Vyhledat zájezd

New York Od A Do Z

USA, New York

Strava Bez stravy, Dle programu
Ubytování Dle popisu
Délka pobytu 1 den, 3 dny, 4 dny, 5 dní, 6 dní, 7 dní, 8 dní, 9 dní
Doprava Letecká , Vlastní
Další názvy
New Jersey Devils - vstupenky
New York
New York !!!
New York - Metropolitní opera
...
Počasí
7 °C - Mlha
Cena za osobu od 790 Kč

Dostupných: 53 zájezdů Zobrazit zájezdy

Exotické zájezdy Dovolená s dětmi Adventní zájezdy Poznávací zájezdy

Program

Den1: Odlet z ČR (nebo Vídně) přílet do New Yorku (šestihodinový časový posun), transfer na hotel. Prohlídku města: vyhlídka na centrum Manhattanu z Brooklyn Heighst, Brooklynský most jemuž Newyorčani přezdívají "ocelová harfa". Přesun metrem do centra města na Times Square s gigantickými světelnými billboardy, které je nazýváno také srdcem či křižovatkou světa. Procházka po nejdelší newyorské ulici Broadway. Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

Den2: plavba lodí na Liberty Island, na kterém majestátně stojí Socha Svobody. Během plavby uvidíme také "ostrov nadějí" Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících "novém světě". V ceně plavby je také vstup do podstavce nejznámější sochy světa a rovněž vstup do Muzea Imigrace na Ellis Island. Následovat bude návštěva námé třídy Wall Street, ve které je největší koncentrace bank a burz na světě. Uvidíme Federal Hall se sochou George Washingtona, impozantní budovu Newyorské burzy před kterou stojí sochy býka a medvěda představující trendy obchodů na burzách. Kolem Novogotického kostela Trinity Church a kostela koloniální doby St. Paul Chapel přijdeme na místo obchodního centra, tzv. Ground Zero, na jejímž místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial, které zájemci budou moci navštívit. Čínská čtvrť se svojí hlavní tepnou Canal Street bude další zastávkou. Prohlídku zakončíme v italské čtvrti Little Italy, kde měla dříve sídlo newyorská mafie, kterou přibližuje román a film Kmotr. Návrat na ubytování.  

Den3: den začneme přesunem do Central Parku – zelených plic města. Během naší ranní procházky uvidíme také architektonicky zajímavou budovu Guggenheimova muzea, které se přezdívá "obří vývrtka" nebo jedno z největších amerických muzeí – Metropolitní muzeum se sbírkou čítající zhruba dva miliony exponátů. Poté se budeme moci těšit na světoznámé Rockfellerovu centrum, kde tluče srdce města, v zimě se bruslí na místním kluzišti a pro každého návštěvníka je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea. Kousek odsud se nalézá Katedrála svatého Patrika, která je sídlem katolického arcibiskupa a Muzeum moderního umění MoMA. Pěší procházka nás povede kolem impozantního nádraží Grand Central Terminal až na slavnou Pátou avenue – osobní volno k nákupům. Možnost navštívit vyhlídku v 86. a 102. patře jednoho z nejznámějších newyorských mrakodrapů Empire State Building. Návrat na hotel  

Den4: přesun do newyorské afroamerické čtvrti Harlem, která je proslulá svou hlavní tepnou, divadlem Apollo, bočními ulicemi ve kterých vystupovali takoví umělci jako Duke Ellington nebo Louis Armstrong a kde se zrodil jazz, je také možnost ochutnat vynikající kuchyni a výhodně nakoupit. Odpoledne možnost návštěvy některého z významných newyorských muzeí - světoznámé Americké muzeum historie přírody se 35 milióny exponátů; muzeum s největší sbírkou moderního umění na světě MoMa, proslulé Guggenheimovo muzeum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s nebo třeba Indiánské muzeum. Návrat na hotel  

Den5: Osobní volno k poznání toho co je pro Vás v New Yorku důležité odjezd na letiště a odlet zpět domů. 6 hodinový časový posun.  

Den6: Přílet do Prahy nebo Vídně.

Ostatní

Upozornění: CK nezajišťuje a negarantuje zajištění vstupu na území USA. Aktuálně platí bezvízový styk a to v případě biometrického pasu. Více informací naleznete kliknutím na odkazy: http://www.wisnar.cz/uploads/dokumenty/oficic_lnc__nc_v_VgDdd.pdf http://czech.prague.usembassy.gov/esta.html#kdo V případě odmítnutí vstupu na území USA ze strany místních autorit, neudělení víza a podobně CK považuje službu jako klientem nerealizovanou a vůči klientovi uplatní storno podmínky dle všeobecných podmínek a informací CK či propadnutí služby bez dalších finančních či právních nároků na CK či vládu USA. Letenka může být s přestupem (Paříž, Londýn, Amsterdam..).

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat