Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Primorsko

Obecné

Mezi letovisky Djuni a Kiten na jihu Bulharska se nachází městečko Primorsko, jež je snad nejnavštěvovanějším resortem mezi českou a slovenskou klientelou. Většina restaurací má dokonce menu v češtině. Hotelů všech kategorií je tu nespočet, velká část z nich je nedávno vybudovaná, a tak nabízí velice příjemný komfort a širokou škálu služeb. Velmi příjemná je dojezdová vzdálenost, od mezinárodního letiště v Burgasu vede do Primorska cesta dlouhá zhruba 60 km.

Samotné Primorsko nemá dlouhou historii, vzniklo až koncem 19. st. Moderní zástavba pyšně stojí na pevnině i na výběžku, kolem kterého vede pěkná pěší promenáda. Bojíte se nudy na dovolené v Primorsku? Tak to se bát opravdu nemusíte, nudit se v tomto letovisku nebudou ani rodiny s dětmi, ani parta kamarádů či zamilované dvojice. Pro milovníky vodních atrakcí zde místní vybudovali menší aquapark Aqua Planet nebo velké množství různých vodních sportů na pláži. Také je zde možné vypůjčit si kola nebo se projet na koni po okolí. V centru města můžete navštívit Muzeum historie s ukázkou zachovaných historických předmětů nebo jak se dříve žilo na bulharském venkově.

Trávit čas můžete v místních kavárnách, barech či restauracích. Naším tipem je určitě malá restaurace Prima Vera v centru města, ve které milá obsluha podává typickou balkánskou kuchyni. V centru města jsou dále k dispozici obchody i obchůdky, lékárny, bankomaty nebo odpočinkové zóny. V jižní části ústí do moře Ďábelská řeka, která je rájem pro rybáře. Naopak na sever od Primorska jsou vidět veliké kameny známé pod názvem Beglik Tash, jež původně byly součástí velké přírodní svatyně.

Co navštívit v okolí

Národní park Arkutino

Jen asi 8 km severně od Primorska se nachází krásná přírodní rezervace Arkutino, ve které ústí do moře řeka Ropotamo. Zde strávíte velmi příjemné chvilky v prostředí plném zeleně. Lesy nebo různé druhy rákosu bohatě zdobí celou oblast až na pobřeží Černého moře. Společnost vám budou dělat všudypřítomní ptáci či želvy.

Sozopol

První známky osídlení se objevily už před více než 2 700 lety, pozůstatky antických staveb jsou v Sozopolu patrné dodnes. Historické centrum se nachází na poloostrově, který propůjčuje městu jisté a nezaměnitelné kouzlo. Tento skvost se nachází asi 14 km od Primorska. Cestou do města se můžete zastavit v moderním hradu Ravadinovo, jež vybudoval místní nadšenec a milionář.

Burgas a ostrov Svatá Anastazia

Ve velmi příjemné dojezdové vzdálenosti (asi 60 km) se nachází město Burgas, které se může pochlubit velkým množstvím historických památek (velmi známé jsou ruiny římského města nebo starobylé lázně). V Mořské zahradě, rozsáhlém parku na pobřeží, si můžete vychutnat pohodovou atmosféru bulharského města. Pokud toužíte po aktivním odpočinku, vydejte se lodí na blízký ostrůvek Svatá Anastazia, kde si můžete zakoupit krásné suvenýry.

Nesebar

Jen 80 km dělí Primorsko od takového pokladu jakým Nesebar opravdu je. Menší poloostrůvek plný krásných staveb vás uchvátí svojí báječnou atmosférou. Bohatá a dlouhá historie je zde vidět na každém kroku. Už od roku 1983 je město zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Pláže

Pláže v Primorsku jsou nádherné, dlouhé a pokryté jemným zlatým pískem. Pláž severně od letoviska bývá turisticky klidnější, ale moře se zde více vlní. Také je zde vyhrazený úsek pro milovníky nudismu. Jižní část je naopak rušnější, plná půjčoven s vybavením na vodní sporty apod. Je zhruba 2,5 km dlouhá a zasahuje až do letoviska Kiten. Vstup do vody je na obou plážích velmi pozvolný, což ocení hlavně neplavci a malé děti. Obě zmíněné pláže byly oceněny Modrou vlajkou za čistotu moře.

Zájezdy do destinace Primorsko

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

17.06. - 24.06.2020 10 190 Kč
17.06. - 24.06.2020 10 490 Kč
13.06. - 20.06.2020 10 290 Kč
13.06. - 20.06.2020 10 390 Kč
13.06. - 24.06.2020 11 990 Kč

Primorsko - Všechny zájezdy

Primorsko - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat