Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Kanárské ostrovy

Lákají vás nádherné pláže, čisté moře a zajímavá příroda? Pokud ano, pak se vydejte na dovolenou na Kanárské ostrovy. Stálé počasí po celý rok zajišťuje nezapomenutný relax doprovázený slunečními paprsky a příjemným vánkem od moře. Jednotlivé ostrovy nabízejí odpočinek na krásných plážích, ale i spoustu sportovních a adrenalinových aktivit. Jestli si chcete užít skvělou dovolenou po celý rok, pak vycestujte na Kanárské ostrovy.

Obecné

 

Kanárské ostrovy, to je záruka dokonalé dovolené na krásných plážích v evropském stylu, a to opravdu po celý rok. Počasí na ostrovech nabízí stálé teploty bez velkých výkyvů, nejčastěji kolem 25 °C, jen v zimě mohou klesnout teploty na hodnotu 20 °C. Nejvíce srážek spadne v zimních měsících nebo na jaře.

Skvělé klimatické podmínky mají ostrovy díky poloze, jsou totiž na podobné rovnoběžce jako Egypt. Nejblíže africkému Maroku jsou ostrovy Lanzarote a Fuerteventura, uprostřed souostroví se nachází Gran Canaria a Tenerife. Nejvíce na západ se nachází ostrůvky La Gomera, El Hierro nebo La Palma.

Svojí rozlohou nejsou Kanárské ostrovy příliš velké (8 ostrovů zaujímá necelá 2 % rozlohy celého Španělska), ale jsou nesmírně důležité pro španělský cestovní ruch (ročně sem přicestuje více než 10 miliónů klientů z celého světa). Velká část obyvatelstva (celkem přes 2 milióny stálých obyvatel) pracuje v turismu nebo nebo v zemědělství.

Vůně citrusů a oliv

Místní klima naprosto vyhovuje středomořským rostlinám jako jsou olivovníky, citronovníky, kávovníky, vinná réva nebo cukrová třtina. Málokdo odolá sladkému šťavnatému ovoci, jež dozrálo pod žhavým kanárským sluncem. Milovníci rostlin a květin si užijí nejvíce na Tenerife, které se pyšní spoustou botanických zahrad. Příroda je na ostrovech sopečného původu velmi zajímavá.
Na ostrovech se nachází čtyři ze dvanácti národních parků Španělska. Na Tenerife bdí nejvyšší hora celého španělského království Pico del Teide s nadmořskou výškou 3 718 m. 

Místní kuchyně

Kuchyně se vyznačuje především chutnými pokrmy z ryb a mořských plodů a maso připravené se zeleninou. Kdo by neznal králíka na cibuli nebo slavnou paellu, vařenou směs rýže, masa a zeleniny obohacenou o voňavý šafrán? Mezi nejlepší dezerty patří churros, smažené podlouhlé těsto ochucené skořicí nebo čokoládou. Nebo směs mandlí, cukru, citronu a žloutků zvaná beinmesabe. Zapít tyhle dobroty můžete lahodným vínem či osvěžující sangrií. Milovníci tvrdšího pití ocení zdejší ron miel, medový rum.

Vyberte si svou dovolenou na Kanárských ostrovech.

Fakta

Oficiální název

Kanárské ostrovy (autonomní společenství Španělska)

Hlavní město

Las Palmas na Gran Canaria střídavě se Santa Cruz na Tenerife

Státní zřízení

Parlamentní konstituční monarchie (Španělsko)

Náboženství

Katolické křesťanství (76 %), ateisté (20 %), protestanté (2 %), muslimové (2 %)

Úřední jazyk

Španělština

Časový posun

-1 hodina

Vízová povinnost

Turistické požadavky:

  • pro občany ČR platí při turistických cestách bezvízový styk. K cestě je potřebný platný cestovní pas nebo občanský průkaz (v případě organizované turistiky).
  • každá osoba musí mít vlastní platný cestovní doklad, a to včetně těch nejmenších dětí.

Zájezdy Kanárské ostrovy

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Tenerife Od 13 790
Fuerteventura Od 13 700
Gran Canaria Od 12 600
Lanzarote Od 15 800
La Palma Od 19 250
El Hierro Od 25 600
La Gomera Od 26 100

Hlavní město

Hlavní město Kanárských ostrovů není jen jedno, ale jsou rovnou dvě, Las Palmas na Gran Canaria a Santa Cruz na Tenerife. Pravidelně po 4 letech se ve své funkci střídají. Pokud je hlavním městem Las Palmas, pak v Santa Cruz sídlí vicepremiér a naopak.

Las Palmas je největším městem celých Kanárských ostrovů, stálých obyvatel ale nemá ani 400 000. Nachází se na severovýchodním cípu ostrova Gran Canaria. Velkým lákadlem je krásná pláž Las Canteras s luxusními hotely a širokou promenádou. Ve čtvrtích Vegueta nebo Triana najdete spoustu historických budov a domů, které propůjčují městu ojedinělé kouzlo. Vegueta je dokonce vedené jako Kulturní dědictví lidsta pod záštitou organizace UNESCO. Park Santa Catalina leží téměř mezi přístavem a pláží a tvoří jednu z nejnavštěvovanějších lokalit města. Turisté sem míří za nákupy i gastronomickými zážitky. Jednou z nejlepších restaurací se bezpochyby stal podnik Camino al Jamonal u pláže Las Canteras, zde dostanete do puntíku vyladěné menu španělské gastronomie.

Město Santa Cruz na ostrově Tenerife je přibližně stejně velké jako Las Palmas na Gran Canarii, nachází se na severovýchodě ostrova. Nabízí spoustu atrakcí pro turisty, velké množství parků a zelených zahrad, muzeí (např. muzeum vojenské historie nebo muzeum moderního umění), nákupních center apod. Čerstvé potraviny (hlavně ryby, ovoce, zeleninu atd.) můžete pořídit na vyhlášeném velkém tržišti Mercado Nuestra Señora De África nedaleko přístavu.

Podél pobřeží navštivte park Plaza de España s velmi zajímavou a obrovskou kašnou. Jižněji se nachází botanická zahrada nebo koncertní síň Auditorium. Nejslavnější odpočinkovou zónou je park García Sanabria v centru města, jenž nabízí stín pod nádhernými stromy a také četné fontány. Téměř přes ulici od tohoto parku se můžete skvěle najíst ve vyhlášené restauraci Picatostes. Kuchaři v tomto podniku zaměřují své umění na středomořskou kuchyni, kterou vám v dokonalé kompozici naladí na talíř. Velkou atrakcí je karneval, který je stejně tak slavný jako karneval v Rio de Janeiro. Koná se již tradičně v období kolem Velikonoc.

Zájezdy do města Santa Cruz

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Měna, ceny

Ještě před pár lety jste mohli ve Španělsku zaplatit pesety, nicméně nyní je již několik let oficiální měnou euro. 1 EUR se dělí na 100 c (tedy 100 centů). Mince jsou v hodnotách 1 c, 2 c, 5 c, 10 c, 20 c, 50 c, 1 EUR a 2 EUR. V oběhu jsou nadále papírové bankovky v hodnotách 5 EUR, 10 EUR, 20 EUR, 50 EUR, 100 EUR, 200 EUR a 500 EUR. Eura můžete běžně vyměnit v bankách a směnárnách před cestou na dovolenou na Kanárské ostrovy. Některé hotely mají v zázemí soukromé směnárny, nicméně nevyměňují české peníze! Dobrou variantou pak může být výběr z bankomatů v místě pobytu. Často je dnes možné platit i platebními kartami. Platební kartu někdy používají autopůjčovny nebo hotely k pokrytí zálohy, tzv. kauci.

Devizový kurzovní lístek

Měna Kód Počet Nákup Prodej
Česká korunaCZK CZK 1 29,337 24,003
Americký dolarUSD USD 1 1,238 1,012
Britská libraGBP GBP 1 0,991 0,811
Švýcarský frankCHF CHF 1 1,169 0,957

Nákupy

Ceny jsou na Kanárských ostrovech a ve Španělsku o něco vyšší než u nás v České republice. Skvělé suvenýry můžete pořídit v nákupních centrech nebo na trzích, které se konají zpravidla každou neděli. Mimo báječný mandlový likér nebo kozí sýr queso de flor si pořiďte oblíbenou bižuterii nebo keramiku z Atalye. Svůj domov si můžete vyzdobit ubrusy s typickou ažurovou výšivkou, košíky z rákosu či kanárskými noži cuchillos canarios s nádherně zdobenými rukojeťmi. Spropitné na Kanárských ostrovech se zpravidla v restauracích nechává podle spokojenosti zákazníka ve výši 5 – 10 %. Zvykem bývá odměnit i pokojské, recepční nebo řidiče.

Zájezdy Kanárské ostrovy

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

Tenerife Od 13 790
Fuerteventura Od 13 700
Gran Canaria Od 12 600
Lanzarote Od 15 800
La Palma Od 19 250
El Hierro Od 25 600
La Gomera Od 26 100

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat