Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Sozopol

Obecné

Sozopol je malebné a na historii vemi bohaté prázdninové letovisko v jižní části Bulharska. Nachází se mezi městy Primorsko a Burgas, u kterého leží mezinárodní letiště. Celé město tvoří historická část na poloostrově s vlastním přístavem a novější část na pevnině. V nové části je nepřeberné množství útulných hotelů a penzionů s rodinným zázemím.

Podobně jako v Nesebaru, tak i zde hrají hlavní prim v architektuře domy v historické části. Ty pocházejí z 18. a 19. st. a jsou částečně zděné a z části ze dřeva, dodávají tak městu úžasné kouzlo. Poloostrov byl poprvé osídlen už v 7. st. př. n. l., tou dobou byl známý hlavně jako osada Apollonia. Dnes jsou uprostřed města vidět ruiny původní osady. Navštívit můžete Muzeum archeologie, umělecké galerie nebo některý z mnoha kostelíků. Už od roku 1970 je historická část města na Seznamu světového dědictví UNESCO. Úzké kamenné uličky jsou plné útulných kavárniček a obchůdků.

Podniků, které nabízejí místní speciality i běžnou středomořskou kuchyni, zde najdete spoustu. Mezi ty nejvyhlášenější patří bistro Urania nebo Mehana Sozopol, kde nabízí i široký výběr z vegetariánských pokrmů. Letovisko tvoří příjemné restaurace, rodinná bistra, obchůdky se suvenýry, ale i bankomaty, lékárny nebo pošta. Celý resort působí mimořádně pohodovou a dovolenkovou atmosférou. Pokud byste chtěli poznat i blízké okolí, můžete se vydat do vesničky Ravadinovo (asi 4 km), nedaleko které vybudoval místní milionář novodobý hrad.

Co navštívit v okolí

Burgas a ostrov Svatá Anastazia

Ve velmi příjemné dojezdové vzdálenosti (asi 43 km) se nachází město Burgas, které se může pochlubit velkým množstvím historických památek (velmi známé jsou ruiny římského města nebo starobylé lázně). V Mořské zahradě, rozsáhlém parku na pobřeží, si můžete vychutnat pohodovou atmosféru bulharského města. Pokud toužíte po aktivním odpočinku, vydejte se lodí na blízký ostrůvek Svatá Anastazia, kde si můžete zakoupit krásné suvenýry.

Národní park Arkutino

Pokud milujete krásnou přírodu a rozmanitou vegetaci, vydejte se asi 13 km jižně od Sozopolu do přírodní rezervace Arkutino. Zdejší zeleň poskytuje domov mnoha druhům ptáků nebo želvám. Národním parkem protéká řeka Ropotamo, jež se může pochlubit velmi rozmanitými druhy rákosu.

Nesebar

Sozopol je nádherné historické město, které je často porovnávané s Nesebarem. Obě města jsou si velmi podobná, pro obě jsou také typické kamenozděné domky a úzké kamenné uličky v centru plné kavárniček a obchůdků se suvenýry. Už od roku 1983 je město zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Pláže

Pláží přímo v Sozopolu nebo okolí je několik. Přímo pod historickým centrem se nachází asi 0,5 km dlouhá pláž. Novou část Sozopolu lemuje 1 km dlouhá písečná pláž. Nejjižněji pak lokalitu zdobí dvoukilometrová pláž. Všechny místní pláže pokrývá velmi jemný zlatý písek, který si nezadá s tím karibským. Ocenit to můžete jak při plážových hrách, tak i při stavění hradů z písku. Pobřeží se jen velmi zvolna svažuje do vyhřátého Černého moře. Samozřejmostí jsou tady vodní sporty všeho druhu, velmi oblíbené je pak potápění.

Zájezdy do destinace Sozopol

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

08.06. - 15.06.2020 12 290 Kč
08.06. - 22.06.2020 18 990 Kč
13.06. - 27.06.2020 15 790 Kč
13.06. - 20.06.2020 12 990 Kč
08.06. - 15.06.2020 13 090 Kč

Sozopol - Všechny zájezdy

Sozopol - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat