Vyhledat zájezd

Proč navštívit Istrie

Obecné

Největší poloostrov Jaderského moře, Istrie, je prvním místem, kde se potkává chorvatská pevnina s mořem. Ohraničuje ho pohoří Učka, které zadržuje mraky z pevniny, a proto zde panuje příjemné přímořské klima. Na úrodných pláních a skalnatých kopcích vnitrozemí je stále živé zemědělství, jezdí sem tedy také lidé, kteří vyhledávají spíš venkovskou turistiku. Zelené istrijské pobřeží s převážně kamennými plážemi a průzračně čistým mořem a dobrým zázemím je jedním z nejpopulárnějších cílů českých turistů, trávících dovolenou v Chorvatsku.

Oblast byla v minulosti pod nadvládou Řeků i Římanů, Benátčanů a později Habsburků. Vliv různých kultur je dodnes patrný v architektuře zdejších staveb i celých měst. Za výlet rozhodně stojí Pula, největší přístavní město Istrie. Vyhledávanou památkou je nebývale zachovalý římský amfiteátr, přezdívaný také Arena, který vznikl v prvním století za vlády Flavia. Antickou minulost připomíná také Augustův chrám, který byl vystavěn na počest císaře Augusta v letech 2 př. n. l. a 14 n. l. a za svou dlouhou historii plnil různé funkce. Byl skladištěm obilí, sloužil jako kostel i lapidárium, dnes tu sídlí malé historické muzeum. Další starobylou památkou je vítězný oblouk vlivné patricijské rodiny Sergiů. Triumfální oblouk vznikl mezi lety 29 a 27 př. n. l. v korintském stylu. 

Ani po západu slunce se v Pule nudit nebudete. Vyhlášené noční bary a diskotéky najdete v okolí pevnosti Bourguignon. V oblasti leží spousta půvabných vesnic, pozůstatky římských staveb nebo překrásný národní park Brijuni. Celkem 14 ostrovů leží jihozápadně od Puly a ne nadarmo jsou považovány za ráj na zemi. Žijí zde vzácné druhy zvířat i ohrožené druhy rostlin. Můžete se sem dostat lodí z rybářské vesnice Fazana, vyhlídkovou plavbu si ale můžete objednat přímo v Pule.

Také další města Istrie se mohou chlubit bohatou historií. Nejznámějšími prázdninovými letovisky jsou Umag, Vrsar, Novigrad, Poreč, Rovinj, již zmíněná oblast kolem Puly či města Rabac.

Istrie je na prázdninové hosty dobře připravena. Ubytovat se tu můžete v soukromých apartmánech, studiích, kempech, 3* a 4* hotelech poskytujících služby All inclusive, ale i v luxusních 5* hotelech.

Užívat si tu budou i gurmáni. Čerstvé ryby a plody moře, mimořádné bílé lanýže, divoký chřest nebo vysoce kvalitní olivové oleje a vína patří mezi zdejší delikatesy. Dovolená na Istrii má neopakovatelné kouzlo, které stojí za to zažít na vlastní kůži.

Zájezdy do destinace Istrie

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

29.07. - 07.08.2017 9 042 Kč
30.07. - 06.08.2017 8 053 Kč
17.09. - 19.09.2017 2 555 Kč
17.09. - 21.09.2017 5 109 Kč
18.09. - 21.09.2017 3 832 Kč

Istrie - Všechny zájezdy

Istrie - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat