Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Carevo

Obecné

Carevo je jedním z nejjižněji položených letovisek Bulharska. Nejblíže sousedí s letovisky Lozenec a Kiten. K mezinárodnímu letišti v Burgasu vede cesta dlouhá 75 km. Resort je oblíbeným turistickým centrem už dlouhá léta, v nedávných časech známým zejména pod názvem Mičurin. Původně to byla dokonce řecká osada.

Klidné letovisko se dělí na dvě části, původní osadu Vasiliki a novější část Carevo na severu. Severní resort tvoří velký přístav, park a pak zástavba nižších hotelů a apartmánů. Ulice lemují malé krámky se vším možným, od potraviny přes plážové doplňky a suvenýry až po lékárenské zboží. Pro turisty jsou dále k dispozici bankomaty a muzeum Carevo. Volný čas můžete strávit v některé místní restauraci, baru nebo na diskotéce. Za nás doporučujeme zejména podnik Ribarska Sresta v přístavu. Mimo velmi příjemné prostředí nabízí skvělé rybí pokrmy. Menší, jižní část, Vasiliki působí ještě klidnějším dojmem. Na výběžku kraluje kostel Boží matky, jež dominuje divokému pobřeží. Od kostela je pěkný výhled na okolí, zejména pak na kopce, které se vzdouvají jižně od Careva.

Co navštívit v okolí

Pohoří Strandža

Kopce, kterými se chlubí pohoří Strandža, se nacházejí pod letoviskem Carevo. Celé pohoří zvolna přechází přes státní hranice až do Turecka. Kopce sice nejsou nijak vysoké (nejvyšší hora neměří ani 700 m), ale střídají se s kaňony s bohatou faunou i flórou.

Arkutino

Národní park Arkutino se nachází asi 23 km severně od Careva. Tato přírodní rezervace je chráněnou oblastí už od roku 1975. U ústí řeky Ropotamo spatříte vskutku nádhernou přírodu, kterou charakterizují zejména lesy a při pobřeží různé druhy rákosu. Jízdu lodičkou po řece si užijete, doprovázet vás zcela jistě budou želvy nebo ptáci.

Burgas a ostrov Svatá Anastazia

Poznat Burgas za krátkou dobu sice úplně nejde, ale ta neznámější místa by měl vidět každý. K prohlídce lákají starodávné lázně či ruiny římského města. Projít se můžete kolem jezer, které tvoří hranici města. Nebo se vydejte do parku Mořská zahrada na pobřeží. Tady si můžete prohlédnout sochy známých osobností či si odpočinout na pláži. Z místního přístavu pak můžete podniknout výlet na nedaleký ostrov Svatá Anastazia.

Nesebar

Město vybudované na malém poloostrově se pyšní úzkými autentickými uličkami. Zde můžete nakupovat suvenýry, odpočívat v kavárnách a restauracích, ale také pořídit velké množství nádherných fotografií. Historické centrum leží od Careva asi 96 km daleko. Výlet do starého města Nesebar byste si neměli nechat ujít.

Pláže

Díky poloze až na jihu Bulharska je místní moře velmi vyhřáté, což jistě ocení všichni turisté v Carevu. Charakteristické jsou časté zálivy s kratšími úseky písečných až oblázkových pláží. Nejznámější je pláž Nestinarka na jihu letoviska s délkou kolem 600 m. Ta je pokrytá jemným pískem, malé děti se zabaví při stavění hradů, starší jej uvítají jako příjemnou masáž chodidel. Pro milovníky adrenalinu jsou tady připravené vodní sporty, a to včetně školy surfování.

Zájezdy do destinace Carevo

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

06.06. - 17.06.2020 14 790 Kč
14.06. - 21.06.2020 9 820 Kč
21.06. - 28.06.2020 10 150 Kč
07.06. - 14.06.2020 12 990 Kč
14.06. - 25.06.2020 11 210 Kč

Carevo - Všechny zájezdy

Carevo - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat