Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Varnu

Obecné

Varna je jedním z nejoblíbenějších míst pro letní dovolenou v Bulharsku. Třetí největší bulharské město má vlastní mezinárodní letiště, díky kterému je resort pro turisty snadno dostupný. Letovisko je vyhledávané hojně mezi mladou klientelou, kteří ocení na dovolené spíše městské hotely. Ale i rodiny s dětmi či starší dvojice ocení místní ubytovací kapacity. Luxusní hotelové komplexy splní klientům jakákoli přání.

Město disponuje nepřeberným množstvím zábavních podniků, barů, restaurací, diskoték i kaváren. Doporučit jen jednu nejlepší restauraci je tady nemožné, tak vám představíme tři zástupce gastronomických podniků ve Varně. Pravou bulharskou kuchyni ochutnáte v restauraci Staria Chinar – Preslav nedaleko přístavu. Pokud vás budou lákat speciality, pak navštivte nedalekou restauraci Buongiorno Pasta & Pizza, ve které vám na talíř naservírují to nejlepší z Itálie. Nebo The Martini, podnik blízko parku, jehož specialitou jsou skvělé koktejly a vynikající sushi.

Historie této oblasti spadá až do mladší doby kamenné, stáří některých vykopávek se odhaduje i na více než 6 000 let. Během dlouhých let tady bylo vybudováno mnoho svatostánků, chrámů i kostelů. Nádherná katedrála nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Atanáše nebo pozůstatky pevnosti Odessos, to jsou jen některé z významných památek ve Varně. Velmi vzácnou pamětihodností jsou ruiny římských lázní, ty jsou velmi zachovalé a turista si lehce udělá představu, jak vyspělé bylo lázeňství už několik tisíce let nazpět. Najdete je opět nedaleko přístavu.

Velkým lákadlem je zámek Euxinograd na pobřeží, jež se pyšní rozlehlou zahradou plnou krásných rostlin. V současné době se jedná se o vládní rezidenci, kterou si může ale prohlédnout i veřejnost. V letních měsících se Varna mění na kulturní centrum s bohatým programem (např. se tady koná Mezinárodní jazzový festival). Okolí města je také velmi zajímavé. Hojně navštěvovanou geologickou atrakcí je asi 20 km vzdálený Kamenný les.

Co navštívit v okolí

Balčik

Město Varna leží asi 37 km od Balčiku. Toto severobulharské letovisko se může pochlubit hezkým letohrádkem královny Marie a přilehlým botanickým parkem, který patří k největším botanickým zahradám na Balkáně vůbec. Nachází se tady jedna z nejrozsáhlejších sbírek kaktusů v Evropě. Trávit volný čas ale můžete i v nedalekých bahenních lázních Tuzlata nebo na golfovém hřišti BlackSeaRama.

Útes Kaliakra

Skály zbarvené do odstínů oranžové až červené barvy tvoří útesy Kaliakra na severu Bulharska. Z Varny sem dojedete po zhruba 74 km. Naskytne se vám pohled na pozůstatky pevnosti Tirisis, malou kapličku nebo na tyrkysově modré moře. K dispozici jsou zde stánky se suvenýry nebo restaurace.

Nesebar

Město vybudované asi 104 km od letoviska Varna je proslulé svojí architekturou. Typické domky s dřevěnými vrchními patry proslavily Nesebar široko daleko. Od roku 1983 je tento poloostrov dýchající historií zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Zde můžete nakupovat suvenýry, odpočívat v kavárnách a restauracích, ale také pořídit velké množství nádherných fotografií.

Veliko Tarnovo

Nejkrásnější město celého Bulharska, to je Veliko Tarnovo. Ta nejhezčí část, historické centrum, je schováno v údolí mezi kopci. Na jednom z kopců byla vybudovaná majestátní pevnost Tsarevets. Většina památek a pamětihodností pochází z 12. st., z doby, kdy město zaznamenalo největší rozmach. Bývalá metropole Bulharska se nachází asi 224 km od Varny.

Pláže

Pláží u města Varna je několik, nejčastěji lemují rozlehlý Primorski Park severně od přístavu. Jsou krásné, prostorné, nejdelší z nich měří dokonce přes 1 km. Jejich povrch pokrývá velmi jemný písek zlaté barvy, který zvolna ustupuje do Černého moře. Pláže ve Varně jsou tak vhodné i pro velmi malé děti nebo absolutní neplavce. V hlavní sezóně zde fungují centra vodních sportů. Velmi pěkná pláž se nachází směrem na jih v oblasti Asparuhovo, jež je součástí rezidenční čtvrti.

Zájezdy do destinace Varna

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Varna - Všechny zájezdy

Varna - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat