Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Proč navštívit Egypt

Egypt je zemí, kde se snoubí dávná historie s moderní civilizací. Země faraonů nabízí mnoho možností trávení dovolené. Můžete se nechat rozmazlovat v některém z luxusních hotelů, prozkoumávat podmořský život, objevovat dávnou historii či aktivně trávit dovolenou. Díky průzračnému moři, celoročně příznivému klimatu, nádherným písčitým plážím a pestrobarevnému podmořskému světu je tato země skvělou volbou pro Vaši dovolenou a místem, která Vám zajisté učaruje.

Obecné

Egypt si můžete zamilovat nejen pro jeho vyhlášené památky, jako jsou pyramidy v Gíze, Údolí králů, zachovalé antické chrámy v Luxoru či Karnaku, romantické plavby po Nilu, ale také pro adrenalinové aktivity jako je jeep safari či výlety na čtyřkolkách v egyptské poušti. Tato destinace však nabízí mnohem víc. Milovníci plavání a vodních sportů jistě ocení příznivé klimatické podmínky, které umožňují koupání téměř po celý rok. Egypt je totiž zemí s více než 300 dny slunečního svitu v roce. Zdejší vody jsou navíc proslulé překrásnými místy k potápění, při kterém se ponoříte do obdivuhodného světa barevných mořských korálů s hejny rybek a zvláštních tvorů.

Díky velmi rychle se rozvíjejícímu cestovnímu ruchu v Egyptě vznikají stále nová luxusní letoviska, která každý rok navštíví mnoho spokojených turistů. Svoji dovolenou můžete strávit v některém z přepychových 5* hotelů, či skromnějších 3* a 4* hotelech, které také poskytují All inclusive. Ať už hledáte dobrodružství, aktivní odpočinek, nebo toužíte po klidné dovolené, Egypt je pro Vás tou správnou volbou!

Fakta

Oficiální název

 Egyptská arabská republika

Hlavní město

Káhira

Státní zřízení

Republika pluralitního typu s jednokomorovým shromážděním

Náboženství

 90% islám, 10% křesťanství

Úřední jazyk

 Arabština

Časový posun

+1 hodina (zimní čas), +2 hodiny (letní čas)

Vízová povinnost

Turistické vízum požadavky:

  • cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců od návratu z Egypta
  • vyplněný formulář
  • 2x fotografie pasového formátu s bílým pozadím
  • rezervace ubytování
  • rezervaci zpáteční letenky

Platnost:

  • 30 dní od příletu

Doba vyřízení:

  • po příletu / 1 týden přes ambasádu

Zájezdy Egypt

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Marsa Alam Od 9 590
Hurghada Od 8 990
Sharm El Sheikh Od 9 190
Taba Od 17 270

Hlavní město

Na severovýchodě Egypta, na obou březích řeky Nil, se nachází nejlidnatější a největší město celé země - Káhira. Každým rokem jejími branami projdou tisíce cestovatelů, kterým může nabídnout překrásnou architekturu, nákupy, luxusní hotely i historické památky.

Káhira i se svými aglomeracemi je domovem více než osmnácti milionům obyvatel, kteří spoléhají na bohatou obživu, jenž jim poskytuje blízkost řeky Nil. Díky architektuře, mrakodrapům a stylem zástavby jí místní přezdívají "Velké Mango".
Při návštěvě tohoto různorodého města určitě zavítejte na místní bazar Chán al-Chalílí, který je největší v Africe, nezapomeňte také na egyptské muzeum, které uchovává památky z dob faraonů. Dozajista vás ohromí mešita Al-Azhar, která patří k nejslavnějším na světě, nebo Citadela, či Koptské město – Stará Káhira s četnými křesťanskými kostely. Do seznamu světového dědictví UNESO byla právem zařazena nejstarší část města s původními hradbami a branami – Islámská Káhira. Město má vlastní ZOO a pro milovníky sportu nabízí i luxusní sportovní centrum al-Ahly. Ke Káhiře, mimo luxusních hotelových letovisek, také patří i ostrovy Róda a Gezíra, jenž rovněž doporučujeme navštívit.
To ale není vše, nejznámějsí a turisticky nejnavštěvovanější je Gíza – na západním břehu Nilu, cca 20 km jihozápadně od Káhiry. Zde se vám naskytne jedinečná příležitost navštívit světově proslulé památky starověké civilizace - pyramidy v Gíze, jenž střeží Velká sfinga.

Zájezdy do města Káhira

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Měna, ceny

Hlavním platidlem v zemi faraonů je egyptská libra (EGP), která se dá dále rozměnit na piastry. Ze zahraničních měn doporučujeme platit dolary - místní obyvatelé totiž obvykle používají při prodeji dolarový kurz a nehledí na skutečnost, že můžete platit eurem.

 

Devizový kurzovní lístek

Měna Kód Počet Nákup Prodej
Česká korunaCZK CZK 1 1,275 1,043
Americký dolarUSD USD 10 0,616 0,508
Britská libraGBP GBP 10 0,44 0,363
EuroEUR EUR 10 0,506 0,412
Švýcarský frankCHF CHF 10 0,583 0,476

Nákupy

Ceny zboží jsou obvykle nastaveny schválně vysoko, aby s nimi obchodníci mohli pracovat a donutili tak zájemce o koupi ke smlouvání. Počítejte, že v některých případech budou tuto aktivitu přímo vyžadovat. Pro evropský standard ubytování doporučujeme volit minimálně 3* hotely. Za jídlo rovněž doporučujeme připlatit a navštívit kvalitnější stravovací zařízení. Nemusíte se ovšem bát vyzkoušet i různé kulinářské speciality přímo na rušných tržištích. Po celou dobu Vaší návštěvy doporučujeme mít drobné na spropitné - často se od projevené štědrosti bude odvíjet i kvalita poskytovaných služeb.

A co si z Egypta přivést na památku? Nejčastěji narazíte na kožené zboží všeho druhu. Velmi vyhledávanými jsou i různé šperky jako náhrdelníky, náušnice, náramky či prstýnky. Opravdu originálním kouskem jsou pak beduínské klenoty. Na tržištích se vznáší různorodé vůně koření a tabáků do vodních dýmek. Zruční umělci Vám i na počkání vyřežou různé sošky na egyptské motivy. Domů si tak můžete přivést některého z faraonů, pyramidu či velblouda z onyxu. Malíři pak zdobí plátna papyru, který je jako suvenýr také velmi oblíben.

Zájezdy Egypt

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Marsa Alam Od 9 590
Hurghada Od 8 990
Sharm El Sheikh Od 9 190
Taba Od 17 270

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat