Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Dovolená Egejská riviéra – Fethiye

Turecko, Kombinace destinací

Dovolená Egejská riviéra – Fethiye (hlavní fotografie)
  • Dovolená Egejská riviéra – Fethiye (fotografie 2)
  • Dovolená Egejská riviéra – Fethiye (fotografie 3)
  • Dovolená Egejská riviéra – Fethiye (fotografie 4)
  • Dovolená Egejská riviéra – Fethiye (fotografie 5)Přejít
    do galerie

Zájezd je možné koupit hned

Zájezd je vyprodaný

Zájezd je volný

Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Doprava Letecká
Pobyty u moře Poznávací zájezdy

Popis

Fethiye - pohádkové místo na pomezí Egejského a Středozemního moře. Pro všechny, kteří se chtějí dívat kolem sebe je tato oblast rájem - nedotčená příroda, piniové háje, olivovníky, vavříny, myrta a akácie. Jedinečné pláže, starověká Lýkie a smaragdové moře. Dovolená v této nádherné přírodě u azurově modrého moře pod pohořím Taurus bude jistě neopakovatelným zážitkem. Vítejte v Turecku, v kraji starověkých sarkofágů, skalních hrobek, nádherných pláží a piniových lesů.

Çaliş - Fethiye - Dalyan - pláž Iztuzu - pláž Ölüdeniz - Údolí motýlů - Xanthos - Kaş - Letoon - soutěska Saklikent - Kayaköy - lodní výlet 12 ostrovů v zátoce Fethiye - Göcek

Dovolená Turecko – Egejská riviéra – Fethiye 2022 – zájezd provází Lenka Unzeitigová, garance skupiny cca 16 osob.

Ubytování

9x ubytování v hotelích – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím.

Stravování

9x polopenze, 2x oběd na výletech. ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Doprava

10.06. - 19.06. Odjezd L2, L3
09.09. - 18.09. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Program

1.den zájezdu:
Odlet s průvodcem z Prahy, přílet do Dalamanu, transfer minibusem (cca 50 min) na hotel do přímořského letoviska ÇALIŞ, ubytování v hotelu. Letovisko se pyšní dlouhou písečnou pláží Çalış beach.

2. den zájezdu:
Polodenní výlet do blízké FETHIYE – města opředeného legendou o bohu Apolonovi a o dceři krále Agenona. Procházka přístavním městem, centrum, promenáda, obchůdky, přístav, starověké lýkijské skalní hroby, hrobka Amyntas, ruiny křižácké tvrze, postavené na zbytcích lýkijské akropole. Z kopce s pevností hezké výhledy na přístav v zátoce a ostrůvky. Odpoledne návrat na hotel a pobyt u moře.

3. den zájezdu:

Čeká nás krásný výlet do městečka DALYAN, v minulosti rybářské vesnice, městečko si však původní ráz zachovalo i do dnešní doby. Lodní výlet deltou řeky Dalyan na tradičních dřevěných lodích kanálem mezi rákosy. Uvidíme i starodávné vytesané hrobky Lýkijců a plavbu zakončíme na tzv. Želví pláží – PLÁŽ IZTUZU, 4,5 km, důležitá lokalita pro hnízdění želv karety obecné. Koupání na pláži a při trošce štěstí kanálem zpět uvidíme i želvy. Zelená oáza Turecka, klid v lůně přírody a místo, kde se natáčel film Africká královna s Katharine Hepburn a Humphrey Bodartem. Návrat na hotel kolem 15. hod.

4. den zájezdu:
Celodenní lodní výlet na krásnou pláž ÖLÜDENIZ. Písečná pláž ve tvaru jazyka se smaragdově čistou vodou patří mezi dvacet nejkrásnějších pláží světa. Koupání, volno, relax. Součástí výletu je i oběd a zastávka v ÚDOLÍ MOTÝLŮ, klidné, tiché a rozhodně stojící za návštěvu. Nachází se na jihu Turecka v blízkosti západního pobřeží a k jeho návštěvě připlujeme lodí. Návrat na hotel.

5. den zájezdu:
Toulky starověkou Lýkií a úchvatné pobřeží s mnohými zátokami, krásnými plážemi a průzračným mořem. Navštívíme krásné příklady antické architektury, významná lýkijská města – Xanthos a Letoon, jejichž pozůstatky byly zapsány na seznam chráněných památek UNESCO. LETOON, který byl v 6.stol. před n.l. nejdůležitějším náboženským centrem regionu, pozůstatky na bývalou říši. XANTOS – hrobka Harpyjí a Sloupová hrobka, Xanthijský obelisk, římské divadlo, římská ulice…, rybářské městečko KAŞ s křivolakými uličkami starobylého centra, ulice Uzun Carsi kterou lemují bary, prodejny koberců a kožených výrobků a vévodí jí lýkijský sarkofág z 5. století před n.l. Na závěr výletu SOUTĚSKA SAKLIKENT, krásná příroda, krátký nenáročný trek na dně soutěsky, po prohlídce společné posezení a relax u řeky s možností občerstvení.

6. den zájezdu:
Pobyt u moře
, v pozdních odpoledních hod. návštěva nedaleké vesnice KAYAKÖY – město duchů, historická památka. Místo s neuvěřitelným geniem loci. Až do roku 1923 byla Kayaköy živou vesnicí, okolnosti doby z ní však učinily opuštěnou lokalitu, kam se život už nikdy nevrátil. Po prohlídce společné posezení v místní restauraci, kde ochutnáme tradiční palačinku se zeleninou a sýrem (v ceně zájezdu). Návrat na hotel.

7. den zájezdu:
Celodenní krásný lodní výlet a putování kolem 12 OSTROVŮ FETHIYE. Návštěva zátok a ostrovů FETHIYE a GÖCEK se 4 zastávkami na koupání, malebné přírodní přístavy obklopené lesy pohoří Taurus. Jedinečný lodní výlet za krásnou přírodou, nádherné pobřeží, zátoky, koupání, šnorchlování, opalování a oběd na lodi. Návrat na hotel v podvečerních hodinách.

8. den zájezdu:
Pobyt u moře
, odpočinek na pláži. Fakultativně možná návštěva bazaru ve Fethiyi nebo paragliding z hory Baba Dag s přistáním na pláži v Oludeniz nebo potápění dle aktuální nabídky.

9. den zájezdu:
Pobyt u moře, odpočinek na pláži.

10. den zájezdu:
Po snídani transfer na letiště do Dalamanu, odlet do Prahy.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Turecko v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat