Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Svatý Konstantin

Obecné

Jen pár kilometrů severně od mezinárodního letiště ve Varně se nachází menší letovisko Svatý Konstantin a Helena. Jedná se o lázeňské městečko, které bylo v minulosti známé pod názvem Družba. Lázeňství ve městě má dlouhou tradici, neboť zdejší moře má vyšší koncentraci minerálů a vyvěrá tady sirný pramen o teplotě 46 °C.

Dojem lázeňského města ještě umocňují ulice s kavárnami a hotelové resorty, které jsou zaměřené na léčebné procedury. Dovolená ve Svatém Konstantinu je vyhledávaná zejména dříve narozenými turisty nebo osobami, které si chtějí užít masáže a lázeňské procedury u moře. Hlavní atrakcí letoviska je menší kamenný klášter sv. Konstantina v centru města. Nejde však o významnou a historicky cennou památku. Původní klášter pochází z 18. st., ale byl srovnán se zemí a až pak začátkem 20. st. znovu vybudován.

Zábavu zde zajišťuje letní kino, sportovní areály (velmi časté jsou tenisové kurty) nebo lázně. Samozřejmostí jsou obchody s potravinami nebo suvenýry, restaurace se specialitami bulharské nebo středomořské kuchyně.

Co navštívit v okolí

Balčik

Letovisko Svatý Konstantin leží asi 32 km od Balčiku. Toto severobulharské městečko se může pochlubit zejména letohrádkem královny Marie a přilehlým botanickým parkem, který patří k největším botanickým zahradám na Balkáně vůbec. Nachází se tady jedna z nejrozsáhlejších sbírek kaktusů v Evropě.

Varna

Samotné město Varna, jež se nachází asi 10 km od Svatého Konstantinu, má velmi dlouhou historii. Lázně Oddessos ze 2. st. patří mezi nejhezčí památky Varny. Příjemně můžete strávit čas v námořním, etnografickém nebo archeologickém muzeu. V obrovském parku na pobřeží, Primorskim parku, se nachází menší zoloogická zahrada, terárium nebo delfinárium. Okolí Varny je také archeologicky zajímavé, u města Provadia se nacházejí ruiny původní osady staré více než 7 000 let. Podobně interesantní zastávkou je Kamenný les, geologický úkaz vzdálený asi 20 km od Varny.

Nesebar

Město vybudované asi 109 km od letoviska Svatý Konstantin je proslulé svojí architekturou. Typické domky s dřevěnými vrchními patry proslavily Nesebar široko daleko. Od roku 1983 je tento poloostrov dýchající historií zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Zde můžete nakupovat suvenýry, odpočívat v kavárnách a restauracích, ale také pořídit velké množství nádherných fotografií.

Burgas a ostrov Svatá Anastazia

Burgas leží od letoviska Svatý Konstantin ve vzdálenosti asi 139 km. Láká turisty zejména na ruiny římského města či na pozůstatky městských lázní. Mimo historické památky je ale možné obdivovat i krásy přírody, neboť se v okolí Burgasu nachází tři velká jezera. V místním přístavu se konají pravidelně výlety na nedaleký ostrov Svatá Anastazia.

Veliko Tarnovo

Nejkrásnější město celého Bulharska, to je Veliko Tarnovo. Ta nejhezčí část, historické centrum, je schováno v údolí mezi kopci. Na jednom z kopců byla vybudovaná majestátní pevnost Tsarevets. Většina památek a pamětihodností pochází z 12. st., z doby, kdy město zaznamenalo největší rozmach. Bývalá metropole Bulharska se nachází asi 235 km od Svatého Konstantinu a Heleny.

Pláže

Pláže v letovisku Svatý Konstantin a Helena jsou menší, často od sebe oddělené skalisky. Nabízí povrch z jemného zlatého písku, který jen zvolna ustupuje vyhřátým vodám Černého moře. Pláže jsou organizované, čisté a s pestrou nabídkou vodních sportů. Všichni turisté bez výjimky jistě ocení zdejší přímořské mikroklima, jež je bohaté na jód, kyslík a brom.

Zájezdy do destinace Svatý Konstantin

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

23.08. - 30.08.2020 13 590 Kč
30.08. - 06.09.2020 10 990 Kč
16.08. - 23.08.2020 13 790 Kč
09.06. - 16.06.2020 10 590 Kč
26.06. - 03.07.2020 10 239 Kč

Svatý Konstantin - Všechny zájezdy

Svatý Konstantin - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat