Vyhledat zájezd

Nejkrásnější Parky Divokého Západu

USA, Kombinace destinací

Nejkrásnější Parky Divokého Západu (hlavní fotografie)

8% sleva až

Strava Bez stravy, Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní, 10 dní, 11 dní, 12 dní, 13 dní, 14 dní, 15 dní, 16 dní, 17 dní, 18 dní, 19 dní, 20 dní, 21 dní, 23 dní, 24 dní, 35 dní
Doprava Letecká
Další názvy
55+ USA - velký okruh divokým západem
55+ Usa - New York
55+ Velký okruh divokým západem a San Francisco
Air Tour - Křídla nad západem
...
Cena za osobu od 36 990 Kč

Dostupných: 568 zájezdů Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezdy Dovolená pro seniory

Stravování

Bez stravy.

Program

1. den - Los Angeles:
Odlet z Prahy, přílet do Los Angeles, kde si na letišti vyzvednete svůj vůz a dopravíte se do hotelu. Podle času příletu můžete prozkoumat toto hlavní město filmového průmyslu dle své libosti, doporučujeme chodník slávy s hvězdami slavných herců a zpěváků (v ulicích Hollywood Boulevard a Vine Street) a přilehlé kopce Hollywood Hills, kde se můžete vyfotit s ikonickým nápisem Hollywood. Příjemná je i procházka po místních plážích. Večeři si můžete dát na slavné Santa Monica Beach, třeba na molu v restauraci Bubba Gump Shrimp Co.Hotel.
2. den - Los Angeles / Lake Havasu :
Dnes vyrazíte do vnitrozemí. Vaše první zastávka bude v Palm Springs, poklidném letním útočišti hollywoodských hvězd a pokračujete podél Joshua Tree NP – doporučujeme severní cestu, na jihu neroste tolik stromů, po nichž je park pojmenován – Joshua Tree. Jedná se o velice specifický a fotogenický strom rostoucí především v Mohavské poušti, která do parku zasahuje. Procházka parkem vás osvěží. Navečer dojezd do Lake Havasu City, ubytování v hotelu, nocleh. (481 km)Hotel.
3. den - Lake Havasu / Flagstaff :
Vaše cesta pokračuje do města Kingman, kde doporučujeme odbočit na starou Route 66, která vede směrem k indiánské rezervaci Hualapai u Grand Canyonu, cestou projedete několika městy duchů (města opuštěná obyvateli po otevření nových dálnic a zrušení R66). Cesta pokračuje přes Kaibab National forest do vašeho dnešního cíle – Flagstaffu, který je výchozím bodem pro návštěvu Grand Canyonu. (332 km) Hotel.
4. den - Flagstaff / Grand Canyon / Flagstaff :
Dnešek patří jednomu z přírodních divů světa, nejdelšímu kaňonu na světě, který po miliony let formovala protékající voda řeky Colorado -  Grand Canyonu. Dojedete do Grand Caynon Village a buď můžete pokračovat autem po vyznačených trasách, nebo přestoupíte na autobus, který zastavuje na různých vyhlídkách. Celoživotní zážitek a krásné fotky jsou zde zaručeny v každé roční době. Návrat do Flagstaffu, nocleh. (254 km)Hotel.
5. den - Flagstaff / Page:
Ráno vyrazíte směrem na sever podél Grand Canyonu, vaším cílem je město Page u jezera Powell.  Po cestě si určitě odbočte k Marbel Canyon. Malá verze Grand Canyonu s typickými červenými vrstvenými „vlnami“ z vápence a zajímavými útvary vás určitě nadchne. Ještě kousek blíže k Page je další zajímavost, tzv. Horseshoe bend, kde se dá pozorovat zakroucení řeky Colorado. I samotné jezero Powell stojí za prohlídku, vzniklo při stavbě přehrady Glen Dam umělým zatopením několika kaňonů. Milovníci westernů si případně mohou udělat zajížďku do Monument Valley, kde na ně skutečně dýchne duch „starého západu“ (205 km od Page, neplatí zde pojištění vozu). (208 km)Hotel.
6. den - Page / Bryce Canyon NP:
Ani dnes nevyjdete z údivu, když navštívíte slavný Bryce Caynon a spatříte vápencové věže (tzv. hoodoo) zvětralého vápence. Navzdory svému jménu se nejedná o kaňon, nýbrž o skupinu přírodním amfiteátrů vzniklých postupným mrznutím a erozí. Nocleh u Bryce Canyonu. Dojezd do Las Vegas, ubytování. Doporučujeme večerní procházku po hlavní třídě Strip, kde uvidíte nejkrásnější kasína a hotely a také různé vodní a ohňové šou. (246 km)Hotel.
7. den - Bryce Canyon NP / Zion NP / Las Vegas:
Pokud budete chtít, doporučujeme si přivstat a pozorovat východ slunce v Bryce Canyonu. Vaše cesta dnes pokračuje do hlavního města hazardu Las Vegas. Cestou si prohlédnete další z parků Zion, jehož nejzajímavější místa se nacházejí okolo hlavní silnice, Highway 9. Dojezd do Las Vegas, ubytování. Doporučujeme večerní procházku po hlavní třídě Strip, kde uvidíte nejkrásnější kasína a hotely, imitace známých staveb a také různé vodní a ohňové  show. (400 km)Hotel.
8. den - Las Vegas / Death Valley / Ridgecrest:
Dnes vyrazíte vstříc nehostinné krajině, navštívíte Údolí smrti (Death Valley), které je nejteplejším místem USA (47 stupňů ve stínu v červenci) a kde zažijete samotu a ticho v srdci nehostinné divočiny. I přes nehostinnost krajiny v parku žije přes 50 druhů savců, 307 druhů ptáků, 36 druhů plazů a tři druhy obojživelníků. Ze zvířat můžete v Údolí smrti zahlédnout ovce tlustorohé, kojoty, ryse červené, lišky nebo pumy americké. Nocleh v okolí Ridgecrest. (424 km)Hotel.
9. den - Ridgecrest / Sequoia NP:
Brzy ráno vyrazíte do národního parku Sequoia, dojezd po obědě. Odpoledne se projdete po NP Seqouia pod největšími stromy světa. V Obřím lese (Giant Forest) najdete pět z deseti největších stromů na světě - např. známý General Sherman, za prohlídku stojí také Tunnel Log – kmen sekvoje tak velký, že jím mohou projíždět automobily nebo jediná veřejnosti přístupná jeskyně Crystal Cave. Tato návštěva ve vás určitě zanechá hluboký dojem. Nocleh ve Visalia. (363 km)Hotel.
10. den - Visalia / Yosemite NP:
Ráno vyrazíte na severovýchod do posledního parku vaší úžasné výpravy – Yosemitů. Zde budete obdivovat vysokohorskou divočinu s vodopády (známý je Nevěstin závoj nebo Yosemitský vodopád - nejvyšší v USA) a skalními útvary jako El Capitan (nejvyšší odkrytý žulový monolit na světě) nebo hora Half Dome. Potkat zde můžete i medvěda. Ubytování v okolí Yosemitů. (210 km)Hotel.
11. den - Yosemite NP / San Francisco:
Dnes už vás čeká jen dojezd do San Francisca, kde v 60tých letech vzniklo hnutí Hippies. Rozhodně nevynechejte ikonu města, slavný Golden Gate Bridge (cestou do města se platí mýtné), a Golden Gate Park s bohatým kulturním programem. Projet se můžete po „nejklikatější ulici světa“, projdete se uličkami China Town nebo také Japan Tea Garden. Za návštěvu stojí také Mission Dolores (nejstarší stavba v San Franciscu). (303 km)Hotel.
12. den - San Francisco:
Dnešek můžete začít jízdou místní tramvají do přístavu – Fisherman´s wharf, odkud vyplouvají lodě na návštěvu Alcatrazu (lístky je nutné koupit dlouho dopředu) a je tu také známý Pier 39 s na slunci se opalujícími lachtany a výhledem na Alcatraz. Najdete zde také spoustu obchůdků se suvenýry a jídlem.Hotel.
13. den - San Francisco:
Odpočinek, nákupy (například v San Francisco Premium Outlets) nebo návštěva míst, která jste nestihli navštívit předchozí den.Hotel.
14. den - San Francisco:
Dopoledne odhlášení z hotelu, dojezd na letiště a dle letového řádu odlet domů.
15. den:
Přílet.

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat