Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Sharm El Sheikh

Obecné

Milovníci špičkového servisu a krásného podmořského života si zde, na Sinajském poloostrově v Egyptě, v lokalitě Sharm El Sheikh přijdou skutečně na své. Tady na jihu poloostrova Sinaj vládne v letoviskách báječná nálada. Egyptské resorty Dahab, Naama Bay, Nabq Bay, Ras Om El Sid, Sharks Bay a Sharm El Sheikh zajišťují klientům dokonalou dovolenou u moře dvanáct měsíců v roce. Sinajský poloostrov je od většinového území Egypta oddělen Suezským průplavem na západě, na východě v Akabském zálivu sousedí s izraelským letoviskem Eilat. Velkou výhodou je vlastní mezinárodní letiště, díky kterému můžete trávit slunnou dovolenou na pláži v Sharm El Sheikh celoročně.

Sharm El Sheikh je dovolenkovým centrem zejména pro milovníky potápění a surfování a pro obdivovatele krásy Rudého moře, neboť místní potápěčské lokality patří mezi nejhezčí a nejdostupnější na světě. Egypt ocení ale také ti, kteří hledají zasloužený klid a odpočinek u moře v hotelech s velmi komfortním servisem. Na dovolenou do Egypta můžete vycestovat i na poslední chvíli, stačí si prohlédnout naši bohatou nabídku last minute. Egypt se pyšní velmi příznivými cenami.

Co navštívit v okolí

Ras Mohamed

Přírodní rezervace Ras Mohamed nabízí hory a poušť a také nádherně zbarvené neporušené korálové útesy na ploše 400 km2, je to vůbec první národní park založený v Egyptě. Toto okouzlující místo je skvěle dostupné z letoviska Ras Om El Sid. Na vlastní oči mohou turisté spatřit třeba radostně skákající delfíny nebo roztomilé, váhavě plující mořské želvy.

Ostrov Titan

Oblíbený výlet za potápěním ze Sharm El Sheikhu je na ostrov Titan, který leží naproti Sinajskému poloostrovu. K vidění je tady bohatý barevný podmořský život.

Mojžíšova hora a klášter svaté Kateřiny

Na Sinajském poloostrově v jižní části vnitrozemí se nachází hora Sinaj, jež bývá někdy nazývána Mojžíšova hora, neboť zde měl bůh promlouvat k Mojžíšovi a sdělit mu Desatero přikázání. Právě na tomto poutním místě byl vystavěný klášter sv. Kateřiny s knihovnou nedozírné hodnoty. Unikátní poloha na Sinajském poloostrově předurčuje destinaci k poznávání i vzdálenějších míst.

Káhira, Gíza a Sakkára

Hlavní město Káhira se projevuje jako moderní metropole, ale nabízí svým návštěvníkům i mnohé historické památky. Nejvýznamějšími jsou samozřejmě pyramidy v Gíze a sousedící Sfinga, socha ohromných rozměrů nebo archeologická lokalita v Sakkáře, jejímž největším lákadlem je také komplex mnoha pyramid.

Izrael – Jeruzalém

Velmi oblíbeným cílem výletů ze Sharm El Sheikhu je izraelský Jeruzalém, několik tisíc let staré duchovní město židovské, muslimské a křesťanské víry. Zde by turisté neměli vynechat návštěvu u Zdi nářků, prohlédnout si Chrámovou horu či Skalní dóm.

Jordánsko – Petra

Takovým skoro povinným výletem je cesta do Jordánska ke skalnímu městu Petra, jež je od roku 1985 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Původně bylo místo vybudováno jako pohřebiště, ale postupem času díky skvělé poloze bylo významným obchodním centrem při transakcích mezi Evropou, dnešní Asií a africkým kontinentem. Mimo hrobky jsou zde k vidění do skály vytesané divadlo či pokladnice. Toto tajemné místo imponuje nejednomu cestovateli, ale i filmařům, Petra totiž posloužila jako kulisa k dobrodružným filmům o Indiana Jonesovi či Transformers.

Pláže

Pláže v Sharm El Sheikh nabízí v drtivé většině jemný písek s odstíny zlaté barvy, kterému nahrává celoroční svit sluníčka. Na plážích funguje skvělý servis od místních provozovatelů, kteří pro turisty zajišťují lehátka, slunečníky a také širokou nabídku vodních sportů, od klasického šnorchlování a potápění, přes plážové sporty, šlapadla až po vodní lyže. Windsurfing a kitesurfing jsou doménou letoviska Dahab.

Zájezdy do destinace Sharm El Sheikh

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

22.07. - 05.08.2021 21 424 Kč
08.07. - 22.07.2021 21 424 Kč
01.07. - 15.07.2021 21 424 Kč
15.07. - 29.07.2021 21 424 Kč
05.08. - 19.08.2021 22 724 Kč

Sharm El Sheikh - Všechny zájezdy

Sharm El Sheikh - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat