Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Istrii

Obecné

Největší poloostrov Jaderského moře, Istrie, je prvním místem, kde se potkává chorvatská pevnina s mořem. Ohraničuje ho pohoří Učka, které zadržuje mraky z pevniny, a proto zde panuje příjemné přímořské klima. Na úrodných pláních a skalnatých kopcích vnitrozemí je stále živé zemědělství, jezdí sem tedy také lidé, kteří vyhledávají spíš venkovskou turistiku. Zelené istrijské pobřeží s převážně kamennými plážemi a průzračně čistým mořem a dobrým zázemím je jedním z nejpopulárnějších cílů českých turistů, trávících dovolenou v Chorvatsku.

Oblast byla v minulosti pod nadvládou Řeků i Římanů, Benátčanů a později Habsburků. Vliv různých kultur je dodnes patrný v architektuře zdejších staveb i celých měst. Za výlet rozhodně stojí Pula, největší přístavní město Istrie. Vyhledávanou památkou je nebývale zachovalý římský amfiteátr, přezdívaný také Arena, který vznikl v prvním století za vlády Flavia. Antickou minulost připomíná také Augustův chrám, který byl vystavěn na počest císaře Augusta v letech 2 př. n. l. a 14 n. l. a za svou dlouhou historii plnil různé funkce. Byl skladištěm obilí, sloužil jako kostel i lapidárium, dnes tu sídlí malé historické muzeum. Další starobylou památkou je vítězný oblouk vlivné patricijské rodiny Sergiů. Triumfální oblouk vznikl mezi lety 29 a 27 př. n. l. v korintském stylu. 

Ani po západu slunce se v Pule nudit nebudete. Vyhlášené noční bary a diskotéky najdete v okolí pevnosti Bourguignon. V oblasti leží spousta půvabných vesnic, pozůstatky římských staveb nebo překrásný národní park Brijuni. Celkem 14 ostrovů leží jihozápadně od Puly a ne nadarmo jsou považovány za ráj na zemi. Žijí zde vzácné druhy zvířat i ohrožené druhy rostlin. Můžete se sem dostat lodí z rybářské vesnice Fazana, vyhlídkovou plavbu si ale můžete objednat přímo v Pule.

Také další města Istrie se mohou chlubit bohatou historií. Nejznámějšími prázdninovými letovisky jsou Umag, Vrsar, Novigrad, Poreč, Rovinj, již zmíněná oblast kolem Puly či města Rabac.

Istrie je na prázdninové hosty dobře připravena. Ubytovat se tu můžete v soukromých apartmánech, studiích, kempech, 3* a 4* hotelech poskytujících služby All inclusive, ale i v luxusních 5* hotelech.

Užívat si tu budou i gurmáni. Čerstvé ryby a plody moře, mimořádné bílé lanýže, divoký chřest nebo vysoce kvalitní olivové oleje a vína patří mezi zdejší delikatesy. Dovolená na Istrii má neopakovatelné kouzlo, které stojí za to zažít na vlastní kůži.

Co navštívit v okolí

Limský záliv

Nádherný přírodní úkaz, který je charakteristický spíš pro Skandinávii, je Limský záliv, který se do pevniny zařezává v délce téměř 10 kilometrů. Svými kolmými skalními stěnami připomíná severské fjordy. Zdejší jeskyně, které se nacházejí ve výšce až 150 metrů, sloužily lidem už od pravěku. Pověst praví, že jednu z nich obýval svatý Romuald, jenž založil nedaleký benediktinský klášter sv. Michala. Záliv si můžete projet také na vyhlídkové lodi, návštěva Romualdovy jeskyně je součástí tohoto výletu. V Limském zálivu se daří chovu ústřic a slávek, jejich ochutnávka v místních restauracích je proto nasnadě.

 

Koloseum v Pule

Antická aréna vznikla v 1. století za vlády Flaviovců, konkrétně za císaře Vespaziána, a je jednou z nejzachovanějších staveb svého druhu na světě. Koloseum pojme až 22 tisíc diváků a každý rok se tu konají rockové i operní koncerty a festivaly pod širým nebem. Koncertovali tu například Luciano Pavarotti, José Carreras nebo Andrea Bocelli, ale i populární zpěváci jako Elton John, Tom Jones či Eros Ramozotti. Chcete-li si arénu prohlédnout v poklidu, vypravte se sem brzy zrána, kdy tu není tolik turistů.

 

Mys Kamenjak

Nejjižnější výběžek Istrie láká k cyklistickým výletům. Podél pobřeží mysu Kamenjak ujedete zhruba 30 kilometrů. Skalnaté pláže tu střídají písčité zátoky, proto si s sebou rozhodně zabalte plavky. Díky svému přírodnímu bohatství, roste tu třeba na dvacet druhů divokých orchidejí, je mys chráněnou přírodní rezervací, proto byste tu hotely a kempy hledali marně.

 

Národní park Brijuni

Pouhých 6 kilometrů od Puly leží půvabné souostroví Brijuni. Národní park tvoří dva hlavní ostrovy Mali Brijun a Veli Brijun a dalších asi tucet ostrovů, které se vyznačují bohatou středomořskou přírodou. Doma jsou tu ale i některé exotické druhy rostlin – bambusy, sekvoje, cedry nebo eukalypty. Navštívit můžete největší Veli Brijun, kde tradičně trávil léto někdejší jugoslávský diktátor Tito. Dnes zde můžete navštívit muzeum, které je věnováno této kontroverzní postavě. Plavby do národního parku začínají v přístavu Fazana. V sezoně je lepší si místo rezervovat předem.   

 

Rovinj

Okouzlující město Rovinj, jemuž dominuje silueta kostela svaté Euphemie, si nesmíte nechat ujít. Historické centrum města bylo kdysi vystavěno na ostrově, který na konci 18. století spojili s pevninou. Mezi 13. a 18. stoletím byla Rovinj, společně s dalšími pobřežními městy Istrie, pod nadvládou Benátčanů. Sloužila jako významný přístav na cestě mezi Jaderským mořem a Konstantinopolí. Dnes tu panuje čilý turistický ruch, na který jsou místní náležitě hrdí.

 

Istralandia

Budete-li chtít moře na chvíli vyměnit za vodní park, vydejte se do Istralandie. První aquapark v Chorvatsku najdete 10 kilometrů severovýchodně od města Novigrad. Tři bazény, tobogány nebo adrenalinová 27 metrů dlouhá skluzavka, po které budete díky jejímu sklonu dolů klouzat takřka volným pádem, lákají turisty i místní. 

Pláže

Pobřeží Istrie je spíše divoké a přírodní pláže jsou většinou tvořeny skalními plotnami a útesy. Některé kamenité pláže bývají dodatečně upraveny, stejně jako přístup do moře. Najdete tu ale i přírodní oblázkové a písčité pláže, díky jejich pozvolnému vstupu do vody jsou oblíbeným cílem rodin s dětmi nebo seniorů. Většina pláží je plně vybavena sprchami, převlékacími kabinami, na mnohých z nich jsou v provozu restaurace a bary.  

Zájezdy do destinace Istrie

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

13.06. - 20.06.2020 5 499 Kč
06.06. - 13.06.2020 4 999 Kč
20.06. - 27.06.2020 5 999 Kč
13.06. - 20.06.2020 6 499 Kč
12.06. - 21.06.2020 7 789 Kč

Istrie - Všechny zájezdy

Istrie - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat