Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Hurghadu

Obecné

Destinace Hurghada je jedním z nejlepších a nejvyhledávanějších míst v Egyptě, místní pláže a moře nabízí kouzelnou dovolenou plnou nekonečných pláží, skvělého koupání, šnorchlování či luxusu ve 4* a 5* hotelech. Hurghada leží ve středu východního pobřeží (asi 450 km od Káhiry), jehož letoviska El Gouna, město Hurghada, Sahl Hasheesh, Makadi Bay, Soma Bay a Safagu na jihu omývají vody bohatého Rudého moře. Jedno z nejoblíbenějších a nejživějších letovisek bylo vybudováno z původní malé rybářské osady už před více než 50 roky. Dnes nabízí staré i moderní centrum, vlastní letiště, živý přístav a nadstandardní občanskou vybavenost, která je za dlouhé roky dovedená k naprosté dokonalosti. K dispozici jsou pro klienty golfová hřiště, nonstop internetové kavárny, restaurace a bary, půjčovny sportovního vybavení, potápěčské školy nebo obchůdky a trhy s oblečením a suvenýry. Samozřejmě ale největší zástavbu tvoří hotely, které se točí kolem dlouhých pláží a korálů v moři. Báječné lokality v Hurghadě a Marsa Alam bývají označovány jako jedny z nejlepších míst na potápění a šnorchlování na světě. Navíc velmi příznivé teplotní podmínky nahrávají tomu, že koupat a slunit se zde dá po celý rok, neboť tady minimálně prší a výkyvy teplot jsou tak nepatrné. Teploty v létě nabízí průměrně 30°C a výše, v zimě pak příjemných 25°C.

Co navštívit v okolí

Luxor + Karnak

Tajemné město Luxor se nachází v jižní části Egypta ve vzdálenosti asi 280 km od Hurghady a Nil ho stejně jako Káhiru rozděluje na dvě části. Luxor bývá někdy označován jako největší muzeum pod širým nebem, toto označení je více než pravdivé. Místní chrámy, hrobky a sochy jsou vystaveny do ohromných rozměrů a na rozsáhlém území. Východní pobřeží nabízí k prohlídce chrám v Karnaku, chrám v Luxoru nebo třeba muzeum mumifikace. Západní pobřeží vás dostane hned několika skvosty, chrámový komplex Ramesseum, Memnonovy kolosy (obrovské, více než 20 m vysoké sochy), Údolí králů nebo Údolí královen.

Giftun

Menší ostrov Giftun v Rudém moři, který je rájem pro milovníky šnorchlování a potápění. Celý ostrov se zdá být pustý a bez vegetace, za to je ale plně pokrytý jemným světlým pískem, který slunce vyhřívá po celý dlouhý den. Svět v Rudém moři naprosto vynahrazuje pustý život na pevnině, ve vodě jsou obrovská hejna pestrobarevných rybek, murény, mořské želvy a roztodivně tvarované korály. Odpočinek po potápění ve stínu vám poskytnou lehátka a slunečníky či v místním občerstvení. Plavba člunem z Hurghady na pláž ostrova Giftun trvá kolem 45 min.

Káhira

Hlavní město Egypta je skvělou volbou, kam vyrazit na výlet. Obrovské město nabízí unikátní starobylou architekturu (mešita Al-Azhar, citadela, Alabastrová mešita, bazar Chán al-Chalílí apod.), ale i moderní stavby (Káhirská věž, sportovní centrum, opera, muzea) a mrakodrapy. Centrum města je rozekláno obrovským Nilem na dvě části, vnitřní uspořádání Káhiry je ovšem členitější, ať už se jedná o staré centrum, koptskou nebo křesťanskou Káhiru či moderní čtvrtě. I okolí Káhiry je více než zajímavé. Na hranici města, v lokalitě Gíza se nachází komplex známých pyramid a ohromná socha Sfingy, ne nadarmo je celá oblast brána jako jeden ze sedmi divů světa.

Sakkára

Sakkára je místem královského pohřebiště, na jehož povrchu jsou postavené ohromující pyramidy. Nejznámější zdejší stavbou je určitě Džoserova pyramida. Toto archeologické naleziště se nachází asi 30 km jižně od Káhiry.

Pláže

Kdo by nechtěl strávit báječnou dovolenou plnou slunce na dlouhých písečných plážích, které lemují celé pobřeží Hurghady? Pláže bývají velmi prostorné, dlouhé i několik kilometrů s pozvolným vstupem do moře nebo s přístupem po molu kvůli přítomným barevným korálům. Naprostou samozřejmostí je servis na dokonalých plážích a zajištěná lehátka a slunečníky pro milovníky slunění a opalování. Pro nadšence do adrenalinové zábavy jsou pak připravená centra vodních sportů, od plážového volejbalu, klidnějších šlapadel až po výlety na loďkách za potápěním. Velmi oblíbenou částí letoviska je oblast Makadi Bay nebo Sahl Hasheesh s opravdu nádhernými plážemi.

Zájezdy do destinace Hurghada

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

30.07. - 13.08.2020 19 190 Kč
15.07. - 28.07.2020 17 790 Kč
29.07. - 12.08.2020 19 090 Kč
21.07. - 04.08.2020 18 890 Kč
21.07. - 03.08.2020 18 190 Kč

Hurghada - Všechny zájezdy

Hurghada - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat