Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Sveti Vlas

Obecné

Mezi letovisky Elenite a dovolenkovým rájem Slunečné pobřeží se nachází příjemné městečko Sveti Vlas. To sice není rozlohou nikterak veliké, za to může nabídnout dovolenou v pěkném, lehce svažitém prostředí. Za letoviskem se vzdouvají zelené kopce a hory, které lákají k procházkám po okolí. Sveti Vlas tvoří spíše menší rodinné hotely a penziony s přátelskou atmosférou.

V pohodovém letovisku najdete spoustu míst, kde můžete trávit volný čas. Ve vybudované amfiteátru se konají různé kulturní akce. Obdivovat můžete nedaleký původní kostel, který nese stejné jméno jako celé letovisko, Sveti Vlas. Zastávku si udělejte i v přístavu, jenž má své osobité kouzlo hlavně při západu slunce.

Dovolená u moře by bez ochutnání místních specialit nemohla být kompletní. Našimi tipy jsou určitě Bistro b´41 nebo restaurace Vodopadi. Případně restaurace Gloria Mar v přístavu, ve které naleznete širokou nabídku mořských plodů a pokrmů z ryb. Večeře v této restauraci bude skutečným gurmánským zážitkem. Potraviny i suvenýry je možné nakoupit v některém z místních obchodů, k dispozici je jich tu nepočítaně. Město je, nejen pro turisty, opravdu skvěle vybavené. K dispozici jsou bankomaty i banky, lékárny nebo třeba pošta.

Co navštívit v okolí

Mys Emine

Jen pár kilometrů na severovýchod se nachází mys Emine, nejvýchodnější bod balkánských hor. Pobřeží zde prudce stoupá z mořské hladiny a působí velmi dramatickým dojmem. Na skále stojí stále funkční maják (od roku 1880). Nedaleko se nalézají pozůstatky středověkého kláštera, které můžete během výletu na mys prozkoumat.

Nesebar

Město vybudované asi 11 km od letoviska Sveti Vlas je proslulé svojí architekturou. Charakteristickým znakem Nesebaru jsou typické domky s dřevěnými vrchními patry. Už od roku 1983 je historické město zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Výlet na poloostrov v sobě snoubí procházky centrem, nákupy suvenýrů, ale i příjemné posezení v útulných kavárnách v malebných uličkách.

Varna

Velmi zajímavým výletem je poznávání Varny a okolí. Město má velmi dlouhou historii, vždyť nejhezčí památka zde, lázně Oddessos, pochází ze 2. st. Děti i dospělé zabaví některé ze zdejších muzeí nebo zoologická zahrada a delfinárium v prostorném parku na pobřeží. Okolí Varny je také archeologicky zajímavé, u města Provadia se nacházejí ruiny původní osady staré více než 7 000 let. Podobně interesantní zastávkou je Kamenný les, geologický úkaz vzdálený asi 20 km od Varny.

Burgas a ostrov Svatá Anastazia

Burgas leží od letoviska Sveti Vlas ve vzdálenosti asi 41 km. Město obklopují tři velká jezera, díky kterým je okolní příroda bohatá na faunu i floru. V centru nevynechejte prohlídku místních památek, navštivte ruiny římského města nebo lázní. Také je možné z Burgasu vycestovat na nedaleký ostrov Svatá Anastazia.

Pláže

Letovisko Sveti Vlas navazuje na Slunečné pobřeží, se kterým ho pojí báječně vyhřáté Černé moře. Město kopírují menší pláže, které vzájemně mezi sebou oddělují mola. Každou z těchto pláží pokrývá velmi jemný písek v odstínech zlaté barvy. Letovisko je velmi vhodné pro rodiny s dětmi i málo zdatné plavce, neboť vstup do moře je tady velmi pozvolný. Zároveň se tady ale nebudou nudit ani sportovci, v nabídce od místních podniků je pestrý výběr vodních sportů.

Zájezdy do destinace Sveti Vlas

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

13.06. - 20.06.2020 10 290 Kč
13.06. - 27.06.2020 14 990 Kč
13.06. - 24.06.2020 13 090 Kč
13.06. - 26.06.2020 14 890 Kč
13.06. - 23.06.2020 12 690 Kč

Sveti Vlas - Všechny zájezdy

Sveti Vlas - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat