Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Alexandrii

Obecné

Město Alexandrie najdeme na samém severu Egypta, přímo na břehu Středozemního moře. Přístavní město je pojmenováno po svém zakladateli Alexandru Velikém, který jej založil již v roce 331 před naším letopočtem. Dnes je město druhým největším v zemi a zdejší přístav patří k nejdůležitějším.

Alexandrii můžeme rozdělit na historickou a moderní část. Většinu původních památných staveb zničilo několik zemětřesení, a tak se může zdát, že město nemá co nabídnout. Opak je však pravdou. Z Alexandrie se postupem času stalo moderní pulzující město s tisíciletou tradicí kombinovanou s moderním způsobem života. Vedle památek najdeme moderní nákupní centra, luxusní hotely či promenády s příjemnými restauracemi a kavárničkami, kde se setkávají místní u výborné kávy či čaje. Atmosféru dřívějších časů nejlépe nasajete blouděním v křivolakých uličkách zaplněnými stánky s všemožným zbožím. Za návštěvu stojí nová alexandrijská knihovna, která má navázat na dávný věhlas své předchůdkyně, kterou zničily války mezi Pompeiem a Caesarem. Knihovna může pojmout až 8 milionů svazků. Unikátní je i její digitální archív, který se každým dnem astronomicky navyšuje. Nad hladinou moře se tyčí citadela Qaitbay z 15. století, která je jakousi kulisou města.

Pro poznání historie i dnešního způsobu života v historickém centru, je Alexandrie ideálním místem. Cestovní ruch zde ještě nekazí celkovou atmosféru a zážitky, které Vám město nabídne, budou autentické a nezapomenutelné.

 

Zájezdy do destinace Alexandria

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Alexandria - Všechny zájezdy

Alexandria - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat