Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Lozenec

Obecné

Resort Lozenec je menší turistické středisko vybudované mezi letovisky Kiten a Carevo na jihu Bulharska. K mezinárodnímu letišti v Burgasu vede cesta dlouhá asi 67 km. V klidnějším Lozenci, jehož největší předností jsou místní písčité pláže, převažují menší penziony. Ty nabízejí ubytování zejména pro rodiny s dětmi. Ale najdou se tady i větší hotelové komplexy s all inclusive či malé apartmánové domy bez stravy.

Turisté s radostí ochutnávají místní pokrmy, nejčastěji v Sezoni nebo Vilarte, v restauracích s typickou středomořskou a východoevropskou kuchyní. Mladí, lačnící po zábavě, se v Lozenci nudit určitě nebudou. V létě je letovisko plné barů, diskoték i nočních klubů. Obchodů s potravinami, léky či drogerií nebo bankomatů tu najdou klienti dostatek. Jen kousek na jih je to do nádherných hor, pohoří Strandža se tady může pochlubit bohatou zelení. Blízké okolí Lozence hraje též odstíny zelené barvy, a to díky vinohradům a místním lesům.

Co navštívit v okolí

Pohoří Strandža

Kopce tohoto pohoří přímo vyzývají k procházkám a túrám, neboť nejsou příliš vysoké, ale o to jsou bohatší na místní faunu a flóru. Krásnou přírodu si tak můžete vychutnat na vlastní kůži. Pohoří Strandža se začíná vzdouvat pár kilometrů pod letoviskem Lozenec a Carevo.

Arkutino

Národní park Arkutino se nachází asi 17 km severně od Lozence. Hlavní atrakcí je řeka Ropotamo, jež ústí do moře. Je bohatá na dokonale zelenou přírodu, na okraji řeky rostou hojně i vzácné druhy rákosu. Toto přírodní bohatství se chráněnou rezervací už od roku 1975.

Burgas a ostrov Svatá Anastazia

Pokud jste ubytovaní na jihu Bulharska, neměli byste rozhodně vynechat návštěvu Burgasu a okolí. Prohlédnout byste si měli starodávné lázně či pozůstatky římského města. Z přírodního bohatství doporučujeme navštívit okolní jezera či pobřežní park Mořská zahrada. Jestli vám zbyde čas, nevynechejte návštěvu blízkého ostrova Svatá Anastazia.

Nesebar

Město vybudované na malém poloostrově se pyšní úzkými uličkami. Zde můžete nakupovat suvenýry, odpočívat v kavárnách a restauracích, ale také pořídit velké množství nádherných fotografií. Historické centrum leží od Lozence asi 90 km daleko. Výlet do starého města Nesebar byste si neměli nechat ujít.

Pláže

Pláže v Lozenci jsou menší, ukryté v romantických zátokách. Delší pláže jsou spíše na okrajích letoviska a čítají do délky maximálně několik set metrů. Velmi pozvolný vstup do vody láká zejména malé děti a neplavce k vodním radovánkám. Ty si můžou aktivněji založení turisté zpestřit díky bohaté nabídce vodních sportů. Nudisté ocení nedalekou malou zátoku vyhrazenou podobně smýšlejícím vyznavačům tělesné svobody.

Zájezdy do destinace Lozenec

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

09.06. - 16.06.2020 9 359 Kč
02.06. - 09.06.2020 9 359 Kč
06.06. - 17.06.2020 12 990 Kč
09.06. - 16.06.2020 9 749 Kč
02.06. - 09.06.2020 9 749 Kč

Lozenec - Všechny zájezdy

Lozenec - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat