Vyhledat zájezd

Proč navštívit Krk

Obecné

Krk je považován za největší chorvatský ostrov a nejdeme jej v Kvarnerském zálivu, nedaleko města Rijeka. Ostrov je s penvinou spojem téměř 1,5 kilometrů dlouhým mostem. Krk má za sebou bohatou historii. První osídlení se datuje několik staletí před naším letopočtem ilyrskými kmeny. Postupem času se zde vystřídaly nadvlády Řeků, Římanů i Slovanů. Ostrov získal díky svému bohatství a hodnotě historických nálezů označení “kolébka chorvatské kultury”.

Dnes je celá oblast dobře známá mezi turisty především z Evropy. Je stále velice oblíbeným místem letní dovolené. Není divu, nachází se zde krásné dlouhé pláže tvořené bílými oblázky. Poměrně často zde narazíte i na pláže písečné s pozvolným vstupem do moře, což ocení rodiny s dětmi. Dvě třetiny ostrova jsou pokryty lesy, které poskytují příjemný stín. Borové háje hned na pobřeží vytváří neskutečnou kulisu. Nejznámějšími centry s koncentrací cestovního ruchu a jeho služeb jsou Baška, Krk, Malinska, Njivice či menší vesničky Punat nebo Vrbnik. Vrbki je znám pro své výborné víno Vrbnička Žlahtina. Nejhustěji osídlena je severní část ostrova, kde se nachází nejvíce možností ubytování. Po celém ostrově však najdete přímořské kempy, soukromé apartmány, studia i velké hotely.

Dlouhé nádherné pláže, křišťálově čistá voda, příjemné klima, historické památky, malebná města a mnoho možností sportovního vyžití dělají dovolenou na ostrově Krk jedinečným zážitkem, který byste neměli propásnout.

Zájezdy do destinace Krk

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Krk - Všechny zájezdy

Krk - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat