Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Plovdiv

Obecné

Plovdiv je druhé největší bulharské město a zároveň jedno z nejstarších měst v Evropě. Město zažilo několik různých civilizací, které zde zanechaly více či méně patrné stopy. Bohužel byl Plovdiv i mnohokrát poničen, ale naštěstí se některé významné památky zachovaly dodnes.

Město se rozkládá ve velice členitém terénu, kterému dominuje tok řeky Marica a četné kopce. Právě kvůli nim se městu často říká "město sedmi kopců". Dnes se jedná o velké dynamicky se rozvíjející město, které je důležitým ekonomickým, dopravním, kulturním a vzdělávacím centrem. Plovdiv je městem s četnou historií a najdete zde mnoho zajímavých starověkých i středověkých památek. Obdivovat tak můžete starověké thrácké opevnění, zbytky starověkého stadionu, antické fórum, římský amfiteátr, jež slouží i v dnešních dnech mnoha kulturním akcím. Zajímavým místem jsou i lázně, mešita Džumaja či nejstarší hodinová věž ve východní Evropě, stojící na vrchu Sachat. Novému městu dominují ulice s obchody, restauracemi a kavárnami. Kňaz Alexandri je široký bulvár, který můžeme označit jako srdce města. Již tak rušný kout města se po setmění mění na kouzelné místo plné hudby, nákupů a zábavy.

Město ve vnitrozemí Bulharska je také výborným výchozím bodem pro poznání a turistiku v pohoří Rodopy. Ať už se sem vypravíte sami či v rámci některého z poznávacích zájezdů, nebudete litovat a místo si Vás okamžitě získá.

Zájezdy do destinace Plovdiv

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Plovdiv - Všechny zájezdy

Plovdiv - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat