Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Burgas

Obecné

Burgas je čtvrtým největším městem celé země. Nachází se v jihovýchodní části Bulharska na pobřeží mezi letovisky Pomorie a Sozopol. Z východní strany město omývají vody Černého moře. Z jihu, severu a západu tvoří hranice města velká jezera Atanasovsko, Burgas a Mandrensko. Díky mezinárodnímu letišti a ohromnému přístavu je celé místo skvěle dostupné.

Hotely v Burgasu jsou typicky městské, často na střední úrovni, ale najde se zde i několik výjimek. Pro nejnáročnější klientu jsou tady vybudované komplexy s velmi vysokým standardem služeb. Ačkoliv se Burgas tváří celkem jako průmyslové město, báječnou dovolenou zde stráví určitě každý turista. Velkou předností jsou lázně, kterými oblast kolem Burgasu proslula. Tmavě zbarvené bahno pomáhá při léčbě zlomenin, s kožními problémy a dokonce se po něm údajně mládne. Velmi zajímavou památkou jsou pozůstatky starověkých lázní Aquae Calidae či ruiny římského města Develtum. Další památky a artefakty na dávné časy nabízí k prozkoumání místní archeologické muzeum. Za návštěvu jistě stojí i Tsaritsa Yoanna, náměstí na jihu města s nádhernou zelení a zajímavou fontánou, nebo bulvár Alexandrovska, jež je plný obchodů a restaurací. Na pobřeží je vybudovaný park Mořská zahrada, který je plný zeleně a bister. Rozlehlou zahradu doplňuje řada soch s významnými osobnostmi Bulharska.

V létě se v parku na pobřeží koná spousta zajímavých akcí pod otevřeným nebem. Milovníci přírody se určitě vydají do přírodovědného muzea nebo na výlet k jezerům, které slouží jako útočiště mnoha živočišným druhům. Až vás procházky městem příjemně unaví, zastavte se na něco dobrého v některé z mnoha restaurací. Velmi oblíbenými jsou podniky Happy Bar & Grill nebo Ethno Restaurant na ulici Alexandrovska.

Co navštívit v okolí

Atanasovské jezero

Rozlehlé jezero, které leží severně od Burgasu, se stalo domovem pro mnoho druhů ptáků (těmi nejznámějšími zástupci jsou kormoráni a pelikáni). Ptákům navíc mimořádně vyhovuje hloubka max. 0,8 m.

Svatá Anastazia

Malý ostrůvek, na který se dá dostat pouze lodí, se nachází asi 6 km od přístavu v Burgasu. Jedná se o jediný obydlený ostrov v celém zálivu. Na ostrově je možnost prohlédnout si muzeum nebo vysoký maják. Také zde můžete zakoupit předměty z přírodní lékárny.

Národní park Arkutino

Oblast kolem ústí řeky Ropotamo se stala národním parkem už od roku 1975. Místo naprostého klidu je plné mokřadů, zelených lesů i krásných pláží, které se staly domovem pro různé druhy ptactva. Tento skvost se nachází asi 40 km jižně od Burgasu.

Růžové údolí

120 km dlouhé údolí s centrálním městem Kazanlak proslulo pěstováním růží a produkcí růžové oleje. Od města Burgas se nachází asi 190 km daleko. Za návštěvu stojí Muzeum pěstování růží v Kazanlaku. Odvézt si odtud můžete spoustu suvenýrů vyrobených z růží.

Plovdiv

Město staré více než 6 000 let je druhým největším městem Bulharska. Plovdiv, jež doslova překypuje památkami, se nachází asi 250 km od Burgasu. Nabízí pozůstatky římských staveb jako je amfiteátr nebo nebo aquadukt. Velké římské divadlo a menší divadlo Odeon, oba amfiteátry kapacitně vystačily až pro 7 350 lidí. V centru města na náměstí Džumaja jsou odhalené vykopávky římského stadiónu. Nedaleko města se nachází další skvost, a to pevnost Assen.

Nesebar

Historické město vybudované na malém poloostrově dýchá dávnou historií. Křivolaké uličky lákají návštěvníky k dlouhým procházkám, k posezení v útulných kavárnách nebo k nákupům. Báječné město Nesebar leží od Burgasu asi 25 km daleko. Výlet do starého města Nessebar byste si neměli nechat ujít.

Pláže

Pláž v Burgasu je příjemně písčitá a velkoryse prostorná. Přesně kopíruje okraj parku Mořská zahrada. Písek mívá tmavší našedlou barvu. Železo, které je přítomné v mořské vodě, způsobuje tmavé zbarvení jak vody, tak i písku. Celá pláž se pozvolna oddává Černému moři. Zábavu si tady užijete i díky půjčovnám sportovního vybavení.

Zájezdy do destinace Burgas

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

14.06. - 28.06.2020 29 990 Kč
07.06. - 21.06.2020 29 990 Kč
21.06. - 05.07.2020 30 490 Kč
28.06. - 12.07.2020 31 690 Kč
16.08. - 30.08.2020 31 990 Kč

Burgas - Všechny zájezdy

Burgas - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat