Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Balčik

Obecné

Balčik je významné turistické středisko na severu Bulharska, nachází se asi 6 km nad Albenou. Obě prázdninová letoviska spojuje široká pobřežní promenáda. Od letiště ve Varně pojí resort vzdálenost asi 45 km. V Balčiku můžete strávit dovolenou u moře,ale i jako poznávací zájezd spojený s návštěvami muzeí či galerií. Historie města totiž sahá až do 5. st. př. n. l. Dále resort tvoří velký přístav, útulné centrum plné menších staveb a bílé vápencové hory. Díky nim už řecký básník Ovidius propůjčil osadě Balčik přezdívku Bílé město. Hotelová zástavba má maximálně několik pater a nabízí ubytování ve 3* až 5* hotelech.

Balčik uspokojí všechny svoje klienty, dokonce i ty nejnáročnější, neboť součástí letoviska je golfové hřiště BlackSeaRama. Samozřejmostí jsou obchody, lékárny, bankomaty nebo pošta. Na výběr mají turisté i místní z veké spousty restaurací, barů a kaváren. Jedním z nevyhledávanějších podniků je Restaurant Old Boat na pobřeží nedaleko přístavu. Zde vás pohostí hlavně skvěle připravenými mořskými plody a typickou středomořskou kuchyní. Pro děti i milovníky sladkého zde mají připravené domácí zákusky.

Většina turistů však míří do Balčiku hlavně za letohrádkem královny Marie a přilehlou botanickou zahradou. Bohatý park plný vegetace je největší botanickou zahradou na Balkáně vůbec. Může se také pochlubit jednou z nejrozsáhlejších sbírek kaktusů v Evropě. Asi 4 km od města se nachází bahenní lázně Tuzlata. Případně je možné z přístavu vyjet na lodní výlety kolem bulharského pobřeží.

Co navštívit v okolí

Útes Kaliakra

Skály zbarvené do odstínů oranžové až červené barvy tvoří útesy Kaliakra na severu Bulharska. Z Balčiku sem dojedete po zhruba 30 km. Naskytne se vám pohled na pozůstatky pevnosti Tirisis, malou kapličku nebo na tyrkysově modré moře. K dispozici jsou zde stánky se suvenýry nebo restaurace.

Varna

Třetí největší bulharské město Varna se nachází cca 30 km jižně od Balčiku. Město a okolí se může pochlubit historií, která vznikla již několik tisíc let před naším letopočtem. Mezi velmi staré pamětihodnosti se řadí ruiny lázní Oddessos nebo Kamenný les za městem. V centru je několik muzeí nebo galerií. V městském Primorskim parku pak strávíte čas návštěvou zoologické zahrady nebo delfinária.

Veliko Tarnovo

Asi 260 km od Balčiku leží bývalé hlavní město Bulharska, Veliko Tarnovo. Jedná se údajně o nejkrásnější bulharské město. Veliko Tarnovo zaznamenalo největší rozmach ve středověku ve 12. st., z této doby pochází velká většina památek. Vaši pozornost upoutá ohromná pevnost Tsarevets, jež dlí na jednom ze čtyř kopců, které tvoří jádro města.

Nesebar

Výlet do starého města Nesebar byste si neměli nechat ujít. Historické město vybudované na malém poloostrově dýchá dávnou historií. Křivolaké uličky lákají návštěvníky k dlouhým procházkám, k posezení v útulných kavárnách nebo k nákupům. Báječné město Nesebar leží od Balčiku asi 138 km daleko.

Pláže

Pláže v Balčiku jsou skromné v porovnání s nedalekými plážemi v Albeně. Pláže jsou užší, písčité a písčitooblázkové. Od sebe bývají oddělené dlouhými moly. Největší pláž je ve východní části města. Pokrývá ji jemný zlatý písek, který se u pobřeží mění na oblázky. Vstup do vody je tedy oblázkový a vhodný spíše pro odrostlejší děti. Nabídka vodních sportů zde také není přiliš široká, ale i přesto si dovolenou tady užijí všechny věkové kategorie.

Zájezdy do destinace Balčik

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

02.06. - 09.06.2020 7 799 Kč
26.06. - 03.07.2020 7 809 Kč
30.06. - 07.07.2020 8 519 Kč
21.07. - 28.07.2020 8 139 Kč
24.07. - 31.07.2020 8 139 Kč

Balčik - Všechny zájezdy

Balčik - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat