Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Djuni

Obecné

Djuni je menší, ale moderní letovisko schované mezi městy Sozopol a Primorsko (14 km) na jihu Bulharska. Od Burgasu je vzdálené Djuni asi 38 km. Hotelové resorty ještě téměř voní novotou. Nabízí zejména ubytování se službami all inclusive. Ubytovací kapacity jsou připravené hlavně na příjezd rodin s dětmi, kterým se dovolená v Djuni bude více než zamlouvat. Aquaparky, dětská hřiště nebo sportoviště jsou tím, co nadchne všechny děti. Dospělí pak jistě ocení komplexnost služeb v místě pobytu.

Pokud byste chtěli ochutnat bulharské jídlo v místních restauracích, pak to nebude problém. Takových podniků je zde několik. Místo láká zejména na svoji poklidnější atmosféru, krásné moře a písčitou pláž, ale také na pěknou přírodu v okolí. Přírodní rezervace Alepo je odtud jen na dosah ruky. Mokřady nabízejí domov velké spoustě ptáků, ale jsou také oblíbeným cílem místních rybářů. Město bylo vybudované velmi nedávno, a tak nenabízí žádné historické centrum. Výlet za historií můžete podniknout do nedalekého Sozopolu (7 km), který hýří památkami. Dlouhá historie tady dýchá téměř z každého kamene.

Co navštívit v okolí

Sozopol

První osada na tomto místě byla vybudována už 700 let př. n. l. Dodnes jsou vidět v centru staré části města ruiny antických staveb. Staré centrum se nachází na menším polostrově, nová zástavba byla vybudovaná na pevnině, podobně jako třeba u města Nesebar (72 km od Djuni). Za prohlídku jistě stojí také domy z 19. st. nebo Archeologické muzeum. Na půl cesty mezi Sozopolem a Djuni je u silnice postavený hrad Ravadinovo. Nejedná se ale o žádnou středověkou stavbu, nýbrž o zámek, který před 20 lety vybudoval místní milionář.

Arkutino a řeka Ropotamo

Národní park Arkutino se nachází jen kousek na jih od letoviska Djuni. Tato přírodní rezervace je chráněnou oblastí už od roku 1975. U ústí řeky Ropotamo spatříte vskutku nádhernou přírodu, kterou charakterizují zejména lesy a při pobřeží různé druhy rákosu. Jízdu lodičkou po řece si užijete, doprovázet vás zcela jistě budou želvy nebo ptáci.

Pohoří Strandža

Celé pohoří se zvolna vlní asi již 45 km od Djuni a přechází přes státní hranice až do Turecka. Tyto kopce sice nejsou nikterak vysoké (nejvyšší hora neměří ani 700 m), ale střídají se s kaňony s bohatou faunou i flórou.

Burgas a ostrov Svatá Anastazia

Poznat Burgas za krátkou dobu sice úplně nejde, ale ta neznámější místa by měl vidět každý. K prohlídce lákají starodávné lázně či ruiny římského města. Projít se můžete kolem jezer, které tvoří hranici města. Nebo se vydejte do parku Mořská zahrada na pobřeží. Tady si můžete prohlédnout sochy známých osobností či si odpočinout na pláži. Z místního přístavu pak můžete podniknout výlet na nedaleký ostrov Svatá Anastazia.

Pláže

Pláž v Djuni je asi největším lákadlem celého letoviska. Je 3,5 km dlouhá a pokrývá ji jemný světle zlatý písek. Ten umožňuje dětem i rodičům plně rozvinout svoji fantazii během hrátek na pláži. Pozvolný vstup do křišťálově čistého moře je dalším skvělým bonusem letoviska. Ne nadarmo byla pláž v Djuni oceněná Modrou vlajkou za čistotu. Až vás přestane bavit stavění hradů z písku, porozhlédněte se po nějakém adrenalinovém vodním sportu. V nabídce jich je tady spousta.

Zájezdy do destinace Djuni

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

09.06. - 16.06.2020 7 299 Kč
02.06. - 09.06.2020 6 929 Kč
09.06. - 16.06.2020 7 769 Kč
02.06. - 09.06.2020 7 399 Kč
18.08. - 25.08.2020 10 499 Kč

Djuni - Všechny zájezdy

Djuni - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat