Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Neapol

Obecné

Neapol, sídlící v Neapolském zálivu, je hlavním městem regionu Kampánie a třetím největším městem Itálie. Za vznik původní osady vděčíme dávným Řekům, kteří se zde několik staletí před Kristem usadili. Jak už to tak bývá i zde se střídaly u moci různé národy, po kterých zbylo v Neapoli i okolí mnoho cenných historických památek. Staré centrum města je považováno za největší v Evropě a i díky tomu bylo roku 1995 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Postupem času se Neapol stala důležitým obchodním místem se strategicky situovaným přístavem a dnes je vyhledávaným cílem turistů. Střed města křižuje mnoho živých tepen. Nenajdete zde ale klasické široké bulváry, ale úzké zaplněné ulice. Hlavními jsou Via Tribunali nebo Via s. Biagio dei Librai. Neapol je město kostelů, najdete jich zde stovky. Nejzvláštnějším se může zdát Gesú Nuovo a protější gotický kostel Santa Chiara. Nejvýraznějšími atrakcemi jsou neapolské hrady, Španělská čtvrť, divadlo Teatro San Carlo a mnohé ostatní. Památky ale nejsou to jediné, co dělá destinaci tak jedinečnou. Jde především o celkovou atmosféru. Oprýskané omítky domů, úzké uličky s uměleckými malůvkami na zdech, chaos, místní obyvatelé, kteří nikam nespěchají. Atmosféra města nejde lehce popsat a od ostatních evropských měst se v mnohém liší. Nedaleko města se tyčí mohutný kráter činné sopky Vesuv. Doporučujeme podniknout výlet za poznáním dávno zničeného města Pompeje. Ty podlehly síle mocného Vesuvu, když v roce 79 vybuchl a celé město bylo zasypáno popelem. Vyrazit můžete i na nedaleké slavné ostrovy Ischia a Capri.

Neapol je mezi evropskými městy unikát. Především kontrastem mezi jednotlivými částmi města a pocity, které ve Vás zanechá. Staré známé přísloví praví „vidět Neapol a zemřít“. Souhlasíme, že vidět Neapol stojí za to!

Zájezdy do destinace Neapol

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

01.06. - 04.06.2018 6 590 Kč
15.06. - 17.06.2018 10 012 Kč
22.06. - 24.06.2018 10 012 Kč
15.06. - 17.06.2018 10 090 Kč
17.08. - 19.08.2018 10 390 Kč

Neapol - Všechny zájezdy

Neapol - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat