Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Kiten

Obecné

Letovisko Kiten je charakteristické svojí polohou i uspořádáním. Jedná se o menší poolostrov Urdoviza, který směrem na západ navazuje na bulharskou pevninu. Ze severu i jihozápadu pak dominují Kitenu nádherné písečné pláže. Severovýchodní skalnaté pobřeží je divoké, na pravém břehu končí přístavem. Nachází se mezi městy Lozenec a Primorsko, od mezinárodního letiště v Burgasu ho dělí vzdálenost asi 60 km.

Původně býval Kiten pouze menší rybářskou vesničkou, avšak dnes se velmi rychle rozvíjí. Díky tomuto faktu je Kiten vhodný pro rodiny s dětmi i pro páry nebo partu přátel. Dovolenou v letovisku můžete strávit v hotelech spíše střední kategorie, luxusnějších hotelů zde pozvolna přibývá. Kiten se může pochlubit malými útulnými obchody, ve kterých seženete potraviny, suvenýry nebo třeba oblečení a šperky. V resortu dále najdete lékárny, bankomaty, poštu, restaurace, bary i diskotéky. Turisté velmi rádi navštěvují Coctail & Bar Saint Tropez s nabídkou exotických drinků. Historické centrum města zde není, milovníkům historie a památek doporučujeme výlet do nedalekého Sozopolu.

Co navštívit v okolí

Národní park Arkutino

Jen 12 km severně od Kitenu se nachází krásná přírodní rezervace Arkutino, ve které ústí do moře řeka Ropotamo. V místě bují nádherná zeleň, kterou reprezentují zejména lesy nebo různé druhy rákosí v mokřadech na pobřeží. Společnost vám budou dělat všudypřítomní ptáci či želvy.

Sozopol

První známky osídlení se objevily už před více než 2 700 lety, pozůstatky antických staveb jsou v Sozopolu patrné dodnes. Historické centrum se nachází na poloostrově, který propůjčuje městu jisté a nezaměnitelné kouzlo. Tento skvost se nachází asi 26 km od Kitenu. Cestou do města se můžete zastavit v novodobém hradu Ravadinovo, jež vybudoval místní milionář.

Burgas a ostrov Svatá Anastazia

Burgas, město s vlastním mezinárodním letištěm leží od Kitenu asi 60 km. Nabízí bohaté historické památky, nejznámějšími jsou ruiny římského města či starobylých lázní. Odpočinout si po náročné procházce městem můžete v Mořské zahradě, rozsáhlém parku s dlouhu pláží. Tady naleznete jak klid, tak i zábavu. Pokud budete mít více času, můžete vyplout na nedaleký malý ostrůvek Svatá Anastazia.

Růžové údolí

120 km dlouhé údolí s centrálním městem Kazanlak proslulo pěstováním růží a produkcí růžové oleje. Od resortu Elenite se nachází asi 240 km daleko. Za návštěvu stojí Muzeum pěstování růží v Kazanlaku. Odvézt si odtud můžete spoustu suvenýrů vyrobených z růží či z růžového oleje.

Veliko Tarnovo

Zhruba 260 km od Kitenu leží bývalé hlavní město Bulharska, Veliko Tarnovo. Město zaznamenalo největší rozmach ve středověku ve 12. st., z této doby pochází velká většina památek. Vaši pozornost upoutá na kopci stojící pevnost Tsarevets. Historické centrum se ukrývá v krásném údolí, vklíněné mezi kopce. Často se o tomto městu hovoří jako o nejkrásnějším městě celého Bulharska.

Pláže

Místní pláže jsou nádherné. Jemný světlý písek vytváří spolu s průzračně čistým Černým mořem dokonalou kombinaci pro skvělou dovolenou v Kitenu. Rodiny s dětmi ocení pozvolný vstup do moře, sportovní nadšenci zase jachtařský klub nebo širokou nabídku vodních sportů. Pláž na severu, Atliman Beach, je menší a dosahuje délky kolem 500 m. Jižní pláže jsou o něco delší, obě se pyšní délkou kolem 1 km.

Zájezdy do destinace Kiten

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

09.06. - 16.06.2020 9 879 Kč
02.06. - 09.06.2020 9 879 Kč
09.06. - 23.06.2020 12 769 Kč
02.06. - 16.06.2020 12 769 Kč
18.08. - 25.08.2020 6 759 Kč

Kiten - Všechny zájezdy

Kiten - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat