Vyhledat zájezd

Proč navštívit Kalábrie

Kalábrie je oblastí jižní Itálie, která je díky svým nedotčeným plážím a nádherné krajině považována za evropský Karibik. Její břehy jsou omývány Jónským a Tyrhénským mořem. První stopy po lidském osídlení sahají do období paleolitu. Dále se zde střídali Řekové, Římané, Byzantinci a další.

„Špička italské boty“ je jednou z nejchudších oblastí Itálie i celé Evropy. Region není domovem ani množství historických památek, přesto se zde cestovní ruch dobře rozvíjí. A to především díky pannenské přírodě a příjemnému klimatu. Říká se, že pláže Kalábrie jsou ty nejhezčí a nejčistší v celé Evropě. Na západní straně se nacházejí krásné dlouhé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, což ocení rodiny s dětmi. Na východním pobřeží převažují spíše pláže tvořené oblázky. Ať už se vydáte na západ či východ Kalábrie plážemi budete uchváceni. V Kalábrii je spousta malebných turistických center. K nejznámějším a nejoblíbenějším se řadí Tropaea se svým historickým centrem a vysokými útesy na pobřeží, největší kalábrijské město Reggio di Calabria, hlavní město oblasti Catanzaro či letoviska Crotone, Stilo, Gerace nebo Capo Vaticano, které platí za nejhezčí kousek Kalábrie. Větší města i staré vesničky nabízejí mnoho možností ubytování. Hlavu můžete složit v přímořských kempech, soukromých apartmánech či v luxusních hotelech. Při svých cestách krajem jistě narazíte na zdejší kuchyni. Stejně jako v celé Itálii se klade důraz na čerstvé suroviny a vyváženost chutí. Zdejší pokrmy mohou být více pikantní než v jiných částech země díky oblíbenosti chilli papriček, kterým se zde výtečně daří. Za zkoušku také stojí kalábrijská nasolená ryba bacala a sklenička místního odrůdového vína Cirò.

Ačkoliv Kalábrie patří k chudším regionům a neoplývá takovým množstvím památek jako jiné italské oblasti, pro svů půvabné pannenské pláže, neskutečně čité moře, výbornou kuchyni a přátelskost obyvatel je pro letní dovolenou jasnou volbou. Stačí krátká návštěva a Kalábrie si Vás získá.

Zájezdy do destinace Kalábrie

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

29.04. - 01.05.2017 2 357 Kč
29.04. - 02.05.2017 3 797 Kč
29.04. - 03.05.2017 5 063 Kč
30.04. - 04.05.2017 4 714 Kč
29.04. - 04.05.2017 5 892 Kč

Kalábrie - Všechny zájezdy

Kalábrie - Last minute

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat