Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Kvarner

Obecné

Oblast Kvarner oplývá především přírodním bohatstvím, na své si tu přijdou ale i milovníci historie, dobrého jídla nebo zapálení sportovci. Na malém prostoru se nabízí vše, co od své dovolené očekáváte – Kvarner má krásné nedotčené pláže, ještě krásnější ostrovy i zelené kopce a jezera ve vnitrozemí. Dlouholetou tradici tu má i lázeňství. V časech rakousko-uherské říše v regionu vzniklo mnoho honosných rekreačních domů. Nejštědřejší byli tehdejší stavitelé k městu Rijeka nebo lázeňskému městečku Opatija, které svou půvabnou atmosférou připomíná francouzské Nice. Prvním lázeňským turistou, který tuto oblast objevil, byl významný rakouský lékař Conrad Clar, jenž se rozhodl využít příhodného klimatu ostrova Mali Lošinj a léčit tu svého syna. Zpráva o jeho uzdravení se brzy rozšířila a na ostrov se začali sjíždět lidé požadující zotavující procedury. 

Kvarnerská zátoka je v sezoně poseta jachtami a plachetnicemi, plavba mezi zdejšími ostrovy Cres, Lošinj, Krk a Rab je vyhledávanou turistickou atrakcí regionu. Až se slunce a moře nabažíte, můžete se vypravit třeba po značených stezkách do chráněných lesů parku Učka, objevovat přírodní poklady Chorvatska v podobě národního parku Risnjak nebo zdolávat kopce v horském národním parku Severní Velebit.  Zalesněná krajina pohoří Gorski Kotar je domovem mnoha vzácných druhů zvířat - orlů, vlků a medvědů. Ostrovy Cres a Krk se pyšní populací supů bělohlavých, na ostrově Lošinj zase funguje centrum na záchranu delfínů, kterých tu žije kolem svou set.  Magnetem pro turisty jsou nádherná jezera s vodopády v národním parku Plitvická jezera, který je zapsán na Seznamu přírodního dědictví UNESCO.

Díky své atraktivní geografické poloze byl Kvarnerský záliv od nepaměti v hledáčku různých dobyvatelů. Už od pravěku byl region vyhlášen svým obchodem s jantarem, své stopy tu zanechali Řekové i Římané, Frankové, Benátčané a později Habsburkové. V oblasti je dnes více než 250 kulturních památek.

Pobyt v tomto regionu nadchne i gurmány. Kromě čerstvých mořských úlovků stojí za průzkum nabídka lokálních vinařů a výrobců ovocných pálenek, pěstují se tu také olivy a daří se tu chovatelům včel. Med a výrobky z něj tu můžete zakoupit v různých podobách – třeba obohacený o vůně středomořských bylin a koření. Na ostrově Rab nezapomeňte ochutnat zdejší koláč, jehož recepturu tu střeží v tajnosti už od 12. století. Zkrátka nepřijdou ani milovníci sýrů – u místních výrobců koupíte prvotřídní sýry kravské, ovčí i kozí.  

Co navštívit v okolí

Opatija

Kvarner má výjimečně dlouhou tradici v oblasti pohostinství a lázeňství, která sahá až do poloviny 19. století. Vyhledávaným místem turistů i místních je malebné lázeňské město Opatija, jehož atmosféra připomíná francouzské Nice. Právě tady byl roku 1884 otevřen první hotel Kvarner, vůbec první svého druhu na Jaderském pobřeží. Po dvanáctikilometrové promenádě se rádi procházejí lázeňští hosté i jednodenní návštěvníci. Cestou můžete obdivovat mnoho výpravných vil nebo se vyfotografovat u sochy dívky s tuleněm, která se stala symbolem města. Samozřejmostí je spousta restaurací a kaváren, díky jejichž interiéru se vrátíte v čase do doby Rakousko-uherské monarchie. Přestože sem jezdí lidé zejména za relaxací, město se pyšní také pěknými písčitými a oblázkovými plážemi a nabízí nekonečně mnoho možností, jak aktivně naložit s volným časem.

Rijeka

Hlavním městem oblasti je přístav Rijeka. První sídliště tu založili už Keltové a liburnské kmeny, které si udržely nad městem nadvládu po dobu 2 000 let. V průběhu staletí město drželi Římané, Byzantinci, Frankové a naposledy panovníci habsburské monarchie. Díky své pestré minulosti tu dodnes můžete obdivovat celou řadu památek. Na město vzhlíží hrad Trsat, který byl strategickým bodem pro obranu města již od starověku, pozoruhodný je také městský palác nebo kruhová katedrála sv. Víta, jejíž stavbu započali jezuité v 17. století. Nenechte si ujít ani procházku po hlavní nákupní a zábavní třídě města, které místní neřeknou jinak než Korzo. Na hlavní tepně Rijeky sídlí vyhlášené restaurace a kavárny. Zhruba uprostřed promenády narazíte na městskou věž s hodinami, která je symbolem města a od nepaměti střežila přístupové cesty, neboť byla součástí dnes již zaniklého opevnění.

Lošinjská rezervace delfínů

Kvůli záchraně kriticky ohrožených delfínů skákavých vznikla na ostrově Lošinj speciální rezervace. O zachování populace těchto úchvatných kytovců tu pečuje organizace Blue World, která se kromě výzkumu zaměřuje také na popularizaci tohoto tématu. Můžete se tak zúčastnit akcí, které se zde na téma delfínů organizují v místním vzdělávacím středisku. Kromě poutavé expozice sem můžete zavítat na přednášky nebo workshopy.

Plitvická jezera

Překrásná panenská příroda, jezera a vodopády na Vás čekají v nejznámějším a nejstarším národním parku Chorvatska. Lidé sem jezdí obdivovat kaskádovitě uspořádaná jezera, která vznikla soutokem drobných řek s podzemními krasovými prameny. Stezka parkem Vás provede horní i dolní oblastí parku i kolem nejvyšších vodopádů – Veliki Slap měří téměř 80 metrů. Osmnáctikilometrová trasa vede podél jezer, jindy budete procházet po jejich okraji nebo přímo nad jejich krystalicky čistou vodou. Parkem jezdí i turistické autobusy, součástí zážitku je i plavba lodí. Koupání je v parku přísně zakázáno.

Národní park Risnjak

Na pěší túru nebo lehký výšlap lákají stezky v hornatém národním parku Risnjak. Park zaujímá plochu 63,5 kilometrů čtverečních, jeho nejvyšším vrcholem je Veliki Risnjak s výškou 1528 metrů, navštívit můžete i prameniště řeky Kupy. Parku dominují vápencové a dolomitové skály s drobnými vodopády, je tu rovněž několik jeskyní s krasovou výzdobou. Návštěvnické centrum, kde Vám ochotně poskytnou veškeré informace i případnou výbavu, najdete na východním okraji parku ve městě Crni Lug. Vede odsud okružní stezka v délce 4,5 kilometru. Po cestě se dozvíte spoustu zajímavostí o zdejší vegetaci i divoce žijících zvířatech.

Národní park Severní Velebit

Pohoří Velebit je mnoho let obdivovaným pro svou výjimečnou přírodní krásu a druhovou rozmanitost. Už od konce 70. let je tato lokalita zařazena do sítě biosférických rezervací programu UNESCO. Založen roku 1999, je severní Velebit nejmladším z osmi chorvatských národních parků a je pestrou mozaikou stanovišť různých rostlin, hub i živočišných druhů. Park můžete navštívit od května do listopadu, hlavní vstup je z Babić Siča. Kromě vstupného si tu koupíte také suvenýry.

Pláže

Moře je v této oblasti Chorvatska křišťálově čisté, mnoho zdejších pláží se chlubí modrými vlajkami, symbolem čistého přírodního prostředí s patřičnou úrovní služeb. Můžete si vybrat, která pláž bude nejlépe vyhovovat Vašim preferencím. Jsou tu pláže přírodní, ale i stavebně upravené, rozlehlé i komorní, skalnaté, oblázkové nebo písčité. Některé pláže na ostrovech Cres, Krk, Lošinj a Rab vyhledávají nudisté. V Kostanjském zálivu v Rijece je dokonce pláž přizpůsobená handicapovaným. Je vybavena všemi potřebnými pomůckami a přístup do moře je pro návštěvníky speciálně upraven. Krásnými plážemi se pyšní také města Baška, Crikvenica, Malinska nebo Novi Vinodolski .  

Zájezdy do destinace Kvarner

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

20.06. - 27.06.2020 3 499 Kč
13.06. - 20.06.2020 3 499 Kč
13.06. - 20.06.2020 4 490 Kč
13.06. - 20.06.2020 3 999 Kč
27.06. - 04.07.2020 4 499 Kč

Kvarner - Všechny zájezdy

Kvarner - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat