Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Nesebar

Obecné

Útulné město Nesebar je jedním z nejčastějších cílů turistů v Bulharsku, a to nejen díky krásným písčitým plážím, ale i bohaté historii města. Ubytovací kapacity nabízí služby v menších rodinných penzionech, ale také v luxusních hotelových komplexech. Ty jsou vybudované zejména v severní části, která navazuje na proslulé Slunečné pobřeží. Naopak jižním směrem přes letovisko Ravda se asi po 30 km nachází mezinárodní letiště v Burgasu.

Město Nesebar dělí na dvě části silniční násep s pěší promenádou a s dominantou v podobě dřevěného větrného mlýnu. Historická část se nachází na malém poloostrůvku, novější zástavba je na pevnině. Nuda na dovolené v Nesebaru opravdu nehrozí, k vidění je tady toho opravdu hodně.

Poloostrov byl poprvé osídlen Řeky v době už zhruba 500 let př. n. l., jedná se tedy o jedno z nejstarších evropských měst vůbec. Díky opravdu dlouhé historii tady najdete velké množství antických památek nebo středověkých svatostánků. Navštívit byste měli určitě baziliku z 5. st., dále pak kostel sv. Štěpána z 10. st. nebo kostel sv. Jana Křtitele z 11. st.

Hlavním poznávacím znamením Nesebaru jsou ale typické dvoupatrové domky. Spodní zděné patro bývá užší, vrchní patro je pak o něco širší a dřevěné. Celé historické centrum města je už od roku 1983 zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Zajímavou prohlídku absolvujete v archeologickém či etnografickém muzeu. Úzké kouzelné uličky doplňují četné obchůdky se suvenýry všeho druhu a útulné restaurace a kavárny s lokálními jídly. Určitě zavítejte i do vyhlášené středomořské restaurace The Old Sailor. V novější části objevíte spoustu zábavných míst, bary nebo diskotéky, pro větší i menší děti barevný lunapark. Velikou atrakcí je i vodní park Aqua Paradise za nedaleko města (cca 3 km). Zázemí Nesebaru tvoří velké množství obchodů s potravinami, suvenýry i oblečením, bankomaty, banky i pošta. Zkrátka v Nesebaru naleznete vše, co potřebujete k bezchybné dovolené v Bulharsku.

Co navštívit v okolí

Burgas a ostrov Svatá Anastazia

Město Burgas láká turisty na ruiny římského města či na starodávné lázně. Mimo historické památky jsou ale v okolí Burgasu i přírodní zajímavosti, např. tři velká jezera, která tvoří přírodní hranici města. Odpočinout si můžete v pobřežním parku Mořská zahrada nebo na výletě na blízký ostrov Svatá Anastazia.

Růžové údolí

120 km dlouhé údolí proslulo pěstováním růží a produkcí růžové oleje z lístků rostliny. Místní dokonce tvrdí, že se jedná o jeden z nejlepších růžových olejů na světě. Od Nesebaru se nachází asi 220 km daleko. Za návštěvu stojí Muzeum pěstování růží v centrálním městě Kazanlak. Odvézt si odtud můžete spoustu suvenýrů vyrobených z místních růží.

Veliko Tarnovo

Zhruba 240 km od Nesebaru leží bývalé hlavní město Bulharska, Veliko Tarnovo. Město zaznamenalo největší rozmach už ve středověku, z období 12. st. pochází velká většina památek. Vaši pozornost upoutá pevnost Tsarevets, jež stojí na kopci. Historické centrum se ukrývá v krásném údolí, vklíněné mezi kopce. Často se o tomto městu hovoří jako o nejkrásnějším městě celého Bulharska.

Národní park Arkutino

Velmi zajímavou zastávku na cestě do rezervace Arkutino můžete udělat v Ravadinovo. Za zdejší vesničkou, na půl cesty mezi Sozopolem a Djuni, je místním milionářem vybudovaný novodobý hrad. V samotném národním parku vás zaujme řeka Ropotamo a její krásné zelené okolí. To slouží jako domov mnoha ptákům.

Pláže

Pláže v Nesebaru, tedy v té novější části na pevnině, jsou vskutku krásné. Na sever i jih od letoviska lemují pobřeží prostorné, až 1 km dlouhé pláže (severní pláž navazuje dále už na pláže Slunečného pobřeží). Povrch tvoří jemný zlatý písek, který jen velmi pozvolna ustupuje Černému moři. Nesebar je tak velmi vhodný i pro rodiny s velmi malými dětmi či pro naprosté neplavce. Sportovní nadšenci si přijdou také na své, mimo běžné vodní sporty je zde k dispozici i škola surfování.

Zájezdy do destinace Nesebar

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

17.06. - 24.06.2020 11 790 Kč
17.06. - 01.07.2020 18 190 Kč
17.06. - 27.06.2020 14 890 Kč
17.06. - 26.06.2020 14 190 Kč
14.06. - 21.06.2020 13 590 Kč

Nesebar - Všechny zájezdy

Nesebar - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat