Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Fuerteventuru

Obecné

Fuerteventura je druhý největší ostrov (1 660 km2) ze všech Kanárských ostrovů, který se nachází na východě souostroví. Na délku měří zhruba 85 km, na šířku 25 km. Ze severní strany, z oblasti Corralejo, sousedí s Lanzarote, západním směrem se nachází ostrov Gran Canaria. Jedná se o větrný ostrov, který proslul velkým množstvím větrných mlýnů a také jako ráj pro surfaře.

Povrch Fuerteventury tvoří zejména horniny sopečného původu a jemný zlatý písek, který sem vítr navál z nedaleké Sahary. Letoviska Caleta de Fuste nebo Costa Calma s písečnými plážemi se nacházejí právě na východní straně ostrova. Západní pobřeží je bývá divočejší, neosídlené. Ale také zde se nachází skvost, jedna z nejkrásnějších pláží Kanárských ostrovů, pláž Cofete. Ta se rozprostírá jen kousek nad jižním letoviskem Morro Jable. Pláže a moře jsou zde natolik krásné, že Fuerteventura se může pochlubit přezdívkou „evropský Karibik“.

Podnebí je zde suché, téměř bez srážek (ty lze očekávat hlavně v zimních měsících). Celoročně se tady teploty pohybují kolem 27 °C. Teplota moře je stálá, zpravidla v rozmezí 21 °C–23 °C. Celkem pustá příroda nahrává i faktu, že na ostrově se nevyskytuje mnoho zvířat ve volné přírodě. Nejtypičtějším zástupcem ostrovní fauny jsou kozy, ze kterých místní vyrábějí vynikající sýr. Stálých obyvatel má Fuerteventura jen něco málo přes 100 000.

Ostrov ve tvaru ryby má vlastní mezinárodní letiště u hlavního města Puerto del Rosario. Během dovolené na Fuerteventuře si můžete užít spoustu zábavy, od sportovního vyžití (surfování, potápění, golf, tenis atd.) přes zábavu v aquaparku nebo třeba na návštěvě v místní zoologické zahradě Oasis Park nedaleko letoviska Costa Calma.

Co navštívit v okolí

Ostrov Los Lobos

V severní části ostrova, u letoviska Corralejo, se nachází malý sopečný ostrůvek Los Lobos. Tento ostrůvek o velikosti cca 5 km2 láká návštěvníky na opuštěné pláže a klid. Na ostrově je přírodní rezervace, která se stala domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků. V přírodní rezervaci roste mnoho vzácných rostlin, některé jsou dokonce endemické. Velkou atrakcí je také dodnes funkční maják.

La Oliva

Jedna z nejstarších obcí na ostrově proslula hlavně jako sídlo vojenské správy v Casa de los Coroneles, pevnosti známé pod názvem Dům plukovníků. Už v 17. st. se tohle důležité městečko stalo správním centrem celého ostrova. Dnes je možné si tady prohlédnout pěkný kostel se zvonicí, uměleckou galerii nebo se osvěžit v bazénu.

Betancuria

Jedno z nejstarších měst nejen Fuerteventury, ale i celých Kanárských ostrovů (vybudované začátkem 15. st.), Betancuria se nachází na úpatí vyhaslé sopky v hornatém vnitrozemí uprostřed ostrova. Ač je městečko velmi klidné a málo lidnaté, bylo až do 19. st. hlavním městem ostrova. Prohlédnout si tady můžete muzeum, ve kterém jsou k vidění předměty, které denně využívali ostrované v běžném životě. Nebo navštívit klášter s krásným parkem.

Cofete

Pláž Cofete je dlouhá, pustá a přesto jedna z nejkrásnějších pláží Kanárských ostrovů. Nachází se na jihu ostrova ostrova Fuerteventura, v části Jandía nad letoviskem Morro Jable. Pobřeží lemují mohutné skály, které se dmou až do výšky 800 m. Dokonale jemný písek vyzdvihuje krásné odstíny modrého a velmi divokého Atlantiku. Ke slunění (s plavkami i bez) je Cofete jak dělané, díky příjemnému větru zde není horko, jen koupat v moři se tady moc nedá, i u pobřeží bývají větší vlny a silné mořské proudy.

Antigua

V centrální části ostrova se nachází malébná obec Antigua, jež byla dokonce jeden rok hlavním městem Fuerteventury. Počátky obydlení se datují až k 15. st. K vidění jsou tady nefunkční pozůstatky větrných i vodních mlýnů. Jeden z větrných mlýnů, El Molino, je zrekonsstruovaný a dnes slouží jako muzeum řemesel. Již z dálky při příjezdu do městečka je možné zahlédnout krásnou zvonici, jež stojí u kostela Iglesia de Nuestra Senora de la Antigua.

Pláže

Fuerteventura je absolutním rájem pro milovníky pláží, zde na ostrově jich je dokonce více než 140. To celkově odpovídá délce více než 75 km pláží, které jsou navíc na 55 km pokryté jemným pískem světlé barvy. Nejznámější pláže měří i několik kilometrů, pláž Sotavento na jihu ostrova pod letoviskem Costa Calma měří dokonce kolem 11 km a je rájem pro surfaře nebo kiteboardisty. Pláž a písečné duny pod resortem Corralejo jsou dlouhé kolem 9 km. Pláž Morro Jable má na délku více než 4 km vyhřátého jemného písku.

Zájezdy do destinace Fuerteventura

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

04.06. - 11.06.2020 18 899 Kč
11.06. - 18.06.2020 18 899 Kč
09.07. - 16.07.2020 20 099 Kč
21.06. - 28.06.2020 17 800 Kč
23.08. - 30.08.2020 17 910 Kč

Fuerteventura - Všechny zájezdy

Fuerteventura - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat