Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Zlaté Písky

Obecné

Známé dovolenkové letovisko Zlaté Písky sousedí na jihu s městem Svatý Konstantin a Helena, severním sousedem je mu pak klidnější resort Albena. Zlaté Písky patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější letoviska Bulharska. Nabízí dokonalou pláž kopírující pobřeží města a zároveň krásnou a bohatou přírodu směrem do vnitrozemí. Turistické zázemí je také skvělé, ubytovací kapacity tady najdete na úrovni 3*, ale i 4* nebo 5*. I když některé hotely vypadají starší (fungují už od 60. let), jsou připravené splnit klientům každé přání. Velké komplexy nabízí neskutečný komfort a široký výběr služeb.

Mimo hotely je v destinaci spousta míst, kam vyrazit za zábavou. Velkou atrakcí je místní aquapark Aquapolis, který zabaví děti i dospělé na dlouhou dobu. Milovníci zajímavostí si rádi zpestří pobyt v Bulharsku a vydají se do nedalekého skalního kláštera Aladža. Pláž a její okolí nabízí spoustu atrakcí, od ruského kola přes turistický vláček až po pestrou nabídku vodních sportů. Samozřejmostí jsou tady obchody s potravinami, suvenýry, plážovým vybavením, ale i s lékárenským sortimentem. Pokud by Vám během dovolené došla finanční rezerva, v letovisku je hned několik bankomatů.

Vynikající balkánskou stravu ochutnáte v restauracích Steak House Old Oak Staria Dab nebo Shipka Steak House, které, jak již název vypovídá, se specializují na steaky a grilované pokrmy. Vychlazené drinky i nealko nápoje nabídnout turistům místní bary a bistra.

 

Co navštívit v okolí

Balčik

Do 20 km vzdáleného Balčiku se vyplatí vycestovat. Letohrádek rumunské královny Marie není jedinou atrakcí tohoto severobulharského letoviska. To se může pochlubit úžasnou botanickou zahradou, která je zároveň největší zahradou na Balkáně. Ve svém nitru ukrývá jednu z největších sbírek sukulentů v Evropě.

Útes Kaliakra

Mys Kaliakra se nachází na severu Bulharska, ve vzdálenosti zhruba 60 km od lokality Zlaté Písky. Na výběžku pevniny ční oranžovočervené skály vysoko nad mořskou hladinu. Na mohutných skalách jsou patrné pozůstatky pevnosti Tirisis. Dále je možné si tady prohlédnout malou kapli, navštívit místní restauraci nebo si zakoupit upomínkové předměty.

Varna

Město s vlastním mezinárodním letištěm se nachází asi 25 km jižně od Zlatých Písků. Ve městě je, díky bohaté historii, k vidění spousta památek. Jen namátkou např. pozůstatky lázní nebo pevnosti Odsessos. Milovníci historie ocení několik místních muzeí (etnografické, archeologické nebo námořní). Varna je třetím největším bulharským městem, proto přímo v ohromném Primorskim parku najdete i zoologickou zahradu, delfinárium nebo menší terárium s plazy. Asi 20 km za městem se nachází geologický úkaz Kamenný les.

Veliko Tarnovo

Zhruba 254 km od Zlatých Písků leží bývalé hlavní město Bulharska, Veliko Tarnovo. Město zaznamenalo největší rozmach ve středověku ve 12. st., z této doby pochází velká většina památek. Vaši pozornost upoutá ohromná pevnost Tsarevets, jež dlí na jednom ze čtyř kopců, mezi kterými se ukrývá Veliko Tarnovo. Jedná se údajně o nejkrásnější bulharské město.

Nesebar

Výlet do starého města Nesebar byste si neměli nechat ujít. Historické město vybudované na malém poloostrově dýchá dávnou historií. Křivolaké uličky lákají návštěvníky k dlouhým procházkám, k posezení v útulných kavárnách nebo k nákupům. Svoje fotoaparáty mějte pečlivě připravené, neboť tady snad není místo, které by nestálo za zvěčnění. Báječné město Nesebar leží od Albeny asi 120 km daleko.

Pláže

To, co dělá prázdninové letovisko tím správným prázdninovým letoviskem, je nádherná pláž. A ta v Bulharsku na Zlatých Pískách opravdu je. Pobřeží je dlouhé více než 6 km a nabízí písek v barvě tekutého zlata. To je i na písečném dně, které se do vyhřátého, tyrkysově modrého moře svažuje celkem pozvolna. Organizovaná pláž překypuje nabídkou vodních sportů, takže o aktivní zábavu během dovolené je postaráno.

Zájezdy do destinace Zlaté Písky

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

30.08. - 06.09.2020 9 190 Kč
05.07. - 12.07.2020 10 590 Kč
14.06. - 21.06.2020 9 890 Kč
18.06. - 25.06.2020 10 090 Kč
05.07. - 16.07.2020 12 590 Kč

Zlaté Písky - Všechny zájezdy

Zlaté Písky - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat