Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Treking v jižním Pacifiku – Fidži a Vanuatu

Vanuatu, Kombinace destinací

Treking v jižním Pacifiku – Fidži a Vanuatu (hlavní fotografie)
  • Treking v jižním Pacifiku – Fidži a Vanuatu (fotografie 2)
  • Treking v jižním Pacifiku – Fidži a Vanuatu (fotografie 3)
  • Treking v jižním Pacifiku – Fidži a Vanuatu (fotografie 4)
  • Treking v jižním Pacifiku – Fidži a Vanuatu (fotografie 5)Přejít
    do galerie
Strava Dle programu
Ubytování Dle popisu
Doprava Letecká
Poznávací zájezdy

Popis

Vydejte se s námi na unikátní expediční zájezd pro aktivně založené a zdatné cestovatele, milovníky přírody a exotických kultur, kteří nechtějí vidět jenom pláže a luxus resortů ostrovů jižního Pacifiku. Na tomto zájezdu se hlavní náplní programu stane značně náročná pěší turistika, zlézání sopek a návštěvy tradičních vesnic, které turisté dosud neobjevili. Nezapomeneme ani na odpočinek na idylických plážích.  Během naší cesty na Fidži navštívíme orchidejovou zahradu, bahenní lázně, tradiční „kanibalskou“ vesnici v horách a prozkoumáme vnitrozemí ostrova Viti Levu. Na souostroví Vanuatu objevíme ostrovy Efate, Ambrym a Tanna. Kromě divoké přírody a aktivních sopek se zaměříme také na poznání domorodých obyvatel a vysvětlení místních zvyků a rituálů.Náročnost:Zájezd je určen pokročilejším cestovatelům a trekařům se zkušenostmi z tropických oblastí. Převýšení nebude velké, ale náročnost je dána zejména pralesními úseky, které mohou být velmi zabahněné. Je velká pravděpodobnost, že část cesty půjdeme za deště. Zájezd má expediční charakter, který s sebou přináší určité nepohodlí a velmi skromné podmínky během ubytování ve vesnicích, kde není turistická infrastruktura. Nepohodlí bude vybalancováno autenticitou. Dvě noci během přechodu ostrova Ambrym budeme spát ve výškových stanových táborech (stany průměrné kvality dodá místní průvodce, letní lehké spacáky doporučujeme vzít s sebou). V Nadi (Fidži) a Port Vila (Vanuatu) bude možnost odložit část zavazadel a uskutečnit výlety na ostrovy Ambrym a Tanna nalehko.Klima:Červenec je ideálním obdobím pro návštěvu této destinace. Počasí je zde v tuto dobu stabilní a není zde hrozba cyklónů. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20 – 28 °C a průměrné srážky jsou kolem 50 mm.Velikost skupiny:Vzhledem k tomu, že se jde o expediční výpravu, maximální velikost skupiny je omezena na 7 klientů.Minimální počet 4 účastníci.Poznámka:Pořadí jednotlivých dnů může být upraveno dle aktuálních podmínek. Zájezd je koncipován jako výprava expedičního charakteru a může dojít k lehké úpravě programu v případě odmítnutí vstupu na území, které je pod kontrolou jednotlivých vesnic.

Ubytování

V Nadi a Port-Vila je zajištěno ubytování ve dvoulůžkových pokojích v turistických hotelech. Na treku se spí v jednoduchých penzionech a 5x je skupina rozdělena do rodin ve vesnicích a ubytování poskytují zdejší obyvatelé. Dvě noci při přechodu ostrova Ambrym se spí v zapůjčených stanech.
hotely, penziony, chaty, stan.

Stravování

Bez stravování.

Program

1. – 2. den Letecky Praha – Nadi.
3. den Po příletu tradiční trhy v Nadi, největší hinduistický chrám na jižní polokouli, návštěva orchidejové zahrady a koupání v bahenních lázních.
4. den Přejezd do horské vesnice Navala, jež si jako jediná zachovala tradiční architekturu, seznámení se s obřadem pití nápoje kava a příprava na třídenní trek.
5. – 8. den Třídenní putování kolem řeky Ba zakončené výstupem na nejvyšší horu ostrova Mt. Victoria (1 323 m). Poslední den návrat do Nadi.
9. den Přelet na souostroví Vanuatu do hlavního města Port Vila; návštěva místních trhů a etnografického muzea
10. – 14. den Ostrov Ambrym – po příletu na nezpevněnou letištní dráhu následuje transfer do vesnice a seznámení s místními obyvateli; výlet na černou pláž, k zatuhlému lávovému proudu a k obrovskému stromu bayan. Další den výstup pralesem stromových kapradin až na sopečnou náhorní planinu a na sopku Benbow, při dobrém počasí vás okouzlí výhled na její lávové jezero. Následující den přechod sopečné kaldery a výstup na sopku Marum s aktivním lávovým jezerem, na světě je pouze pět takových sopek a Marum i Benbow patří mezi ně; přechod ostrova na sever a sestup pralesem do vesnice na pobřeží. Fakultativní návštěva vesnice Fanla s ukázkou rituálního tance Rom. Poslední den dopolední přejezd lodí do Craig Cove a odpoledne přelet zpět na ostrov Efata.
15. den Relaxace a odpočinek, výlet na korálový ostrov nebo vodní kaskády.
16. – 18. den Ostrov Tanna -  po příletu přejedeme na východ ostrova, navštívíme horké prameny v Sulphur Bay, poznáme rituální obřady cargo kultu vyzývání Johna Fruma ve vesnici Namakara pod sopkou Yasur. Následující den absolvujeme trek na úpatí sopky Yasur do vesnice Paris a dále podél moře do vesnice Ekualep, kde bude možnost vyzkoušení tradičních dřevěných lodí a návštěvy plantáže. Večerní rituál pití opojného nápoje kava (sem smějí pouze muži). Poslední den nás čeká přechod ostrova na západní pobřeží, šnorchlování a odpočinek.
19. – 21. den Rozloučení s Tannou a přelet do Port Vila a dále do Nadi. Turistika k písečným dunám Sigatoka nebo fakultativní výlet na souostroví Mamanuca a Yasawa, pohádkové korálové ostrovy; relaxace a možnost šnorchlování.
22. – 23. den Letecky zpět do Prahy.

Tento hotel momentálně nenabízí žádné zájezdy.

Prohlédněte si ubytování v destinaci Vanuatu v lokalitě Kombinace destinací nebo podobné ubytování .

Mohlo by Vás zajímat

Zobrazit další nabídky

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat