Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Melnik

Obecné

Malé městečko Melnik, které se pyšní titulem nejmenšího bulharského města, patří mezi nejoblíbenější cíle v jižním Pirinu. Najdete jej v jihozápadním Bulharsku, okolo 20 kilometrů od hranic s Řeckem.

V Melniku se nachází téměř stovka domů a všechny platí za kulturní památku. Městečko má středověký nádech a jeho kamenné domy s předsazeným prvním patrem a úzké uličky Vás okouzlí. Městečko má i několik pamětihodností. Jsou to především kostely, kláštery a vinné sklepy. Najdete zde i Byzantský dům, který je považován za jednu z nejstarších civilních staveb na celém  Balkáně. Byl postaven původně jako pevnost a jeho vznik se datuje přibližně do 12. nebo 13. století. Melnik by měli navštívit i milovníci kvalitního vína. Právě výroba tohoto nápoje město proslavila. Z místních hroznů se zde rodí temně červené víno, charaktiristické svou hustotou a robustností.

Hned za městem se zvedají  pískovcové přírodní útvary formované erozí do různých špičatých tvarů. Odtud jsou známy jako Melnické pyramidy. Nacházejí se v krajině o velikosti velikosti 17 km² mezi vesnicemi Melnik, Rožeň a Kurlanov. Ať už se sem vypravíte sami či v rámci některého z poznávacích zájezdů, nebudete litovat a místo si Vás okamžitě získá.

Zájezdy do destinace Melnik

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Melnik - Všechny zájezdy

Melnik - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat