Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Obzor

Obecné

Město Obzor se nachází 64 km jižně od mezinárodního letiště ve Varně. Známé letovisko se může pochlubit skvělou atmosférou moderního bulharského města, vlastní dlouhou písčitou pláží a krásným městským pobřežním parkem plným zeleně. To vše ocení turisté, kteří jsou v letovisku ubytovaní během dovolené v Bulharsku. Vybrat si můžou z ubytování v menších rodinných penzionech, ale i ve větších a luxusnějších hotelových komplexech u pláže.

Po celém dni na pláži jistě uvítáte možnost romantických procházek po městečku a okolí. Ulice jsou plné obchodů a útulných krámků se suvenýry, potravinami a oblečením. Příjemné kavárny a restaurace přímo zvou k posezení. Velmi oblíbený podnik i mezi místními je The House Bar & Dinner v centru města. Nevaří zde jen typicky bulharské pokrmy, ale také evropskou kuchyni, a tak se můžete těšit třeba na pizzu, těstoviny nebo svěží saláty.

V ulicích města můžete najít také poštu, bankomaty nebo lékárny.

Co navštívit v okolí

Varna

Samotné město Varna má velmi dlouhou historii, nedaleké ruiny u města Provadia pocházejí dokonce už z doby 5 000 let př. n. l. Nádhernou památkou jsou pozůstatky lázní Oddessos, které byly založené už ve 2. st. Milovníci kultury a historie ocení několik místních muzeí (etnografické, archeologické nebo námořní). Varna je třetím největším bulharským městem, proto přímo v ohromném Primorskim parku najdete i zoologickou zahradu, delfinárium nebo menší terárium s plazy. Asi 20 km za Varnou se nachází geologický úkaz Kamenný les.

Veliko Tarnovo

Zhruba 257 km od Obzoru se nachází Veliko Tarnovo. Jedná se o bývalou metropoli Bulharska, a tak je velmi významné. Město zaznamenalo největší rozkvět ve středověku už ve 12. st., z této doby pochází velká většina památek. Vaši pozornost upoutá na kopci stojící pevnost Tsarevets. Historické centrum se ukrývá v krásném údolí, vklíněné mezi kopce. Často se o tomto městu hovoří jako o nejkrásnějším městě celé země.

Nesebar

Město vybudované asi 40 km od letoviska Obzor je proslulé svojí architekturou. Typické domky s dřevěnými vrchními patry proslavily Nesebar široko daleko. Od roku 1983 je tento poloostrov dýchající historií zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Zde můžete nakupovat suvenýry, odpočívat v kavárnách a restauracích, ale také pořídit velké množství nádherných fotografií.

Burgas a ostrov Svatá Anastazia

Burgas leží od Obzoru ve vzdálenosti asi 69 km. Láká turisty zejména na ruiny římského města či na pozůstatky městských lázní. Mimo historické památky je ale možné obdivovat i krásy přírody, neboť se v okolí Burgasu nachází tři velká jezera. V místním přístavu se konají pravidelně výlety na blízký ostrov Svatá Anastazia.

Pláže

Pláž v Obzoru je dlouhá (až několik kilometrů), rovná a prostorná. Oblíbily si ji zejména rodiny s malými dětmi. Vstup do moře je tady velmi pozvolný a zajišťuje moře vyhřáté na více než příjemnou teplotu. To ocení i milovníci vodních sportů, kteří se tady můžou dosyta vyřádit, k dispozici je tady i surfařská škola. Podél pláže se nachází promenáda s bistry a bary, ve kterých se můžete osvěžit během horkých letních dnů.

Zájezdy do destinace Obzor

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

05.06. - 12.06.2020 8 879 Kč
02.06. - 09.06.2020 8 879 Kč
09.06. - 16.06.2020 9 249 Kč
12.06. - 19.06.2020 9 249 Kč
07.07. - 14.07.2020 10 199 Kč

Obzor - Všechny zájezdy

Obzor - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat