Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Krásy Aljašky - velký okruh Aljaškou a kanadským Yukonem

USA, Aljaška

Krásy Aljašky - velký okruh Aljaškou a kanadským Yukonem (hlavní fotografie)
  • Krásy Aljašky - velký okruh Aljaškou a kanadským Yukonem (fotografie 2)
  • Krásy Aljašky - velký okruh Aljaškou a kanadským Yukonem (fotografie 3)
  • Krásy Aljašky - velký okruh Aljaškou a kanadským Yukonem (fotografie 4)
  • Přejít
    do galerie
Zájezd je volný! Vyprodáno
Cena za osobu od 102 990
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Termín 8. 9. (Út) – 22. 9. (Út)
Délka pobytu 15 dní, 14 nocí
Odlet z Praha
Návrat do Praha
Kód zájezdu 208274414412
Počasí
19 °C – Déšť
Počasí
19 °C – Déšť
Cena za osobu od 102 990

Přidat k porovnáníPorovnávač Pokračovat

Poznávací zájezdy

Stravování

Vlastní.

Program

Den 1: WHITEHORSE 10 mil / 15 km
Odlet z Prahy do Whitehorse. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting /dle povahy leteckého spojení je možnost ubytování v tranzitním hotelu na cestě a přílet do Whitehorse druhý den dopoledne/.

Den 2: WHITEHORSE 30 mil / 50 km
Prohlídka centra hlavního města provincie Yukon, včetně Muzea Yukonu a těžbu zlata. Absolvujete krátkou vycházku podél Miles Canyonu řeky Yukon, a zhlédnete "fish ladder", zařízení umožňující táhnout lososům překonat přehradu na řece. Během dne byste se měli aklimatizovat na časový rozdíl 10 hodin. Odpoledne volno k samostatné vycházce v centru města.

Den 3: DEMPSTER Hwy, POLÁRNÍ KRUH 540 mil / 860 km
Velmi časně vyrazíte na nejdelší a nejnáročnější etapu Vašeho putování. Cílem dne je motel v Eagle Plains ležící pouhých pár kilometrů od polárního kruhu – jediná možnost ubytování v okruhu několika set kilometrů na slavné Dempster Highway. Cestou navštívíte známé, a starými lodníky kdysi obávané, peřeje Five Fingers na Yukonu, budete sledovat divokou zvěř a měnící se tvář krajiny směrem na sever – přechod od hlubokých lesů až po pustou tundru pokrytou vřesovišti, vychladlé vulkány, jezera, divoké řeky.. Večer ubytování a půlnoční návštěva polárního kruhu, kde je i v tuto dobu po většinu léta světlo… /v případě nepřízně počasí návštěva polárního kruhu druhý den dopoledne/.

Den 4: DAWSON CITY 260 mil / 420 km
Odjezd zpět po prašné Dempster Highway, v odpoledních hodinách příjezd do Dawson City – slavného městečka proslulého jako metropole v dobách zlaté horečky. Ubytování a prohlídka městečka. Doporučujeme Vám večerní návštěvu kabaretu a kasina Diamond Tooth Gerties – nejdéle nonstop funkčního kasina a kabaretu v Severní Americe, a nezapomeňte ochutnat Dawsonskou specialitu – sourtoe cocktail!!.

Den 5: DAWSON, BONANZA, ELDORADO 60 mil / 100 km
Relaxační den po náročných zážitcích!! Dopoledne si vychutnejte volno v Dawsonu – nezapomeňte navštívit některého ze zlatníků a potěžkat si v ruce pravý zlatý nugget, doporučujeme posedět na břehu veletoku Yukon a pokochat se jeho silou, nebo si při procházce podél řeky Klondike představit tisíce lidí, kteří kdysi dno tohoto údolí obrátily mnohokrát naruby… Odpoledne absolvujete s průvodcem okruh po nejslavnějších místech zlaté horečky: Navštívíte proslulé zábory na potocích Bonanza a Eldorado, na záboru číslo 6 si dokonce s vypůjčenou pánví můžete vyzkoušet vlastní štěstí!! Údolím potoka Hunker Creek podél dosud funkčních zlatonosných záborů se vrátíte zpět do Dawsonu. Dalším z navštívených míst bude hrob slavného českého dobrodruha a polárníka Jana Welzla na městském hřbitůvku, a závěrem stanete na vrcholu hory Dome, odkud je nejlepší vyhlídka na Dawson City a okolí.

Den 6: POKER CREEK, WRANGELL RANGE, VALDEZ 440 mil / 700 km
Po překročení Yukonu trajektem Vás dnes čeká krásná cesta – Top of the World Highway. Tato prašná cesta Vás přivede po hřbetech vysokých hor s fantastickými výhledy stovek mil daleko na území USA. Raritou bude průjezd přes nejsevernější hraniční přechod do USA – Poker Creek. Územím zlatokopů budete pokračovat přes jedinou osadu na této cestě – Chicken – do městečka Tok ležícího na Alaska Highway, a odtud do Glennallenu cestou lemovanou jedinečnými výhledy na horské masívy, zasněžené štíty a ledovce národního parku Wrangell – St. Elias. Po krátké návštěvě ledovce Worthington následuje ubytování ve večerních hodinách v přístavním městě Valdez. V tomto městě končí transaljašský ropovod, a ropa je odtud expedována obřími tankery za dalším zpracováním.

Den 7: PRINCE WILLIAM SOUND, WHITTIER, SEWARD 180 mil / 290 km
Ráno se nalodíte na trajekt, který Vás proveze během několikahodinové plavby oblastí národního parku Prince William Sound do Whittieru, městečka spojeného s okolním světem několik kilometrů dlouhým tunelem. Po vylodění odjezd do historického Sewardu, brány národních parků Gugach a Kenai Fjords. Návštěva jezera Portage se stejnojmenným ledovcem a pozorování lososů na potoce. Po příjezdu do Sewardu ve večerních hodinách ubytování.

Den 8: SEWARD /NP KENAI FJORDS/ 130 mil / 200 km
Polodenní volno v Sewardu k samostatné prohlídce tohoto rybářského městečka. Zájemce časně ráno pozveme k jedinečné plavně do národního parku Kenai Fjors /fakultativně, ale bezvýhradně doporučujeme, délka je cca 6 hodin/. Její účastníci budou obdivovat vodní ptáky, kosatky, velryby, běluhy, mořské vydry...navštívíte společně vyústění obrovského ledovce do mořského fjordu a budou sledovat, jak jeho kusy odpadávají do moře. S trochou štěstí lze zahlédnout i medvěda rybařícího na břehu. V odpoledních hodinách odjezd do Anchorage oblastí Gugach National Forest, cestou pozorování zvířat- oblast je hojná výskytem losů, ovcí tlustorohých a medvědů grizzly. Příjezd a ubytování v Anchorage v pozdních hodinách.

Den 9: ANCHORAGE, DENALI RANGE 250 mil / 400 km
Dopoledne si prohlédnete Anchorage – největší a nejdůležitější město Aljašky. Po prohlídce downtownu navštívíte také zdejší zajímavost – největší přístav hydroplánů na světě na jezeře Hood. Odpoledne odjezd do blízkosti národního parku Denali, cestou pozorování divoké zvěře. V případě dobré viditelnosti budete uchváceni panoramatem nejvyšší hory Severní Ameriky Denali. /nabízíme Vám nezapomenutelný fakultativní let nad NP Denali z městečka Talkeetna!!/. Ubytování ve večerních hodinách.

Den 10: NP DENALI 140 mil / 220 km
Prohlídka národního parku Denali – túra busem správy národního parku s četnými zastávkami při setkáních s losy, medvědy grizzly, jeleny caribou a dalšími zvířaty. S trochou štěstí zahlédnete i vrchol nejvyšší hory Severní Ameriky Mt. Denali. Po návratu v odpoledních hodinách odjezd do Fairbanks, ubytování.

Den 11: FAIRBANKS, ALASKA HIGHWAY 310 mil / 500 km
Ráno prohlídka centra města, poté pokračování cesty přes North Pole, Delta Junction /oficiální začátek Alaska Highway/ a Tok do kanadské osady Beaver Creek /Kanada/, ubytování.

Den 12: NP KLUANE RANGE 200 mil / 320 km
Dnes Vás čeká celodenní přejezd přes území Kanady. I dnes Vás budou provázet jedinečné scenérie rozkvetlé přírody a zasněžených hor v pozadí – národního parku Kluane ( nabízíme Vám fakultativní let nad masivem a ledovci národního parku Kluane !!). Ubytování v osadě Haines Junction ve večerních hodinách /ubytování a program dnů 12 a 13 mohou být modifikovány v závislosti na času zítřejšího odjezdu trajektu z Hainesu/.

Den 13: HAINES, SKAGWAY, WHITEHORSE 280 mil / 450 km
Krajinou plnou horských údolí sestoupíte do městečka Haines /USA/. Odtud se lodním trajektem přesunete do Skagway /USA/, městečka známého jako výchozí místo zlatokopů v dobách zlaté horečky na Klondiku. Po krátké prohlídce města navštívíte výchozí bod dávné cesty přes průsmyk Chilcoot, a poté již zamíříte zpět na území Kanady do hlavního města provincie Yukon Whitehorse. Cestou dávejte dobrý pozor na černé medvědy baribaly, jejichž množství je ve zdejším kraji horských jezer a hlubokých lesů značné. Navštívíte také raritu- nejsevernější "poušť" světa u městečka Carcross. Pásmo písečných dun zde vzniklo díky mimořádnému mikroklimatu. Ubytování ve večerních hodinách.( V případě dopoledního odletu spoje do Evropy z Vancouveru je možnost odletu z Whitehorse ve večerních hodinách a noclehu v tranzitním hotelu ve Vancouveru).

Den 14: WHITEHORSE, odlet do Prahy 20 mil / 30 km
Volno do odletu. Dle Vašeho cestovního plánu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Den 15: Příletem do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd skončí.

Popis

Bestseller z naší nabídky klasických zájezdů Vám nabízí poznání jednoho z nejodlehlejších koutů naší planety. Aljaška a kanadský Yukon jsou oázami divočiny v Severní Americe, a my Vám umožníme do nich nahlédnout a seznámit se s jejich životem a obyvateli za asistence našich zkušených průvodců. Během Vaší cesty budete cestovat po zemi, lodními trajekty, vyhlídkovým autobusem i výletní lodí, pohybovat se budete v oblastech, kde počty medvědů vysoce převyšují počty lidí… Připravili jsme pro Vás jedinečný zájezd, který sleduje nejkrásnější a nejzajímavější místa Aljašky a Yukonu. Vy se připravte na setkání s medvědy, losy, cariboo a dalšími zvířaty obývajícími tento drsný, ale nesmírně krásný kout Země.
Whitehorse - Dawson City - Dempster Highway - severní polární kruh - Yukon - NP Wrangell / St.Elias - Valdez - Whittier - SP Gugach - Seward - NP Kenai Fjords - ledovec Portage - Anchorage - Denali NP - Fairbanks - Delta - NP Kluane - Haines - Skagway - Whitehorse
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 3.045 mil ( 4.870 km )
Zájezd může být směrován opačně
Zájezd může začínat a končit v jiném bodě trasy
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.

Doplnit údaje o objednateli a cestujících

Objednatel (Povinné)

Vyberte

V případě uplatnění voucheru od CK prosím před provedením platby kontaktujte náš helpdesk přes chat na stránce travelportal.cz, emailem na vasedovolena@travelportal.cz nebo telefonicky na +420 234 121 121 od pondělí do pátku mezi 8–18 hod., děkujeme.

V případě uplatnění voucheru od CK prosím před provedením platby kontaktujte náš helpdesk přes chat na stránce travelportal.cz, emailem na vasedovolena@travelportal.cz nebo telefonicky na +420 234 121 121 od pondělí do pátku mezi 8–18 hod., děkujeme.

Zpět na výběr termínů

Do tohoto hotelu nabízíme celkem 1 zájezd.

Upřesnit termín

Vašemu výběru odpovídá 1 zájezd.

Data odletu/odjezdu
Přidat k porovnání 8. 9. – 22. 9. (15 dní)
Praha Dle programu
Praha Dle programu od 102 990 Kč Pokračovat
od 102 990 Kč

Stravování

Vlastní.

Program

Den 1: WHITEHORSE 10 mil / 15 km
Odlet z Prahy do Whitehorse. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting /dle povahy leteckého spojení je možnost ubytování v tranzitním hotelu na cestě a přílet do Whitehorse druhý den dopoledne/.

Den 2: WHITEHORSE 30 mil / 50 km
Prohlídka centra hlavního města provincie Yukon, včetně Muzea Yukonu a těžbu zlata. Absolvujete krátkou vycházku podél Miles Canyonu řeky Yukon, a zhlédnete "fish ladder", zařízení umožňující táhnout lososům překonat přehradu na řece. Během dne byste se měli aklimatizovat na časový rozdíl 10 hodin. Odpoledne volno k samostatné vycházce v centru města.

Den 3: DEMPSTER Hwy, POLÁRNÍ KRUH 540 mil / 860 km
Velmi časně vyrazíte na nejdelší a nejnáročnější etapu Vašeho putování. Cílem dne je motel v Eagle Plains ležící pouhých pár kilometrů od polárního kruhu – jediná možnost ubytování v okruhu několika set kilometrů na slavné Dempster Highway. Cestou navštívíte známé, a starými lodníky kdysi obávané, peřeje Five Fingers na Yukonu, budete sledovat divokou zvěř a měnící se tvář krajiny směrem na sever – přechod od hlubokých lesů až po pustou tundru pokrytou vřesovišti, vychladlé vulkány, jezera, divoké řeky.. Večer ubytování a půlnoční návštěva polárního kruhu, kde je i v tuto dobu po většinu léta světlo… /v případě nepřízně počasí návštěva polárního kruhu druhý den dopoledne/.

Den 4: DAWSON CITY 260 mil / 420 km
Odjezd zpět po prašné Dempster Highway, v odpoledních hodinách příjezd do Dawson City – slavného městečka proslulého jako metropole v dobách zlaté horečky. Ubytování a prohlídka městečka. Doporučujeme Vám večerní návštěvu kabaretu a kasina Diamond Tooth Gerties – nejdéle nonstop funkčního kasina a kabaretu v Severní Americe, a nezapomeňte ochutnat Dawsonskou specialitu – sourtoe cocktail!!.

Den 5: DAWSON, BONANZA, ELDORADO 60 mil / 100 km
Relaxační den po náročných zážitcích!! Dopoledne si vychutnejte volno v Dawsonu – nezapomeňte navštívit některého ze zlatníků a potěžkat si v ruce pravý zlatý nugget, doporučujeme posedět na břehu veletoku Yukon a pokochat se jeho silou, nebo si při procházce podél řeky Klondike představit tisíce lidí, kteří kdysi dno tohoto údolí obrátily mnohokrát naruby… Odpoledne absolvujete s průvodcem okruh po nejslavnějších místech zlaté horečky: Navštívíte proslulé zábory na potocích Bonanza a Eldorado, na záboru číslo 6 si dokonce s vypůjčenou pánví můžete vyzkoušet vlastní štěstí!! Údolím potoka Hunker Creek podél dosud funkčních zlatonosných záborů se vrátíte zpět do Dawsonu. Dalším z navštívených míst bude hrob slavného českého dobrodruha a polárníka Jana Welzla na městském hřbitůvku, a závěrem stanete na vrcholu hory Dome, odkud je nejlepší vyhlídka na Dawson City a okolí.

Den 6: POKER CREEK, WRANGELL RANGE, VALDEZ 440 mil / 700 km
Po překročení Yukonu trajektem Vás dnes čeká krásná cesta – Top of the World Highway. Tato prašná cesta Vás přivede po hřbetech vysokých hor s fantastickými výhledy stovek mil daleko na území USA. Raritou bude průjezd přes nejsevernější hraniční přechod do USA – Poker Creek. Územím zlatokopů budete pokračovat přes jedinou osadu na této cestě – Chicken – do městečka Tok ležícího na Alaska Highway, a odtud do Glennallenu cestou lemovanou jedinečnými výhledy na horské masívy, zasněžené štíty a ledovce národního parku Wrangell – St. Elias. Po krátké návštěvě ledovce Worthington následuje ubytování ve večerních hodinách v přístavním městě Valdez. V tomto městě končí transaljašský ropovod, a ropa je odtud expedována obřími tankery za dalším zpracováním.

Den 7: PRINCE WILLIAM SOUND, WHITTIER, SEWARD 180 mil / 290 km
Ráno se nalodíte na trajekt, který Vás proveze během několikahodinové plavby oblastí národního parku Prince William Sound do Whittieru, městečka spojeného s okolním světem několik kilometrů dlouhým tunelem. Po vylodění odjezd do historického Sewardu, brány národních parků Gugach a Kenai Fjords. Návštěva jezera Portage se stejnojmenným ledovcem a pozorování lososů na potoce. Po příjezdu do Sewardu ve večerních hodinách ubytování.

Den 8: SEWARD /NP KENAI FJORDS/ 130 mil / 200 km
Polodenní volno v Sewardu k samostatné prohlídce tohoto rybářského městečka. Zájemce časně ráno pozveme k jedinečné plavně do národního parku Kenai Fjors /fakultativně, ale bezvýhradně doporučujeme, délka je cca 6 hodin/. Její účastníci budou obdivovat vodní ptáky, kosatky, velryby, běluhy, mořské vydry...navštívíte společně vyústění obrovského ledovce do mořského fjordu a budou sledovat, jak jeho kusy odpadávají do moře. S trochou štěstí lze zahlédnout i medvěda rybařícího na břehu. V odpoledních hodinách odjezd do Anchorage oblastí Gugach National Forest, cestou pozorování zvířat- oblast je hojná výskytem losů, ovcí tlustorohých a medvědů grizzly. Příjezd a ubytování v Anchorage v pozdních hodinách.

Den 9: ANCHORAGE, DENALI RANGE 250 mil / 400 km
Dopoledne si prohlédnete Anchorage – největší a nejdůležitější město Aljašky. Po prohlídce downtownu navštívíte také zdejší zajímavost – největší přístav hydroplánů na světě na jezeře Hood. Odpoledne odjezd do blízkosti národního parku Denali, cestou pozorování divoké zvěře. V případě dobré viditelnosti budete uchváceni panoramatem nejvyšší hory Severní Ameriky Denali. /nabízíme Vám nezapomenutelný fakultativní let nad NP Denali z městečka Talkeetna!!/. Ubytování ve večerních hodinách.

Den 10: NP DENALI 140 mil / 220 km
Prohlídka národního parku Denali – túra busem správy národního parku s četnými zastávkami při setkáních s losy, medvědy grizzly, jeleny caribou a dalšími zvířaty. S trochou štěstí zahlédnete i vrchol nejvyšší hory Severní Ameriky Mt. Denali. Po návratu v odpoledních hodinách odjezd do Fairbanks, ubytování.

Den 11: FAIRBANKS, ALASKA HIGHWAY 310 mil / 500 km
Ráno prohlídka centra města, poté pokračování cesty přes North Pole, Delta Junction /oficiální začátek Alaska Highway/ a Tok do kanadské osady Beaver Creek /Kanada/, ubytování.

Den 12: NP KLUANE RANGE 200 mil / 320 km
Dnes Vás čeká celodenní přejezd přes území Kanady. I dnes Vás budou provázet jedinečné scenérie rozkvetlé přírody a zasněžených hor v pozadí – národního parku Kluane ( nabízíme Vám fakultativní let nad masivem a ledovci národního parku Kluane !!). Ubytování v osadě Haines Junction ve večerních hodinách /ubytování a program dnů 12 a 13 mohou být modifikovány v závislosti na času zítřejšího odjezdu trajektu z Hainesu/.

Den 13: HAINES, SKAGWAY, WHITEHORSE 280 mil / 450 km
Krajinou plnou horských údolí sestoupíte do městečka Haines /USA/. Odtud se lodním trajektem přesunete do Skagway /USA/, městečka známého jako výchozí místo zlatokopů v dobách zlaté horečky na Klondiku. Po krátké prohlídce města navštívíte výchozí bod dávné cesty přes průsmyk Chilcoot, a poté již zamíříte zpět na území Kanady do hlavního města provincie Yukon Whitehorse. Cestou dávejte dobrý pozor na černé medvědy baribaly, jejichž množství je ve zdejším kraji horských jezer a hlubokých lesů značné. Navštívíte také raritu- nejsevernější "poušť" světa u městečka Carcross. Pásmo písečných dun zde vzniklo díky mimořádnému mikroklimatu. Ubytování ve večerních hodinách.( V případě dopoledního odletu spoje do Evropy z Vancouveru je možnost odletu z Whitehorse ve večerních hodinách a noclehu v tranzitním hotelu ve Vancouveru).

Den 14: WHITEHORSE, odlet do Prahy 20 mil / 30 km
Volno do odletu. Dle Vašeho cestovního plánu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Den 15: Příletem do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd skončí.

Popis

Bestseller z naší nabídky klasických zájezdů Vám nabízí poznání jednoho z nejodlehlejších koutů naší planety. Aljaška a kanadský Yukon jsou oázami divočiny v Severní Americe, a my Vám umožníme do nich nahlédnout a seznámit se s jejich životem a obyvateli za asistence našich zkušených průvodců. Během Vaší cesty budete cestovat po zemi, lodními trajekty, vyhlídkovým autobusem i výletní lodí, pohybovat se budete v oblastech, kde počty medvědů vysoce převyšují počty lidí… Připravili jsme pro Vás jedinečný zájezd, který sleduje nejkrásnější a nejzajímavější místa Aljašky a Yukonu. Vy se připravte na setkání s medvědy, losy, cariboo a dalšími zvířaty obývajícími tento drsný, ale nesmírně krásný kout Země.
Whitehorse - Dawson City - Dempster Highway - severní polární kruh - Yukon - NP Wrangell / St.Elias - Valdez - Whittier - SP Gugach - Seward - NP Kenai Fjords - ledovec Portage - Anchorage - Denali NP - Fairbanks - Delta - NP Kluane - Haines - Skagway - Whitehorse
Minimální počet 6 osob
Během zájezdu urazíte cca 3.045 mil ( 4.870 km )
Zájezd může být směrován opačně
Zájezd může začínat a končit v jiném bodě trasy
K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.
K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.

Partner

Partnerem tohoto zájezdu je

Informace

Zpět na výsledky vyhledávání

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat