Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Istanbul - Prodloužený Víkend

Turecko, Istanbul

Istanbul - Prodloužený Víkend (hlavní fotografie)

12% sleva až

Strava Dle programu, Snídaně
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 6 dní
Doprava Autobusová , Letecká
Další názvy
Istanbul
Istanbul - S návštěvou Budapešti, Sofie a Bělehradu
Istanbul - prodloužený víkend
Istanbul - s návštěvou Budapešti, Sofie a Bělehradu
...
Počasí
16 °C - Možnost deště
16 °C - Možnost deště
Cena za osobu od 9 890 Kč

Dostupných: 14 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Eurovíkendy

Program1. den:
Odlet z Prahy do Istanbulu, města na dvou kontinentech, u dvou moří, odvěké křižovatce obchodních cest mez Evropou a Asií, po příletu transfer z letiště do metropole a okružní jízda autokarem pro základní seznámení se s městem, výlet lodí po Bosporu s krásnými výhledy na evropskou i asijskou část města lemované mešitami a paláci osmanských sultánů. Odjezd na hotel, ubytování, fakultativně večeře.


2. den:
Po snídani polodenní pěší prohlídka centra města s průvodcem, historická čtvrť města Sultanahmet, prohlídka úchvatného byzantského kostela Hagia Sophia – „Chrám Boží moudrosti“ s nádhernými byzantskými mozaikami, postavená byzantským císařem Justiniánem kolem roku 532 jako největší a nejmonumentálnější stavba tehdejšího světa, později přestavěna na mešitu a dnes sloužící jako muzeum. Poté návštěva jedné z hlavních ozdob města, dechberoucí mešity sultána Ahmeda přezdívané kvůli barvě obložení modrozelenými dlaždicemi jejího interiéru jako Modrá mešita. Poté cesta na náměstí Hipodrome - bývalé centrum správní a politické činnosti Konstantinopole s obeliskem z Egypta, Hadím sloupem z Delf a fontánou Willhelma II., fakultativně oběd, volno. Fakultativně večeře.


3. den:
Po snídani polodenní prohlídka města, monumentální palác Topkapi – rezidence osmanských sultánů, centrum vlády osmanské říše a dnes rozsáhlé muzeum s mnoha sbírkami. Dále návštěva vyhlášeného Egyptského bazaru zvaného též Bazar koření s pravou orientální atmosférou, kde se střídají stánky s kořením a tureckými cukrovinkami. Poté návštěva Velkého bazaru, jednoho z největších komplexů tržnic na světě, fakultativně oběd, individuální volno. Fakultativně večeře.


4. den:
Po snídani volno k individuálnímu programu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

.

Ostatní

Změna programu vyhrazena. Uvedené ceny jsou platné do 28.2.2018, více informací v katalogu na str. 245.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat