Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Kalábrii

Obecné

Kalábrie je oblastí jižní Itálie, která je díky svým nedotčeným plážím a nádherné krajině považována za evropský Karibik. Její břehy jsou omývány Jónským a Tyrhénským mořem. První stopy po lidském osídlení sahají do období paleolitu. Dále se zde střídali Řekové, Římané, a Byzantinci.

Nádherná příroda a pláže

Cestovní ruch se v této části Itálie dobře rozvíjí. A to především díky panenské přírodě a příjemnému klimatu. Říká se, že pláže Kalábrie patří mezi nejkrásnější v Evropě.

 Na západní straně se nacházejí dlouhé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, což ocení rodiny s dětmi. Na východním pobřeží převažují spíše pláže tvořené oblázky. Ať už se vydáte na západ či východ & Kalábrie, plážemi budete uchváceni.

Ideální dovolená

V Kalábrii je spousta malebných turistických center. K  nejoblíbenějším se řadí Tropaea se svým historickým centrem a vysokými útesy na pobřeží, největší kalábrijské město Reggio di Calabria, hlavní město oblasti Catanzaro či letoviska CrotoneStiloGerace nebo Capo Vaticano.

Větší města i staré vesničky nabízejí mnoho možností ubytování. Hlavu můžete složit v přímořských kempech, soukromých apartmánech či v luxusních hotelech.

Místní kuchyně

Při svých cestách krajem jistě narazíte na zdejší kuchyni. Stejně jako v celé Itálii se klade důraz na čerstvé suroviny a vyváženost chutí. Zdejší pokrmy mohou být více pikantní, než v jiných částech země, díky oblíbenosti chilli papriček, kterým se zde výtečně daří. Za zkoušku také stojí kalábrijská nasolená ryba bacala a sklenička místního odrůdového vína Cirò.

Ačkoliv Kalábrie patří k chudším regionům a neoplývá takovým množstvím památek jako jiné italské oblasti, pro své půvabné panenské pláže, neskutečně čisté moře, výbornou kuchyni a vlídnost místních obyvatel je pro letní dovolenou skvělou volbou.

Zájezdy do destinace Kalábrie

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

02.07. - 09.07.2020 13 589 Kč
06.07. - 13.07.2020 13 939 Kč
02.07. - 09.07.2020 20 489 Kč
06.07. - 13.07.2020 20 839 Kč
24.08. - 31.08.2020 17 639 Kč

Kalábrie - Všechny zájezdy

Kalábrie - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat