Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Marsa Alam

Obecné

Marsa Alam, to je báječné jihoegyptské letovisko, které vám učaruje zejména svým klidem, skvělými službami, dokonalými plážemi a hlavně nádherným podmořským životem. Rudé moře je zde natolik krásné a bohaté na faunu i flóru, že Marsa Alam patří mezi nejvyhledávanější lokality mezi potápěči a milovníky šnorchlování. Stejně tak si tady užijí dovolenou i vyznavači klidného relaxování na pláži pod africkým sluncem či ti, kteří dávají přednost velmi kvalitním hotelovým službám. Zvláště díky nově postavenému vlastnímu mezinárodnímu letišti je tato destinace velmi snadno dostupná, a to celoročně.

Téměř na dohled letišti je vybudované menší, ale nádherné přístavní městečko Port Ghalib. Samotné letovisko Marsa Alam leží asi 69 km jižním směrem, naopak cestou na sever po trase dlouhé 75 km objevíte město El Quseir.

Koho nebaví jen si užívat skvělých hotelových služeb a opalování na překrásných písečných plážích, tak může vyrazit na některý z nabízených výletů a vidět na vlastní oči to, čím je Egypt tak proslulý – výlety do pouště, artefakty po faraónech, pyramidy a paláce nebo mešity.

Co navštívit v okolí

Asuán

Snad nejznámějším cílem turistů v jižní oblasti Egypta je Asuán, přehrada na řece Nil, jejíž velikost vám sebere dech. Samotná přehrada má dvě části, starší a nižší, jež je blíže stejnojmennému městu, a novější, jež se zvolna vlévá do Nássirova jezera. Horní hráz přehrady se nachází na okraji města, severní i jižní hráz tvoří velmi silný násep, přes který je vybudovaná dopravní infrastruktura. Mezi oběma hrázemi je několik ostrovů, za zastávku jistě stojí hlavně ostrůvek s krásným chrámem Philae. Na délku měří přehrada úctyhodných 480 km, až na jihu překračuje hranice se Súdánem. V nejširším místě je až 16 km široká. Původní přehrada byla sama o sobě také velmi ohromná, ale i přesto hrozily velké záplavy, a tak místní byli donuceni přehradu zvětšit.

Abú Simbel

Abú Simbel jsou obrovské chrámové komplexy, které najdete na přehradě Asuán. Chrámy byly v minulosti vybudované asi o 70 m níže, na místě dnešní přehrady. Ale během nutnosti rozšíření přehrady byly chrámy přesunuty o několik desítek metrů výše, to vše pod záštitou Světového dědictví UNESCO. Chrámový komplex Abú Simbel tvoří dva chrámy vytesané do ohromného skalního masivu. První, Velký chrám nechal vybudovat faraón Ramess II. zejména k uctívání božstev, druhý, o něco menší byl vytesaný pro jeho manželku Nefertari. Majestátnost staveb je vidět už i jen na více než 20 m vysokých sochách před samotnými chrámy.

Luxor a Karnak

Jedno z nejvzácnějších archeologických nalezišť v Egyptě se nachází na jihu, v okolí města Luxor. Unikátní lokalita nabízí velké množství velmi dobře zachovalých chrámů, hrobek nebo soch a muzeí (Luxorské muzeum, muzeum mumifikace atd.), a to na obou březích Nilu, jež Luxor rozděluje. Nejvýznamnějšími pamětihodnostmi jsou chrámový komplex Ramesseum, Memnonovy kolosy (více než 20 m vysoké sochy), chrám v Karnaku, Hatšepsutin chrám, Údolí králů nebo Údolí královen.

Káhira

Obrovská metropole Egypta čítá více než 20 miliónů obyvatel a nabízí návštěvníkům unikátní pohled do svého nitra, např. neotřelou kombinaci křesťanských, židovských i muslimských staveb, staré i moderní budovy, z Káhirské věže budete mít celé město jako na dlani. Za městem se nachází ojedinělé lokality, a to Gíza a Sakkára. V Gíze najdete komplex pyramid včetně nejslavnější Cheopsovy pyramidy a pyšně stojící Sfingy, v Sakkáře pak skupinu pyramid se známou Džoserovou pyramidou.

Giftun a Hamata

Ostrovy Giftun a Hamata jsou opravdovým rájem pro potápěče a obdivovatele bohatého podmořského života. V Rudém moři můžete zahlédnout velká hejna barevných rybiček nebo rozvážně plující želvy. Neosídlené ostrovy pokrývá jemný, sluncem vyhřívaný písek, tolik žádaný stín poskytují lehátka a slunečníky, případně místní občerstvení.

Pláže

Pláže v Marsa Alam lákají turisty z celého světa na sluncem prohřátý, jemný písek zlaté barvy, který pokrývá všechny místní pláže. Marsa Alam nabízí pobřeží dlouhé několik kilometrů s báječným servisem, zajištěnými lehátky a slunečníky, na kterých si můžou turisté odpočinout po osvěžujícím koupání a šnorchlování v moři, a to po celý rok. Pro aktivnější jedince, které nebaví jen opalování na pláži, ale vyhledávají aktivnější činnost, jsou na pobřeží připravená centra vodní a plážové zábavy.

Zájezdy do destinace Marsa Alam

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

08.07. - 22.07.2020 19 150 Kč
08.07. - 22.07.2020 19 150 Kč
09.07. - 23.07.2020 19 150 Kč
09.07. - 23.07.2020 19 150 Kč
26.07. - 09.08.2020 19 480 Kč

Marsa Alam - Všechny zájezdy

Marsa Alam - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat