Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Elenite

Obecné

Elenite je poměrně malá lokalita, jež sousedí s resorty Sveti Vlas na západě a Obzor na severu. Krásné historické město Nesebar leží naproti zálivu na Slunečném pobřeží. K mezinárodnímu letišti v Burgasu vede cesta dlouhá asi 35 km. Celé letovisko vzniklo jako prázdninová vesnička, ve které hrají prim velké hotelové resorty na pláži nebo v těsné blízkosti pláže. Výstavbu dalších hotelů směrem do vnitrozemí omezují zelené kopce, a tak si Elenite zachovává stále klidný charakter. To samozřejmě ocení nejvíce rodiny s dětmi či páry na romantické dovolené.

Resort je mladou letní destinací, první hotely tady byly většinou vybudovány začátkem 90. let. Ubytovací kapacity nabízejí nejčastěji komplexní služby, a to včetně stravování all inclusive. I ti, kteří nemají zajištěné tyto služby na hotelu, hlady trpět určitě nebudou. V letovisku je obchodní centrum s potravinami, ale i takový podnik jako je Jack Sparrow. Tady oceníte jak skvělé jídlo, tak i bohatý nápojový lístek s alkoholickými a nealkoholickými koktejly. Přes den se odehrává většina zábavy na dokonalé pláži nebo v hotelích s bohatými animačními programy. Milovníci vodních radovánek budou nadšení z místního aquaparku. Samozřejmě je letovisko vybavené půjčovnou aut nebo bankomaty.

Co navštívit v okolí

Nesebar

Město vybudované asi 14 km od Elenite se pyšní úzkými romantickými uličkami. Zde můžete nakupovat suvenýry, odpočívat v kavárnách a restauracích, ale také pořídit velké množství nádherných fotografií. Historické centrum rozložené na poloostrově k tomu přímo láká.

Burgas a ostrov Svatá Anastazia

Burgas leží od Elenite ve vzdálenosti asi 35 km, a proto je skvělým místem k poznávání koloritu bulharských měst. Burgas turisty láká zejména na ruiny římského města či na pozůstatky lázní. Mimo historické památky je ale možné obdivovat i krásy přírody, neboť se v okolí Burgasu nachází tři velká jezera. Z místního přístavu pak můžete podniknout výlet na nedaleký ostrov Svatá Anastazia.

Varna

Město s vlastním mezinárodním letištěm se nachází asi 99 km od Elenite. Samotné město má velmi dlouhou historii, nedaleké ruiny u města Provadia pocházejí dokonce už z doby 5 000 let př. n. l. Nádhernou památkou jsou pozůstatky lázní Oddessos, které byly založené už ve 2. st. Milovníci historie ocení několik místních muzeí (etnografické, archeologické nebo námořní). Varna je třetím největším bulharským městem, proto přímo v ohromném Primorskim parku najdete i zoologickou zahradu, delfinárium nebo menší terárium s plazy. Asi 20 km za Varnou se nachází geologický úkaz Kamenný les.

Veliko Tarnovo

Zhruba 235 km od Elenite leží bývalé hlavní město Bulharska, Veliko Tarnovo. Město zaznamenalo největší rozmach ve středověku ve 12. st., z této doby pochází velká většina památek. Vaši pozornost upoutá na kopci stojící pevnost Tsarevets. Historické centrum se ukrývá v krásném údolí, vklíněné mezi kopce. Často se o tomto městu hovoří jako o nejkrásnějším městě celého Bulharska.

Pláže

Pláž v Elenite je zkrátka dokonalá. Jemný zlatý písek, který ji pokrývá, se nachází na celé pláži. Ta měří zhruba 1,5 km. Ke stavění hradů z písku poslouží jako dekorace tmavé oblázky, které zdobí pláž v Elenite. Děti si mohou hrát jak na pláži, tak i na břehu, ten se totiž celkem pozvolna svažuje do Černého moře. Pro ty, co jen nechtějí klidně odpočívat na lehátku, místní připravili nabídku vodních sportů s možností zapůjčení šlapadel nebo třeba vodního skůtru. To své si tady najde zkrátka každý.

Zájezdy do destinace Elenite

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

02.06. - 09.06.2020 6 999 Kč
09.06. - 16.06.2020 7 989 Kč
09.06. - 16.06.2020 8 749 Kč
02.06. - 09.06.2020 12 539 Kč
02.06. - 09.06.2020 8 289 Kč

Elenite - Všechny zájezdy

Elenite - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat