúp. V"komplexu skalního města zde žilo 10"000 lidí. Travertinové termály evokují Pamukkale. První stromy hliněného království po dlouhé horské polopoušti v"přívětivé oáze Zanda.

Den 15 : Království Guge je cestovatelská i duchovní lahůdka hliněných paláců architektury zastaveného času. Prohlídka Tholingu s"kláštery, freskami a odlišnými stavbami. „Hliněný les“ evokující Grand Canyon. Unikátní výtvory řeky Satladž, nekonečné jeskynní výtvory. Královský Tsaparang, Letní i Zimní palác, působivé fresky. Tajemné jeskyně. Specifická kuchyně s variantami jačího masa.

Den 16 : Fascinující syrovou krajinou až k"mystické vodní ploše Manasarovar (4"558 m). Nejposvátnější jezero Tibetu. Koupel v"průzračné vodě přináší očistu duše a těla odvážným i zvídavým… Významné chrámy poutníků. Chiu" Gompa – úchvatný klášter snad s"nejkrásnějšími pohledy na horu hor.

17.- 18 Den :Cesta na východ do Saga. Odlišný střední Tibet a blízkost osmitisícovky Shisha Pangma. Nejvýše položený klášter světa Rongbuk a tajemná ženská gompa. Příjemné termály u Tingri. Základní tábor Everestu s"obřím ledovcem.

Den 19 : Dobrodružné putování "na nepálské hranice s výhledem na další majestátné osmitisícové vrcholy. Jediná osmitisícovka ležící zcela v"Tibetu - Shisha Pangma.

Den 20 : Sjezd z náhorní tibetské planiny do zeleného NEPÁLU s banánovníky a mandarinkami. Překonáme přes 2 000 výškových metrů. Působivé vodopády. Dojezd do starobylého údolí Káthmándú. Buddhismus vystřídá hinduismus. Ubytujeme se v srdci Thamelu. Buddhistický opičí chrám Svajambhúnáth.

Den 21 : Poslední nákupy a rozloučení s"Nepálem. Možnost ranního vyhlídkového letu nad Himálajem. Káthmándú. Náměstí Durbar, palác panenské bohyně Kumárí, náměstí s chrámy a névárskou dřevořezbou. Legendární Freak Street. Největší stúpa světa Boudhanáth s tibetskou majoritou. Gháty v Pashupatináth na řece Bagmátí, svatí muži, poutní místo, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Silný zážitek, na který se nezapomíná.

Den 22 : Letecký návrat domů.

Ostatní

Město bohů Lhasa. Nejvýše položená silnice světa Friendship Highway. Mystický Kailás je nejdůležitější horou pro světová náboženství. Třídenní trek kolem posvátné hory. Zářivě modré jezero Manasarovar. Tajemné království Guge, hliněná architektura. Bönistické kořeny říše Žamžung. Mystický západní Tibet. Nekonečné divoké prostory, pouště i polopouště. Základní tábor Everestu. Starobylé chrámy Káthmándú a kultura utvářená splýváním buddhismu a hinduismu. Zájezd určený milovníkům historie, památek a místních zvyků a tradic. Nabízíme bohaté zkušenosti z uvedené destinace. Zážitek z vykonání kory, třídenního treku kolem mystické hory Kailás nemá srovnání. Pocit štěstí, pokory a obdivu k místním lidem zůstane v každém z nás. Během programu bude také dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak z kulturního a náboženského bohatství a tradičního života místních obyvatel.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Tibet v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat