Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Slunečné pobřeží

Obecné

Slunečné pobřeží, to je přímo skvost mezi všemi bulharskými letovisky. Ze severu je letovisko ohraničené resortem Sveti Vlas, na jihu dlouhá zátoka navazuje na nádherný Nesebar. Hlavním a největším lákadlem lokality je určitě 8 km dlouhá písčitá pláž. Dalším velkou předností jsou hotely a hotelové služby. Ubytovací kapacity na Slunečném pobřeží nabízejí různou úroveň ubytování, v poslední době se však budují nové luxusní hotely nebo se rekonstruují starší oblíbené resorty.

Všudypřítomné restaurace, bary nebo kavárny doplňují příjemné a turisticky atraktivní město. Mezi vyhlášené podniky patří Bolero nebo Hawaii Restaurant and Bar Sunny Beach, který leží přímo na pláži. Obě restaurace nabízejí vynikající bulharské speciality a středomořské pochoutky. Suvenýry, potraviny, drogistické nebo lékárenské zboží zde můžete zakoupit také bez problémů, obchodů a lékáren je tu nespočet.

Aktivní zábavu na Slunečním pobřeží tvoří četná tenisová hřiště, půjčovny kol, aquaparky, zábavné atrakce, dětská hřiště, bowling nebo hřiště na minigolf. Zkrátka se zde místní snaží splnit turistům jakékoli jejich přání. Tento skvělý prázdninový resort se nachází asi 25 km od mezinárodního letiště v Burgasu.

Co navštívit v okolí

Nesebar

V docházkové vzdálenosti od Slunečního pobřeží se nachází nádherné město Nesebar, které proslulo svojí typickou architekturou. Částečně zděné a částečně dřevěné domky vyplňují historické centrum Nesebaru, jež je od roku 1983 na Seznamu světového dědictví UNESCO. Můžete si zde udělat příjemnou procházku, posedět v některé z mnoha kaváren a nakoupit suvenýry.

Burgas + Svatá Anastazia

Nedaleké město Burgas nabízí mnoho atrakcí pro turisty, ať už přírodního rázu nebo historického charakteru. Tři velká jezera, která lemují město, jsou domovem mnoha živočichů. Až vás znaví prohlídka města (k vidění jsou zde ruiny římského města nebo starobylých lázní), můžete si odpočinout v parku Mořská zahrada nebo na nedalekém ostrůvku Svatá Anastazia, na který připlouvají lodě z burgaského přístavu.

Národní park Arkutino

Ze Slunečného pobřeží po cestě dlouhé asi 77 km se dostanete až k přírodní rezervaci Arkutino. Tady můžete obdivovat nádhernou zelenou přírodu plnou jedinečného ptactva, které naplno využívá místní řeku Ropotamo. Cestou sem si udělejte zastávku v menší vesničce Ravadinovo, která se může díky zdejšímu milionáři pochlubit novodobým hradem.

Růžové údolí

Okolí města Kazanlak tvoří centrum 120 km dlouhého údolí, které celosvětově proslulo pěstováním růží. Místní dokonce tvrdí, že růžový olej vyprodukovaný z lokálních růží, patří mezi nejlepší oleje na světě. Spoustu zajímavých informací se dozvíte v Muzeu pěstování růží. I když od Slunečného pobřeží sem vede cesta dlouhá asi 215 km, stojí za to absolvovat tento voňavý výlet.

Veliko Tarnovo

Zhruba 230  km od Slunečného pobřeží leží bývalé hlavní město Bulharska, Veliko Tarnovo. Město zaznamenalo největší rozmach už ve středověku, z období 12. st. pochází velká většina památek. Vaši pozornost upoutá pevnost Tsarevets, jež stojí na kopci. Historické centrum se ukrývá v krásném údolí, vklíněné mezi kopce. Často se o tomto městu hovoří jako o nejkrásnějším městě celého Bulharska.

Pláže

Slunečné pobřeží symbolizuje především 8 km dlouhá pláž, která je pokrytá velmi jemným zlatým pískem. Místy je písek nahromaděný v menších dunách. Vstup do moře bývá velmi pozvolný, vhodný i pro ty nejmenší děti nebo neplavce. Pláž je velmi dobře organizovaná, nabízí nepřeberné množství vodních sportů a dalších zábavních atrakcí. Pro svoji čistotu byla pláž na Slunečném pobřeží několikrát ohodnocena Modrou vlajkou.

Zájezdy do destinace Slunečné pobřeží

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

13.06. - 20.06.2020 7 990 Kč
13.06. - 20.06.2020 9 290 Kč
13.06. - 27.06.2020 15 290 Kč
13.06. - 24.06.2020 12 790 Kč
13.06. - 26.06.2020 14 690 Kč

Slunečné pobřeží - Všechny zájezdy

Slunečné pobřeží - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat