Vyhledat zájezd

Proč navštívit Alexandria

Město Alexandrii najdeme na samém severu Egypta, přímo na břehu Středozemního moře. Přístavní město je pojmenováno po svém zakladateli Alexandru Velikém, který jej založil již v roce 331 před naším letopočtem. Dnes je město druhým největším v zemi a zdejší přístav patří k nejdůležitějším.

Alexandrii můžeme rozdělit na historiskou a moderní část. Většinu původních památných staveb zničilo několik zemětřesení, a tak se může zdát, že město nemá co nabídnout. Opak je však pravdou. Z Alexandrie se postupem času stalo moderní pulzující město s tisíciletou tradicí kombinovanou s moderním způsobem života. Vedle památek najdeme moderní nákupní centra, luxusní hotely či promenády s příjemnými restauracemi a kavárničkami, kde se setkávají místní u výborné kávy či čaje. Atmosféru dřívějších časů nejlépe nasajete blouděním v křivolakých uličkách zaplněnými stánky s všemožným zbožím. Za návštěvu stojí nová alexandrijská knihovna, která má navázat na dávný věhlas své předchůdkyně, kterou zničily války mezi Pompeiem a Caesarem. Knihovna může pojmout až 8 milionů svazků. Unikátní je i její digitální archív, který se každým dnem astronomicky navyšuje. Nad hladinou moře se tyčí citadela Qaitbay z 15. století, která je jakousi kulisou města.

Pro poznání historie i dnešního způsobu života v historickém centru, je Alexandrie ideálním místem. Cestovní ruch zde ještě nekazí celkovou atmosféru a zážitky, které Vám město nabídne budou autentické a nezapomenutelné.

 

Zájezdy do destinace Alexandria

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Alexandria - Všechny zájezdy

Alexandria - Last minute

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat