Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Proč navštívit Makarska

Obecné

Makarska je největším městem a turistickým střediskem stejnojmenné riviéry ve střední Dalmácii. Oblasti dominuje vápencové pohoří Biokovo s nejvyšší horou Sveti Jure (1 762 m n. m.). Městem a jeho okrajem vede pobřežní hlavní komunikace spojující Split s historickým Dubrovníkem.

Stará část města si zachovala středomořský ráz, kdežto okolí se skládá z ubytovacích kapacit, obchodů a restaurací. Letovisko má členitý charakter. Nachází se zde několi pláží, poloostrov sv. Petra, lesopark Osejava a přístav. Makarske dominuje okolo 1,5 kilometrů dlouhá pláž s pozvolným vstupem do moře, což ocení rodiny s dětmi. Okolo pláží jsou naskládány ubytovací zařízení všech kategorií, restaurace a kavárny s příjemným venkovním posezením a obchůdky. Na poloostrově sv. Petra se nachází zrekonstruovaný maják, který je oblíbeným místem procházek. Na proti poloostrova se rozkládá svěží lesopark Osejava, který je též vhodným místem pro procházky či běžce. Z Makarske se naskýtá výhled na protější ostrovy Hvar a Brač. Na ostrov Brač jsou právě odtud vypravovány trajekty. Z památek stojí za zmínku farní kostel sv. Marka, františkánský klášter, ve kterém je umístěna umělecká galerie nebo muzeum měkkýšů s impozantní sbírkou mořských lastur.

Dovolená v letovisku Makarska je ideální pro ty, kteří chtějí být obklopeni výbornými službami, krásnými plážemi a být v centru dění celé oblasti. Město má i výhodnou polohu k objevování ostatních letovisek na riviéře či pro výlety na ostrovy Hvar i Brač.

Zájezdy do destinace Makarska

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Makarska - Všechny zájezdy

Makarska - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat