Vyhledat zájezd

Proč navštívit Sicílie

Sicílie je největším ostrovem patřící k Itálii i největší ze všech ostrovů ležících ve Středozemním moři. Díky své poloze na úplném jihu Itálie a blízkosti severní Afriky je zde celoročně příjemné klima. Ne nadarmo se Sicílii přezdívá „ostrov Slunce“.

Území bylo odedávna křižovatkou odlišných kultur a různé národy si během staletí na tento ostrov dělaly nároky. Vystřídali se zde Kartaginci, Aragoňané, Řekové, Římané, Turci a další. Proto se na Sicílii nachází množství unikátních historických staveb a je cílem mnoha poznávacích zájezdů. Hlavním a největším městem je Palermo na severozápadě země. Jedná se o jednu z nejchudších částí Itálie, ale jak už to tak u Itálie bývá, jednu z nejnavštěvovanějších. Místní obyvatele dříve živilo skromné zemedělství a lehký průmysl, což v posledních letech vystřídal cestovní ruch. Turisté z celé Evropy i světa přijíždějí na Sicílii nasát atmosféru starých mafiánských dob a obdivovat rozmanité krásy přírody. Nádherné písečné pláže, divoké zátoky a jedna ze seismicky nejaktivnějších sopek na planetě, Etna, jsou učiněným středomořským rájem. Mezi nejznámější místa patří hlavní město Palermo s množstvím památek a unikátní atmosférou, Catania, Syrakusy, Messina či malebná Taormina, odkud je, za teplých večerů, vidět vytékající láva z kráteru činné Etny. Není krásnějšího pohledu než z malebného penzionu u pláže na rozlehlé tyrkysové moře a siluetu bouřlivého kráteru sopky. Ubytování bez problémů najdete v svěžích kempech u moře, soukromých apartmánech i luxusních vilách či hotelech. Díky směsici vlivů odlišných kultur se liší i místní kuchyně, která je výrazně ovlivněna francouzskými a arabskými chutěmi. Typická jsou jídla ostřejší, ryby, zelenina, používání čerstvých bylinek a sladké dezerty jako zmrzlina cassata a zákusky cannoli.

Nádherné pláže s průzračným mořem, místní pohostinní obyvatelé, staletí historie, mafiánské historky a divoká kráska Etna dělají ze Sicílie ideální místo pro letní odpočinek, na který budete ještě dlouho po návratu vzpomínat. Neváhejte a vybírejte z mnoha nabídek Last minute Sicílie.

Zájezdy do destinace Sicílie

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

14.06. - 21.06.2017 14 680 Kč
07.06. - 14.06.2017 14 680 Kč
21.06. - 28.06.2017 14 680 Kč
05.07. - 12.07.2017 15 060 Kč
12.07. - 19.07.2017 15 060 Kč

Sicílie - Všechny zájezdy

Sicílie - Last minute

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat