Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Sicílii

Obecné

 

Sicílie je největším ostrovem patřícím k Itálii a také největším ze všech ostrovů ležících ve Středozemním moři. Díky své poloze na úplném jihu Itálie a blízkosti severní Afriky je zde celoročně příjemné klima.

Území bylo křižovatkou odlišných kultur a různé národy si během staletí na tento ostrov dělaly nároky. Vystřídali se zde Kartaginci, Aragoňané, Řekové, Římané a Turci. Proto se na Sicílii nachází množství unikátních historických staveb a je cílem mnoha poznávacích zájezdů.

Poznejte Ostrov slunce

Hlavním a největším městem je Palermo na severozápadě země. Jedná se o jednu z nejchudších částí Itálie, ale jak už to tak u Itálie bývá, jednu z nejnavštěvovanějších.
Místní obyvatele dříve živilo skromné zemedělství a lehký průmysl, což v posledních letech vystřídal cestovní ruch.

Turisté z celé Evropy i světa přijíždějí na Sicílii nasát atmosféru starých mafiánských dob a obdivovat rozmanité krásy přírody. Nádherné písečné pláže, divoké zátoky a jedna ze seismicky aktivních sopek na planetě, Etna, jsou učiněným středomořským rájem.

Mezi nejznámější místa patří hlavní město Palermo s množstvím památek a unikátní atmosférou, CataniaSyrakusyMessina či malebná Taormina, odkud je za teplých večerů vidět vytékající láva z kráteru činné Etny. Není krásnějšího pohledu než z malebného penzionu u pláže na rozlehlé tyrkysové moře a siluetu bouřlivého kráteru sopky.

Ubytování najdete ve svěžích kempech u moře, soukromých apartmánech i luxusních vilách či hotelech.

Skvělá kuchyně a pláže

Díky směsici vlivů odlišných kultur se liší i místní kuchyně, která je výrazně ovlivněna francouzskými a arabskými chutěmi. Typická jsou jídla ostřejší, ryby, zelenina, používání čerstvých bylinek a sladké dezerty jako zmrzlina cassata a zákusky cannoli.

Nádherné pláže s průzračným mořem, místní pohostinní obyvatelé, staletí historie, mafiánské historky a divoká kráska Etna dělají ze Sicílie ideální místo pro letní odpočinek, na který budete ještě dlouho po návratu vzpomínat. Neváhejte a vybírejte z mnoha nabídek Last minute Sicílie

 

Zájezdy do destinace Sicílie

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

19.12. - 26.12.2020 7 896 Kč
26.06. - 06.07.2021 15 590 Kč
23.12. - 26.12.2020 3 384 Kč
19.12. - 23.12.2020 4 512 Kč
20.07. - 24.07.2021 14 500 Kč

Sicílie - Všechny zájezdy

Sicílie - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat