Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Gran Canarii

Obecné

Gran Canaria je asi nejznámější lokalitou Kanárských ostrovů. Se svojí rozlohou přes 1 500 m2 se jedná o třetí největší ostrov známého sopečného souostroví. Umístěný je v centrální části mezi ostrovy Tenerife a Fuerteventura na stejné rovnoběžce jako egyptské letovisko Sharm El Sheikh.

Díky velmi rozmanité krajině a unikátnímu charakteru ostrova se někdy označuje Gran Canaria za malý „kontinent“. Tomu napomáhá i fakt, že ostrov má téměř pravidelný kruhový tvar, který na severovýchodě narušuje 12km výběžek La Isleta. Na jeho části se rozkládá hlavní město ostrova a zároveň také hlavní město celého souostroví Las Palmas de Gran Canaria (v roli metropole se střídá s městem Santa Cruz na Tenerife pravidelně každé 4 roky). Severozápad je spíše hornatý, jihovýchod pozvolna klesá až na pobřeží Atlantiku s krásnými písčitými plážemi. Celému ostrovu kraluje nejvyšší hora Pico de Las Nieves s nadmořskou výškou 1 949 m, samotný vrchol se zvedá jen velmi pozvolna. Jedná se tak o krásnou oblast plnou údolí a roklin, které přímo vyzývají k horské turistice.

Sever a západ ostrova nabízí spíše mírnější klima s teplotou nejčasteji kolem 25 °C. Díky tomu se tady daří velmi banánovým palmám. Jižní a východní oblast je sušší s vyšší průměrnou teplotou vzduchu 27 °C, právě zde najdeme nejvíce turistických středisek. Mezi ta nejproslulejší místa patří Playa Taurito, San Agustín nebo Playa del Inglés. Známé letovisko Maspalomas se proslavilo také jako pouštní místo, jsou tady obrovské písečné duny, jež jsou státem chráněnou přírodní rezervací. Podobně je na tom asi 40 % plochy ostrova.

Co navštívit v okolí

Cenobio de Valerón

Lokalita Cenobio de Valerón se nachází na západ od hlavního města Las Palmas. Místo je velmi unikátní, je plné skalních světniček (napočítáno jich bylo téměř na 300), které v minulosti sloužily jako sklady obilí nebo potravin. Velkou raritou je kostel vybudovaný přímo ve skále. Traduje se, že místo sloužilo původním obyvatelům Guančům také ke shromažďování.

Pohoří Cumbre a město Tejeda

Centrální část ostrova je tvořená pohořím Cumbre, jehož hlavním vrcholem je sopka Pico de las Nieves. Ta je nejvyšší horou celého ostrova, dosahuje až do výšky 1 949 m n. m. Pod vrcholem směrem k pobřeží se vinou četná romantická údolí, nachází se tady vysokohorská města. Cruz de Tejeda je jedním z nich, výjimečné je tím, že v jeho srdci se nachází kamenný kříž, který je zasazený v samém středu ostrova. Nedaleko se nachází poutní město Teror, kde se údajně zjevila Panna Marie.

Las Palmas

Hlavní město Las Palmas de Gran Canaria na severu ostrova má několik lákadel, proč ho navštívit. Tím největším je zajisté nádherná písčitá pláž Playa Las Canteras, kolem které se vine promenáda plná luxusních butiků a hotelů. Během prohlídky města můžete spatřit spoustu historických budov, nejvíce ve čtvrti Vegueta nebo Triana. Za návštěvu stojí i Dům Kryštofa Kolumba, který se zde zastavil na své cestě za objevením Ameriky. Odpočiňte si pak v oblíbeném parku Santa Catalina v centru města.

Palmitos Parque

Pár kilometrů do vnitrozemí od letoviska Maspalomas se rozprostírá velký park Palmitos. Součástí areálu je botanická zahrada, zoo, delfinárium nebo různá zvířecí show (jasný prim zde hrají papoušci a delfíni, kteří mají v parku exhibici několikrát denně). Park příjemně doplňují všudypřítomné orchideje a palmy.

Puerto de Mogán

Menší romantické městečko na jihozápadě ostrova rozděluje řeka na dvě části. V té východní části se nachází přístaviště s velmi solidní základnou jachet a lodí, v západní části bylo zřízená písečná pláž s kamennými moly. Uličky města jsou úzké a velmi útulné, všudypřítomné buganvílie a palmy osvěžují atmosféru přímořského města. „Kanárské Benátky“, jak bývá město označováno, zkrátka stojí za návštěvu.

Duny v Maspalomas

Dechberoucí přírodní úkaz nedaleko Maspalomas a Playa del Inglés na jihu ostrova, to jsou ohromné písečné duny táhnoucí se až 5 km kolem pobřeží. Už od roku 1994 jsou chráněnou rezervací, vyskytuje se tady několik endemických druhů kanárské fauny a flory. Po vyznačených trasách se můžete procházet po svých či se nechat zlákat k projížďce na velbloudovi.

Botanická zahrada Jardín Botánico Canario Viera y Clavio

Nádherný park byl založený už v roce 1952. Nachází se na severní straně ostrova na dohled od hlavního města Las Palmas. Protože Kanárské ostrovy nebyly nikdy součástí pevniny, mají zcela ojedinělou flóru, kterou chtěl zakládající botanik Eric Sventenius ukázat světu. Povedlo se to, tato botanická zahrada je opravdu jednou z nejkrásnějších zahrad na světě.

Pláže

Ostrov Gran Canaria je dokonalou plážovou destinací. Nabízí na 150 překrásných pláží po celém ostrově, nejvíce jich je soustředěno na jihu a východě, např. proslulá pláž Maspalomas nebo Playa de Inglés. Povrch pláží tvoří jemný zlatý písek, který je díky stálému počasí celoročně příjemně vyhřátý. Naprostou samozřejmostí je tady klid a relax na lehátku, ale i bohaté aktivní vyžití. Zábavu turistům přináší široké spektrum plážových her a vodních radovánek (od již tradičních šlapadel přes vodní lyžování až po windsurfing). Můžete se tady i skvěle potápět, šance, že zahlédnete delfíny nebo želvy, je poměrně veliká.

Zájezdy do destinace Gran Canaria

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

06.06. - 13.06.2020 17 890 Kč
10.06. - 17.06.2020 18 690 Kč
03.06. - 10.06.2020 18 690 Kč
13.06. - 20.06.2020 16 490 Kč
24.06. - 01.07.2020 16 490 Kč

Gran Canaria - Všechny zájezdy

Gran Canaria - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat