Vyhledat zájezd

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 10 destinací najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 typů zájezdů najednou.

Varování

Omlouváme se, ale není možné filtrovat více jak 5 akčních nabídek najednou.

Proč navštívit Lanzarote

Obecné

Ostrov Lanzarote je nejvýchodnějšším a nejsevernějším ostrovem celého souostroví. Nachází se cca 100 km od afrického Maroka a asi 10 km od Fuerteventury. Co se týká velikosti, pak Lanzarote patří 4. příčka ze všech Kanárských ostrovů. Sopečný původ ostrova je vidět na každém kroku, kráterů je tady údajně až kolem 400. Někdy bývá povrch ostrova připodobněný k měsíční krajině. Je to logické, země je pokrytá lávou a pískem, spíše pustá a bez známky bujné vegetace. Rostou tady spíše menší keře, lišejníky, ale neobyčejně skvěle se zde daří vinné révě, rajčatům nebo bramborám, kterým lávový podklad absolutně vyhovuje.

Nejtypičtějším zástupcem lanzarotské fauny je králík, jež se stal v upravené podobě národním jídlem. Průměrné celoroční teploty jsou na ostrově velmi příjemné, kolem 26 °C. V létě jsou teploty obvykle do 30 °C, zimních měsících teplota mírně klesá, přesto je moře vyhřáté a vhodné ke koupání po celý rok. I když se jedná o ostrov, největrnější je hlavně na severovýchodě, ve kterém nejsou žádná turistická střediska. Pouze se tam téměř nesměle krčí jedna z největších hor Lanzarote, sopečný kráter Monte Corona s nadmořskou výškou 609 m n. m. Vůbec nejvyšší horou je Peñas del Chache s výškou 670 m. Zcela ojedinělý povrch ostrova je tak specifický, že okouzlil i hollywoodské filmaře, kteří se zde rozhodli natočit světoznámý film Planeta opic.

Hlavním městem ostrova je od roku 1852 Arrecife, jež leží na pobřeží uprostřed východní části. Jen kousek pod metropolí se nachází mezinárodní letiště. Po ostrově je patrné tolik stop, které zanechal kanárský umělec César Manrique, výtvarník, sochař a architekt světového významu, který se snažil sladit přírodu a umění. Jen díky němu zde nejsou žádné výškové budovy nebo obrovské komplexy. Rád se řídil zásadou, že domy nesmí být vyšší než palmy. Jedním z jeho velmi povedených projektů se stala nádherná vyhlídka Mirador del Río s pohledem na sousední ostrov La Graciosa. I přes to, že se César Manrique snažil zachovat poklidnou a příjemně pohodovou atmosféru ostrova, vyrostla zde různá centra zábavy. Navštívit tak můžete třeba aquapark nedaleko Costa Teguise nebo golfová hřiště Costa Teguise Golf Club a Lanzarote Golf u Puerto del Carmen.

Co navštívit v okolí

Hlavní město Arrecife

Arrecife je moderní přístav ve středu ostrova na východním pobřeží. Počet stálých obyvatel se tady pohybuje kolem 40 000. I přesto je v tomto staroromantickém městečku velmi rušno, úzké uličky jsou plné kaváren, vináren a obchůdků. Hlavní atrakcí celého města je ovšem přístav, pevnost El Castilo de San Gabriel a hradby, které v minulosti chránily město před nájezdy pirátů. Ve městě je také možnost koupání s písečnou pláží Playa del Reducto.

Národní park Timanfaya

Tento přírodní zázrak s gejzíry a sopečnými kužely se nachází ve střední části západního pobřeží. Národní park velký 200 km2 leží v Ohňových horách a nabízí toho spoustu. Pod povrchem stále proudí žhavá láva a celé podloží je velmi živé. Národní park ale nabízí i zážitkovou gastronomii. Kouzlo tohoto zážitku tkví v tom, že v restauraci El Diablo používají k přípravě pokrmů speciálně upravenou pec. Vystavěná je tak, aby snesla horko sálající z jícnu sopky (až 3 000 °C). Během výletu sem se o vás postarají zkušení průvodci, kteří vám ukáží to nejlepší, co Timanfaya nabízí.

Jameos del Agua a Cueva de los Verdes

Jameos del Agua je unikátní systém lávových jeskyní na severovýchodě ostrova. Celý komplex jeskyní je dlouhý kolem 7 km a vede i pod sopkou Monte Corona. Součástí jsou i jeskyně Cueva de los Verdes. Některé z jeskyní jsou známým kanárským umělcem Césarem Manriquem přebudované na restaurace, kavárnu nebo na koncertní prostor. V jedné jeskyni se nachází jezírko plno malých slepých raků. Vycestovat na Lanzarote a nenavštívit tyto jeskyně, byl by hřích.

Haría a Údolí tisíce palem

Město Haría se nachází na severu ostrova v Údolí tisíce palem. Proslulo jako útočiště architekta Césara Manriqua, který zde měl v minulosti dům. V současné době výtvarníkovo bydliště působí jako muzeum, jež reprezentuje jeho tvorbu a smýšlení.

Kaktusová zahrada Jardín de Cactus

Další dílo kanárského velikána Césara Manriqua je botanická zahrada Jardín de Cactus na severu ostrova. U vchodu vás uvítá velká skulptura kaktusu, uvnitř se pak můžete těšit na více než 10 000 kusů těchto rostlin nebo pěkný větrný mlýn. Příjemné osvěžení po procházce zahradou naleznete v místní restauraci.

Pláže

Pláží na tomto sopečném ostrově je zhruba 90, nejsou nikterak dlouhé, ale všem cestujícím poskytují příjemně strávený čas. Většina z pláží je písečná, jejichž písek má světlou zlatou barvu (Playa Blanca nebo Playa Papagayo), ale i tmavou díky sopečnému původu ostrova. Vstup do vody bývá často velmi pozvolný, takže je vhodný pro rodiny s dětmi. Sportovci a milovníci adrenalinové zábavy ocení širokou nabídku vodních sportů.

Zájezdy do destinace Lanzarote

Neváhejte a vyberte si i Vy svou krásnou dovolenou!

10.06. - 17.06.2020 17 990 Kč
10.06. - 17.06.2020 19 990 Kč
03.06. - 10.06.2020 20 390 Kč
10.06. - 17.06.2020 21 580 Kč
30.06. - 07.07.2020 21 980 Kč

Lanzarote - Všechny zájezdy

Lanzarote - Last minute

Mapa

Nedávno prohlížené

Zobrazit nedávno prohlížené (0) Vymazat