Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Pomorie

Obecné

Pomorie je krásné letovisko v dlouhém zálivu s pěknými plážemi mezi Burgasem a Nesebarem. Mezinárodní letiště v Burgasu leží asi 9 km jižním směrem. Pomorie se nachází v široké zátoce, která končí přístavem na východě a velkým jezerem na severu letoviska.

Všechny hotely v Pomorie se nachází na pláži nebo velmi blízko pláže, neboť jezero zabírá velkou část vnitřní plochy letoviska. Z ohromného jezera se stále aktivně těží sůl. Spoustu zajímavostí o těžbě se dozvíte v Muzeu soli na břehu. Pomorie ale není žádné průmyslové město, je to centrum kultury, které navíc lemují vinice. Víno pěstované v místních vinohradech patří k nejlepším vínům celého Bulharska. Historie místa je dlouhá a bohatá, sahá až do 4. st. př. n. l. K vidění je zde spousta památek. Nejvýraznější stavbou je klášter sv. Jakuba ze 17. st., který stojí v samém centru města, nebo Muzeum historie.

Po návštěvě muzea a prohlídce památek se určitě zastavte na vynikajícím jídle. Např. restauraci Koziyat Rog nebo Sveti Nikola na severním pobřeží nabízí typické pokrmy středomořské kuchyně a skvěle upravené mořské plody. Ve městě je spousta dalších bister a kavárniček, kde se můžete také osvěžit. Pro turisty je zde k dispozici velké množství obchodů, útulných krámků, lékáren i bankomatů.

Co navštívit v okolí

Nesebar

Jen 16 km od Pomorie se nachází Nesebar, jehož část na poloostrově proslula typickými domky. Vrchní části jsou dřevěné a širší než zděné základny. Tyto budovy tvoří historické jádro Nesebaru. Od roku 1983 je tento poloostrov dýchající historií zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. V některé z mnoha kavárniček nebo restaurací můžete strávit čas během výletu.

Burgas a ostrov Svatá Anastazia

Nedaleké město Burgas (18 km) se může pochlubit hned několika zajímavostmi, jsou zde pozůstatky římského města, lázně nebo rozlehlý pobřežní park Mořská zahrada. Z přírodních krás stojí za prohlídku jistě všechna velká jezera, která město obklopují. Z místního přístavu vyjíždějí lodě na nedaleký ostrůvek Svatá Anastazia.

Národní park Arkutino

Velmi zajímavou zastávku na cestě do rezervace Arkutino můžete udělat v Ravadinovo. Za zdejší vesničkou, na půl cesty mezi Sozopolem a Djuni, je místním milionářem vybudovaný novodobý hrad Ravadinovo. V samotném národním parku vás zaujme řeka Ropotamo a její krásné zelené okolí. To slouží jako domov mnoha ptákům.

Pláže

Pláží v Pomorie je několik. Na severní i jižní straně jsou dlouhé písčité pláže uspořádané do malých zálivů a menších přístavišť. Letovisko mimo pláže s jemným zlatým pískem nabízí i Černou pláž s tmavým pískem, místy až bahnem, který má blahodárný účinek na lidskou kůži. Vstup do moře je příjemně pozvolný, vhodný pro rodiny s dětmi i neplavce. Na plážích se nebude nudit nikdo, je tady spousta příležitostí k vodním sportům, od šlapadel až po adrenalinové lety na padáku za lodí.

Zájezdy do destinace Pomorie

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

13.06. - 20.06.2020 11 490 Kč
13.06. - 27.06.2020 17 390 Kč
05.06. - 12.06.2020 10 990 Kč
05.06. - 12.06.2020 10 990 Kč
08.06. - 15.06.2020 11 990 Kč

Pomorie - Všechny zájezdy

Pomorie - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat