Vyhledat zájezd

Proč navštívit Dubrovník

Obecné

Dubrovníku se přezdívá „perla Jadranu“ a je jedním z nejatraktivnějších měst Středomoří, které v minulosti bohatlo z námořního obchodu. Leží na samém jihu Chorvatska, v jižní Dalmácii. Město nese stopy bohaté historie a díky své unikátnosti bylo opevněné staré centrum v roce 1979 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Kamenné domy, křivolaké uličky i mohutné hradby, někdy i přes 6 metrů široké a až 25 metrů vysoké, se dochovaly i přes ničivé zamětřesení v roce 1667.

Dnes se za hradbami historického centra rozpíná mnohem větší zástavba nového Dubrovníku. Město je velice navštěvovaným místem jak v létě, tak i v zimním období. Po celý rok se zde konají různorodé akce jako festivaly, divadelní scény, koncerty a společenské akce. Ne nadarmo se městu říká kulturní metropole země. Mohutnému opevnění, z kterého si můžete celé město prohlédnout z ptačí perspektivy dominuje několik pevností, jež jsou součástí hradeb. Jsou to především pevnost Bokar a Lovrijenac vypínající se nad vodami moře. Při toulkách uličkami jistě narazíte na hlavní ulici všeho dění Stradun, na najkrásnější stavbu Dubrovníku – knížecí palác nebo na velkou Onofriovu kašnu.

Dubrovník je velice živým a pulsujícím městem s mimořádnou atmosférou a díky kombinaci letoviska na břehu křišťálově čistého moře, malebných uliček pamatujících časy dávno minulé a místním lidem je město častým cílem turistů z celého světa. Dubrovník je také častou  zastávkou poznávacích zájezdů do Chorvatska.

Zájezdy do destinace Dubrovník

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Dubrovník - Všechny zájezdy

Dubrovník - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat