Vyhledat zájezd

Proč navštívit Severní Dalmácie

Obecné

Také severní Dalmácie, kterou zhruba vymezuje národní park Paklenica a na jihu malé letovisko Rogoznica, nabízí atraktivní turistické cíle – podél pobřeží najdete hned několik zachovalých středověkých městeček, mnoho ostrovů s panenskými zátokami nebo národní parky, kde si kromě pěší turistiky můžete užít třeba plavbu na raftech. Oblast vyhledávají mladí lidé, kteří se na dovolené chtějí především dobře bavit, ale i ti, kdo upřednostňují relaxaci v poklidném přímořském letovisku.

Hlavním městem oblasti je Zadar, jenž je proslulý mixem římské, benátské, ale i současné architektury. Právě procházkou po jeho centru si můžete udělat dobrou představu o pestré dalmatské historii.  Z místního přístavu vyplouvají pravidelné lodní linky na ostrovy Dugi Otok, Silba nebo Olib, jejichž klidné rybářské vesnice a pláže nabízejí ideální prostředí pro rekreanty, kteří se chtějí vyhnout davům. Pouhých 15 kilometrů odsud se nalézá ostrovní město Nin, kdysi sídlo chorvatských králů a důležité středisko obchodníků se solí. Ještě jižněji leží další populární město Šibenik, jeho historickému centru vévodí nádherná katedrála z 15. století a je to dobrý výchozí bod pro poznávací zájezdy či výlet do národního parku Krka. Další chloubou regionu je členité souostroví Kornati, které bylo v roce 1980 vyhlášeno národním parkem. Plavbu mezi neobydlenými ostrovy a ostrůvky vyhledávají posádky jachet i plachetnic, dechberoucí je ale také pohled z výšky. Zejména horolezce a milovníky náročnějších výšlapů láká národní park Paklenica, který je součástí pohoří Velebit. Hlavními přírodními skvosty jsou zdejší hluboké kaňony Mala a Velika Paklenica nebo podzemní krasové jeskyně. 

Zdejší obyvatelé jsou přesvědčeni, že život si nejlépe užijete beze shonu a stresu, nejlépe u dobrého jídla, vína a tradiční hudby. Stejně jako jinde na pobřeží Jadranu také tady se v restauracích připravují čerstvé mořské speciality, receptům vnitrozemí zase dominuje jehněčí a vepřové na rožni nebo zvěřina. Obě kuchyně, přímořskou i vnitrozemskou, můžete ochutnat třeba v městečku Skradin, které je vstupní branou do národního parku Krka. Specialitou šéfkuchařů jsou tu úhoři, kteří se loví v horní části řeky Krka, nebo dort pečený z jemně drcených ořechů. Podél pobřeží se daří hroznovému vínu, proto jsou zde zakládány nové vinice. Chcete-li ochutnat nejznámější lokální víno, hledejte etiketu vinařství Babić.

Dovolená v severní Dalmácii je ideální pro všechny bez rozdílu věku. Je jen na Vás, zda budete odpočívat na pláži, poznávat krásy oblasti a historii měst či trávit svoji dovolenou aktivním odpočinkem.

Zájezdy do destinace Severní Dalmácie

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

27.07. - 03.08.2017 9 898 Kč
31.08. - 03.09.2017 4 246 Kč
31.08. - 03.09.2017 4 733 Kč
20.10. - 22.10.2017 3 293 Kč
20.10. - 23.10.2017 3 198 Kč

Severní Dalmácie - Všechny zájezdy

Severní Dalmácie - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat