Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Dahab

Obecné

Dovolenkové letovisko Dahab, jež se nachází asi 85 km od mezinárodního letiště, patří k nejsevernějším destinacím Sharm El Sheikhu. Původně rybářská vesnička, ve které se kdysi dokonce těžilo zlato, se postupně rozrůstá do moderního egyptského letoviska s obchody a restauracemi. I přes nově postavené luxusnější hotely si destinace zachovává hlavně svůj klidný ráz. V některých místech je ještě patrný vliv hnutí hippies, kteří zde měli svoje útočiště.

Veřejný život

Dahab navštěvují zejména surfaři, ale také turisté, kteří naprosto propadli potápění a šnorchlování. Pro takové jsou zde potápěčská centra nebo sportovně vybavené obchody. Milovníci suvenýrů z cest, oblečení či doplňků si na své přijdou v četných obchůdcích. Pro všechny bez výjimky jsou ve měste připravené bankomaty, lékárny, restaurace, kavárny a bary. Výtečné jídlo středomořské kuchyně s prvky arabské vám naservírují v restauraci Sharks nebo Ali Baba na pobřeží s výhledem na nádherné moře. Až si budete chtít vyrazit na nějaký výlet, pak určite zvolte známou potápěčskou lokalitu Blue Hole severně od Dahabu. A o co se vlastně jedná? Tímto názvem se označují hluboké prolákliny v moři, tuhle konkrétní najdete jen pár kroků od pobřeží. Její okraje jsou lemovány širokými korály s bohatou podmořskou faunou i flórou. Stejně nadšení budete, pokud navštívíte přírodní podmořský park Ras Mohamed s nádherným korálovým světem pod hladinou Rudého moře. Naopak ve vnitrozemí se v poušti nachází pohoří s horou Sinaj, známé i pod názvem Mojžíšova hora. Na místě, kde k Mojžíšovi promlouval sám bůh, je vystavený klášter svaté Kateřiny s bohatou knihovnou. Poloha letoviska předurčuje i k dalším výletům do Káhiry s pyramidami v Gíze a Sakkáře nebo do izraelského Jeruzaléma či do jordánského města Petra.

Pláže

Pláže v Dahabu jsou vesměs organizované a nabízí zlatý písek. Vyhřátá zrnka jemného písku omývá tyrkysově zbarvené Rudé moře plné barevných korálů s hejny malých rybiček, které si můžou turisté prohlédnout během šnorchlování nebo potápění. Lokalita Dahab je také světově vyhlášeným centrem surfingu, pro který jsou zde ideální podmínky.

Zájezdy do destinace Dahab

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

25.10. - 01.11.2018 11 390 Kč
15.10. - 22.10.2018 11 690 Kč
01.10. - 08.10.2018 11 590 Kč
18.10. - 25.10.2018 11 590 Kč
22.10. - 29.10.2018 11 590 Kč

Dahab - Všechny zájezdy

Dahab - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat