Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Albenu

Obecné

Albena je jedno z nejsevernějších bulharských letovisek na pobřeží Černého moře. Leží mezi letovisky Balčik na severu a Zlaté Písky na jihu. Od letiště ve Varně ho dělí vzdálenost asi 40 km.

Albena nad ostatními bulharskými letovisky vyniká hned z několika důvodů. Tím prvním jsou velmi dlouhé a široké písečné pláže. Bývají označovány za nejlepší pláže Bulharska. Druhým charakteristickým znakem je okolí Albeny. Letovisko leží na okraji přírodní rezervace Baltata, mezi pláž a rezervaci je umně vklíněno. Třetím poznávacím znamením je styl, ve kterém je většina místních hotelů vybudovaná. Ubytovací komplexy jsou vícepatrové a mají zpravidla kaskádovitý tvar. Hotely vybudované už v 60. letech jsou průběžně rekonstruovány, a nabízí tak klientům veškerý komfort a služby na vysoké úrovni. Velkou předností je také to, že letovisko se díky přírodní rezervaci nerozrůstá, ale zachovává si klidnější charakter.

Rodiny s dětmi, pro které je letovisko jako stvořené, se tady ale nikdy nenudí. Albena disponuje jízdárnou s krásnými koňmi, aquaparkem Aquamania nebo hernou s atrakcemi pod širým nebem. Pokud budou děti bolet nohy, může se celá rodina svézt turistickým vláčkem, který jezdí přes Albenu. Pro partu kamarádů nabízí resort bowling nebo minigolf. Krásná a bohatá okolní příroda vyzývá k dlouhým procházkám. Naprostou samozřejmostí jsou tady obchody, pošta, bankomaty či lékárny.

Restaurací je zde poměrně dost, od levnějších až po ty luxusnější. Určitě vám můžeme doporučit návštěvu restaurace Ciel Bleu, jež sídlí v 17. patře místního hotelu. Mimo skvělé jídlo se vám naskytne i krásný výhled na celé letovisko a nádhernou pláž. Přímo na pláži vyzdvihujeme podnik Ganvie Beach Bar, jenž nabízí osvěžující alkoholické i nealkoholické nápoje, různé sendviče, ale i sushi.

Co navštívit v okolí

Balčik

Do nedalekého Balčiku se můžete dostat pěšky po promenádě (cca 6 km), která spojuje obě letoviska. Nebo vás sem doveze místní minubus. V resortu byl vybudovaný letohrádek rumunské královny Marie, který je obklopený parkem s krásnou botanickou zahradou. Ta je největší na Balkáně. Navíc se může pochlubit bohatu sbírkou kaktusů. Tak bohatou, že je jednou z největších sbírek sukulentů v Evropě.

Útes Kaliakra

Mys Kaliakra se nachází na severu Bulharska, ve vzdálenosti zhruba 30 km od Albeny. Na výběžku pevniny ční oranžovočervené skály vysoko nad mořskou hladinu. Na mohutných skalách jsou patrné pozůstatky pevnosti Tirisis. Dále je možné si tady prohlédnout malou kapli, navštívit místní restauraci nebo si zakoupit upomínkové předměty.

Varna

Město s vlastním mezinárodním letištěm se nachází asi 40 km jižně od Albeny. Varna má velmi dlouhou historii, nedaleké ruiny u města Provadia pocházejí dokonce už z doby 5 000 let př. n. l. Nádhernou památkou jsou pozůstatky lázní Oddessos, které byly založené už ve 2. st. Milovníci historie ocení několik místních muzeí (etnografické, archeologické nebo námořní). Varna je třetím největším bulharským městem, proto přímo v ohromném Primorskim parku najdete i zoologickou zahradu, delfinárium nebo menší terárium s plazy. Asi 20 km za městem se nachází geologický úkaz Kamenný les.

Veliko Tarnovo

Zhruba 250 km od Albeny leží bývalé hlavní město Bulharska, Veliko Tarnovo. Město zaznamenalo největší rozmach ve středověku ve 12. st., z této doby pochází velká většina památek. Vaši pozornost upoutá ohromná pevnost Tsarevets, jež dlí na jednom ze čtyř kopců, mezi kterými se ukrývá Veliko Tarnovo. Jedná se údajně o nejkrásnější bulharské město.

Nesebar

Výlet do starého města Nesebar byste si neměli nechat ujít. Historické město vybudované na malém poloostrově dýchá dávnou historií. Křivolaké uličky lákají návštěvníky k dlouhým procházkám, k posezení v útulných kavárnách nebo k nákupům. Svoje fotoaparáty mějte pečlivě připravené, neboť tady snad není místo, které by nestálo za zvěčnění. Báječné město Nesebar leží od Albeny asi 120 km daleko.

Pláže

Pláže v Albeně jsou právem označovány za nejlepší pláže v Bulharsku. Celým letoviskem vede 6 km dlouhá pláž, která místy dosahuje šířky až 100 m. Povrch pláže pokrývá velmi světlý a jemný písek, jenž se jen velmi pozvolna svažuje do vyhřátého moře. Díky tomu, že letovisko je uschované v zátoce, nejsou zde velké vlny a moře si udržuje stálou a velmi příjemnou teplotu. To se líbí hlavně malým dětem nebo plavcům s nejistým plaváním. Pro sportovněji založené jedince jsou i zde nabízené různé vodní sporty (od šlapadel přes windsurfing až po školu potápění). Raritou na místní pláži bývá veřejná knihovna.

Zájezdy do destinace Albena

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

02.06. - 09.06.2020 8 079 Kč
02.06. - 16.06.2020 16 079 Kč
02.06. - 09.06.2020 6 129 Kč
05.06. - 12.06.2020 6 489 Kč
09.06. - 16.06.2020 6 849 Kč

Albena - Všechny zájezdy

Albena - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat