Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit La Palma

Obecné

Nejzápadnější ostrov z celého Kanárského souostroví, La Palma, je největším z těch menších ostrovů (celkově rozlohou zabírá 5. příčku ze všech ostrovů). Většinu z ostrova zaujímá sopečný kráter, který se pyšně pne až do výšky 2 426 m n. m. Nejvyšší hora Roque de los Muchachos neboli Skála chlapců je úctyhodně rozlehlá, původní okraj sopky měří podle odhadů necelých 9 km. Dále je ostrov díky vyšší vlhkosti plný zeleně a lesů s endemickým druhem borovic. Ne nadarmo se ostrovu přezdívá La Isla Bonita neboli „krásný ostrov“ nebo La Isla Verde, které znamená „zelený ostrov“.

Úchvatná příroda láká k návštěvám ostrova zejména milovníky pěší a vysokohorské turistiky. Navíc tomu napomáhá i fakt, že klimatické podmínky, které vládnou ostrovu, jsou pro poznávání více než komfortní. Celoročně je zde velmi příjemně, i když tady teploty nedosahují takových hodnot jako na ostatních ostrovech. Teploty se pohybují nejčastěji od 20 °C do 25 °C. Teplota moře se pohybuje jen o několik stupňů níže, a tak je ideální na potápění, kterému zde můžete naprosto podlehnout. Četné podmořské jeskyně a průrvy vytvořily pod hladinou moře zcela unikátní svět.

I když má ostrůvek svoje vlastní mezinárodní letiště (zhruba 8 km jižně od hlavního města), je možné na La Palmu připlout z nedalekého Tenerife.

Co navštívit v okolí

Santa Cruz de La Palma

V hlavním městě celého ostrova bydlí asi čtvrtina všech obyvatel, což odpovídá asi 20 000 lidí. Historie místa je velmi bohatá, vždyť počátky osídlení sahají až k 15. st. Dokonce Kryštof Kolumbus se v těchto místech často vyloďoval. V dobách minulých bylo místo také častým terčem nájezdů pirátů, kteří místo hodně pustošili. Místní se snažili ochránit své město, a tak budovali silné opevnění, které je patrné ještě i dnes.

Roque de los Muchachos 

Na nejvyšším bodu celého ostrova se nachází světově velmi významná hvězdárna. Dokonce je zde umístěný dalekohled s průměrem zrcadla větším než 10 m. Na observatoři se vyskytuje několik dalších důležitých dalekohledů. Mimo hvězdárnu můžete z vrcholku obdivovat krásy a divokou přírodu ostrova La Palma.

Los Tilos - vodopády a vavřínový les

Zelený ráj a klenot ostrova La Palma, to je lokalita Los Tilos v severozápadní části ostrova. Jedná se celkem o ohromné území plné zeleně, vavřínových lesů a mechového porostu. Od roku 2002 je přírodní rezervací zapsanou na seznamu UNESCO.

Pláže

Pláže kolem ostrova La Palma pokrývá jemný, ale tmavý písek, neboť ostrov je sopečného původu. Pobřeží je spíše divočejšího charakteru, často moře omývá skaliska kolem ostrova. Pláží je tu sice poskromnu (na celém ostrově kolem 40), ale nabízí relax, který si rozhodně zasloužíte po absolvovaných výletech. Nejznámější je určitě pláž Playa Los Cancajos na východě ostrova (do délky má kolem 650 m).

Zájezdy do destinace La Palma

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

01.07. - 15.07.2020 36 020 Kč
01.07. - 08.07.2020 26 660 Kč
11.07. - 25.07.2020 40 220 Kč
04.07. - 15.07.2020 34 420 Kč
11.07. - 18.07.2020 29 060 Kč

La Palma - Všechny zájezdy

La Palma - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat