Vyhledat zájezd

Proč navštívit Kvarner

Obecné

Oblast Kvarner oplývá především přírodním bohatstvím, na své si tu přijdou ale i milovníci historie, dobrého jídla nebo zapálení sportovci. Na malém prostoru se nabízí vše, co od své dovolené očekáváte – Kvarner má krásné nedotčené pláže, ještě krásnější ostrovy i zelené kopce a jezera ve vnitrozemí. Dlouholetou tradici tu má i lázeňství. V časech rakousko-uherské říše v regionu vzniklo mnoho honosných rekreačních domů. Nejštědřejší byli tehdejší stavitelé k městu Rijeka nebo lázeňskému městečku Opatija, které svou půvabnou atmosférou připomíná francouzské Nice. Prvním lázeňským turistou, který tuto oblast objevil, byl významný rakouský lékař Conrad Clar, jenž se rozhodl využít příhodného klimatu ostrova Mali Lošinj a léčit tu svého syna. Zpráva o jeho uzdravení se brzy rozšířila a na ostrov se začali sjíždět lidé požadující zotavující procedury. 

Kvarnerská zátoka je v sezoně poseta jachtami a plachetnicemi, plavba mezi zdejšími ostrovy Cres, Lošinj, Krk a Rab je vyhledávanou turistickou atrakcí regionu. Až se slunce a moře nabažíte, můžete se vypravit třeba po značených stezkách do chráněných lesů parku Učka, objevovat přírodní poklady Chorvatska v podobě národního parku Risnjak nebo zdolávat kopce v horském národním parku Severní Velebit.  Zalesněná krajina pohoří Gorski Kotar je domovem mnoha vzácných druhů zvířat - orlů, vlků a medvědů. Ostrovy Cres a Krk se pyšní populací supů bělohlavých, na ostrově Lošinj zase funguje centrum na záchranu delfínů, kterých tu žije kolem svou set.  Magnetem pro turisty jsou nádherná jezera s vodopády v národním parku Plitvická jezera, který je zapsán na Seznamu přírodního dědictví UNESCO.

Díky své atraktivní geografické poloze byl Kvarnerský záliv od nepaměti v hledáčku různých dobyvatelů. Už od pravěku byl region vyhlášen svým obchodem s jantarem, své stopy tu zanechali Řekové i Římané, Frankové, Benátčané a později Habsburkové. V oblasti je dnes více než 250 kulturních památek.

Pobyt v tomto regionu nadchne i gurmány. Kromě čerstvých mořských úlovků stojí za průzkum nabídka lokálních vinařů a výrobců ovocných pálenek, pěstují se tu také olivy a daří se tu chovatelům včel. Med a výrobky z něj tu můžete zakoupit v různých podobách – třeba obohacený o vůně středomořských bylin a koření. Na ostrově Rab nezapomeňte ochutnat zdejší koláč, jehož recepturu tu střeží v tajnosti už od 12. století. Zkrátka nepřijdou ani milovníci sýrů – u místních výrobců koupíte prvotřídní sýry kravské, ovčí i kozí.  

Zájezdy do destinace Kvarner

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

20.08. - 27.08.2017 6 943 Kč
27.08. - 03.09.2017 6 151 Kč
06.08. - 13.08.2017 7 383 Kč
13.08. - 20.08.2017 7 383 Kč
30.07. - 06.08.2017 7 551 Kč

Kvarner - Všechny zájezdy

Kvarner - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat